1/25

Zdroj: koláž: Šíp

Pete Mitchell, kterému se říká Maverick, je neohrožený mladík, který rád riskuje život. Myslí si, že je to obdivuhodné, ale jeho kolegové toto nadšení nesdílí. Je hlavním hrdinou, jehož příběh je mapován.
Fešáckého Mavericka si zahrál Tom Cruise. Toho známe také ze snímků Mission: Impossible a dalších filmů. Tom je vášnivý scientolog a obětuje církvi mnoho času a peněz.
Charlotte Blackwood, jíž je říká spíše Charlie, je nádherná blonďatá femme fatale, do které se Maverick zamilovává a která s ním prožívá románek hodný knižního zpracování.
Pro dnes šedesátiletou herečku, byl Top Gun jeden z prvních filmů a odrazový můstek k mnoha dalším filmům. Stala se zdrojem snů mnoha mladíků a je jím dodnes.
Nick Bradshaw jde na výcvik, protože to cítí jako svou povinnost. Říkají mu Goose a bohužel při tréninku umírá. Právě jeho smrt Mavericka mění od základu. Znáte to, všechno zlé je pro něco dobré.
Goose si zahrál Anthony Edwards. Herec, který se kromě hraní věnuje také režii a vlastní produkční společnost. Má rád auta a seriál South Park.
Tom Kazansky je mariňák, kterému se říká Iceman. Je arogantní a je jeden z mála námořních pilotů, který byl poslán do Top Gunu. Je nejlepší a ví to o sobě. Zkrátka arogance sama.
Kdo jiný by mohl hrát arogantního zmetka než Val Kilmer. Teda ještě než mu doktoři podělali asi tak tisíc operací a on nabral asi tak pět set kilo. Vala asi netřeba více představovat. Teď je fuj sám.
Mike Metcalf je instruktor v Top Gunu a také starý přítel Maverickova otce. Má za sebou válku ve Vietnamu a snaží se své muže vést k opatrnosti a respektu ke stroji.
Tom Skerritt má za sebou ve svých téměř osmdesáti opravdu úchvatnou kariéru. Mohli jste ho vidět ve Vetřelci, Mrtvá zóna či Stoupat jako dým.
Carol Bradshaw je manželka Goose, mají spolu malého syna a ztráta manžela je pro ni velice těžká. V celém filmu je vedlejší rolí, ale jak je jasné už z jejího postavení, jedna z těch zásadních.
Pro Meg Ryan byl Top Gun čtvrtý film v němž se objevila a byla to pro ni role zásadní. Její kariéra od té doby stoupala. Jinak ji můžete znát třeba z Města andělů, Láska přes internet nebo životopisném dramatu Doors, kde hrála partnerku Jima Morrisona.