1/27

Zdroj: koláž: Šíp

Jednoho dne se na planetu Zemi zřítí kosmická loď a z ní vyleze chlupatá živoucí bytost. Poté, co se nakvartýruje k Turnerovým, začíná ta pravá jízda.
Hlavní postava celého seriálu je Alf, Alien Living Form, tedy mimozemská žijící bytost. Má rád kočky... k jídlu, a moc nechápe způsob života lidí. Pochází z Melmeku, planety, z které se lze jen těžko dostat.
Alf se dal na dráhu modela a momentálně se diskutuje o tom, že by nafotil novou kolekci Calvin Klein. Bývá častým hostem talk show, kde mluví o tom, jak se žije na Melmeku, odkud utekl.
Kate Turnerová je prototypem přísné matky. Sama má dvě (později tři) děti a k tomu adoptovaného Alfa. Ten se ji učí respektovat a učí se všechno, co je potřeba k tomu, aby žil na naší planetě spokojeně.
Anne Schedeen, která hrála Kate, pověsila hereckou kariéru na hřebík už v roce 1996. Alf byl ostatně jedna z jejích posledních rolí, hrála spíše v sedmdesátých letech.
Otec rodiny William, jímž poněkud hýbe maminka Kate. Je to dobrosrdečný chlapík, který se snaží na Alfa jít vždy spíš dobrosrdečností než zákazy a příkazy.
Herec Max Wright dávno překročil sedmdesátku, navzdory věku se tu a tam objeví v nějakém filmu v nějaké maličké roli a tak jsme ho mohli vidět třeba i v Přátelích.
Mladý syn Turnerových Brian, s Alfem vymýšlí různé vylomeniny a nejednou se dostanou do opravdu velkých potíží. Ačkoli nejednou kvůli němu přijde domů policie, vždy vše dělá s nejlepším úmyslem. Alfa bere jako svého bratra.
Benji Gregory je na prahu čtyřicítky a také podle toho vypadá. Jeho herecká kariéra ustala stejně rychle jako začala a tak ho od roku 1993, kdy hrál v podivném snímku Byl jednou jeden les, vidět nikde nemůžeme.
Lynn Turnerová je klasická představitelka puberťačky. Zajímají ji víc kluci a šminky, než nějaký mimozemšťan. I ona si ale Alfa rychle oblíbila a přijala ho do rodiny. Je to jedna z těch nudnějších postav, ale bez ní by seriál zkrátka něco postrádal.
Ani Andrea Elson po Alfovi neprorazila. Její herecká kariéra skončila v roce 1996, kdy si zahrála v posledním filmu. Jinak se objevila jako menší rolička v seriálech Ženatý se závazky a Krok za krokem.
Znáte protivnější babu, než je Raquel Ochmonek? My tedy ne. Sousedka, která má asi v popisu práce být nabručená a protivná na Turnerovi. Snaží se Alfa udat na policii a zasvětila tomu celý život.
Paradoxně je Liz Sheridan asi jediná herečka ze seriálu, která si jakž takž vybudovala dobrou hereckou kariéru. Ačkoli nyní už nehraje, její filmografie je vcelku působivá.