1/29

Zdroj: koláž: Šíp

Manželka Boba Hopea se ho zeptala, kde by chtěl být pohřbený. Tehdy stoletý stařeček jí s úsměvem řekl: "Překvap mě."
Francouzská ikona módy odešla, jak se patří, stylově. Její poslední slova: "Dobře, takže takhle umřu."
Kubánsko-Americký herec Desi Arnaz pracoval se svou ženou Lucy na seriálu "Miluji Lucy". Není tedy divu, že jeho poslední slova patřila jeho ženě: "Také tě miluji. Hdně štěstí s tvou show."
Poslední slova Elvise jsou dost zvláštní. Jak víme, zemřel na toaletě ve svém domě v Gracelandu. Poslední slova, která někomu řekl, byla: "Jdu si číst do koupelny." No i takto se může rozloučit král rock'n'rollu.
Herec Errol Flynn odcházel z toho světa se slovy: "Zažil jsem si nekonečně moc srandy a věřte mi, užil jsem si každou minutu života."
Ethel Barrymore, prateta Drew Barrymore odcházela jako správná žena s přáním pro ostatní. "Jsou všichni šťastní? Přeji si, aby všichni byli šťastní. Já jsem šťastná."
Komik Grucho Marx odcházel se stejným humorem, s jakým žil. Prohlásil: "Dobře, tak jdeme na to. Já takhle žít nechci."
Komik Charlie Chaplin se dočkal i kněze, který mu přišel dát poslední pomazání. Kněz mu řekl: "Kéž má Bůh milost pro tvou duši," na což komik odpověděl s vtipem sobě vlastním: "Snad ano. Ostatně má duše patří jemu."
Bratr Chica Marxe byl také velký vtipálek. I on se rozloučil humornou hláškou adresované své manželce: "Zlato, nezapomeň! Do rakve chci balíček karet, whiskey a pěknou blondýnu."
Herec Jimmy Stewart, který byl ženatý 44 let, se těsně přes smrtí šťastně usmíval. Důvod? "Konečně budu zase s Glorií." Mluvil samozřejmě o své ženě.
Ztělesnění mužnosti, gentlemanství a laskavosti v Johnu Waynovi se potkaly i na smrtelné posteli. Ačkoli trpěl výpadky paměti, otočil se naposledy na svou ženu a řekl jí: "Samozřejmě, že vím, kdo jsi. Jsi moje dívka. Miluji tě."
Sigmund Freud, otec psychoanalytiky umíral na rakovinu plic a tak se rozhodl pro asistovanou sebevraždu. Jeho poslední slova? Analyzoval celou situaci slovy: "Tohle je tak absurdní."
Walt Disney, který umíral na rakovinu plic, po sobě zanechal jediné... nápis "Kurt Russel" na kusu papíru. Dodneška nikdo neví, co tím myslel.
Whitney Huston, která zemřela na předávkování drogami, řekla údajně jako poslední slova: "Uvidím Ježíše. Chci vidět Ježíše. Těším se na něj."