1/31

Meghan Markle a královna Alžběta

Meghan Markle a královna Alžběta

Zdroj: profimedia

„Jejich rozchod je skutečným důvodem, proč jim královna dala na šest týdnů volno od královských povinností a oni na několik týdnů úplně zmizeli z očí veřejnosti,“ tvrdí vysoce postavený člověk z Buckinghamského paláce.
Harry a Meghan se rozešli! Stalo se tak krátce před oznámením odchodu od povinností zástupců královské rodiny. Vévodkyně ze Sussexu, Meghan Markle, dokonce manžela opustila!
Několikatýdenní dovolená vévodkyně Meghan a prince Harryho, kterou si dopřávali před oznámením svého šokujícího rozhodnutí, byla podle zpráv některých zahraničních médií důsledkem manželské krize, ve které se pár ocitl.
" Vysvětloval jí, že jako členka královské rodiny má důležité povinnosti, které je nutné plnit,“ říká zdroj. „ Nahodila chování namyšlené hollywoodské hvězdy a křičela, že má plné zuby celého království a bere syna za matkou, která žije v Los Angeles.“
„Meghan říkala Harrymu, že buď odjede s ní, nebo ať si zůstane doma,“ prozradil palácový zasvěcenec. „Harryho nechala samotného v pokoji se svým ultimátem ‚rodina nebo já‘. Nedokázal ji nechat odejít."
Palác tohle období nazval „soukromým rodinným volnem“, ale to, že princ Harry a Meghan Markle odjeli od rodiny – i jeden od druhého – bylo jedinou nadějí, jak zachránit skomírající manželství.
"Uvědomil si, že by to byl konec celého manželství.“ Oba manželé potřebovali svůj klid. Chvíli oddechu, při které by promysleli, jak z tíživé situace nejlépe vyjít tak, aby ještě dokázali být společně šťastní.
Meghan čelila velké kritice v podstatě od doby, kdy se s princem Harrym dala dohromady. Negativní komentáře a útoky na její osobu se ještě znásobily, když si v květnu 2018 Harryho vzala za manžela.
Protože americká herečka od počátku ohrnovala nos nad britskou smetánkou a jejími zvyky. V televizním rozhovoru označila své blízké za bezohledné a vyčítala jim, že se o ní dobře nestarali (kritika se netýkala jen její matky).
Po odletu do Kanady Meghan chtěla mít čas pro sebe, bez Harryho, aby si v klidu promyslela svou budoucnost.„Harry s její podmínkou souhlasil a v posledních týdnech se skoro vůbec neviděli, zatímco ona se skrývala u svých přátel,“ komentuje zdroj.
„Jenže Harrymu už s jejím otálením pomalu docházela trpělivost.“ Meghan se nakonec rozhodla dát manželství ještě jednu šanci. Dál ale vztah musel fungovat podle jejích podmínek – nebo bude konec.
Harry si nakonec vybral. Vzdal se vlastní rodiny. Kvůli ženě, kterou jako jedinou v životě opravdu miluje…
A to si přáli oba, už kvůli společnému synovi, malému Archiemu. Teď si ale berou pauzu od rodiny natrvalo! A ačkoli na veřejnosti působí jako sjednocený pár.
Dobře postavené zdroje z paláce odhalily, že dvojice prostě nedokázala společně unést tlak monarchistické přetvářky. Stupňující se napětí vyvrcholilo hádkou plnou křiku.
Došlo k tomu ve Frogmore Cottage poté, co Meghan odmítla královnino pozvání strávit společné Vánoce v Sandringhamu.„Harry zuřil, nedokázal se ovládnout, vynadal Meghan, že si jeho babičky dostatečně neváží – a nebylo to poprvé, co se něco takového stalo!"