1/27

Zdroj: koláž: Šíp

Seriál se natáčel od roku 1995. Hlavní hrdinkou byla princezna Xena, která kromě toho, že byla pekelně krásná, uměla bojovat líp než leckterý chlap v okolí.
Hlavní hrdinkou celého seriálu je Xena, ačkoli několikrát měla namále se smrtí, zabít ji bylo prostě nemožné. Je krásná, obletovaná a naprosto úchvatná. Každá malá holčička chtěla být jako ona!
Herečka Lucy Lawless oslaví zanedlouho padesátku, což by jí asi málokdo typoval. Kromě Xeny hrála ještě v seriálech Battlestar Galactica, Spartakus, Salem a Ash vs. Evil Dead. Dodneška je aktivní herečka a také krásná žena.
Věrná pobočnice princezny bojovnice. Po celou dobu seriálu to vypadá, že mezi nimi něco je. Což je vlastně dost převratné, když si vezmeme, že byl rok 1995 a o homosexualitě se sotva začínalo mluvit. Umí bojovat s čímkoli, ale její specialita je tyč.
Reneé O'Connor, která hrála Xeninu nejbližší přítelkyni, se herectví sice věnuje, ale žádná závratná kariéra z toho není. Objevuje se v několika filmech, ale popravdě žádný z nic moc nestojí za pozornost.
Bůh války Áres, který je věčným nepřítelem Xeny je samozřejmě právě TEN Áres z řeckých mýtů. Jeho touhou je uvrhnout celé lidstvo ve válku a přimět je, aby se mezi sebou povraždili. No, v dnešní době mu to docela jde, že?
Boha války si zahrál Kevin Smith, pohledný muž, který měl stejnou roli i v seriálu Hercules. Bohužel tento talentovaný herec měl během natáčení v Číně roku 2002 špatný nápad, vylézt na opěrnou věž, spadl z výšky několika metrů a v nemocnici zemřel.
Tahle žena byla snad vše! Callisto je jedna z hlavních protivnic Xeny a její životopis je úchvatný, párkrát zemřela, stala se nesmrtelnou, byla poslána do pekla, kde se stala démonem, pak do nebe, kde se stala andělem a nakonec se reinkarnuje do Evy.
Herečka Hudson Leick měla na roli zkrátka kliku, kdo jiný může říct, že hrál opravdu VŠECHNO? Asi jedině ona. Její další filmografie moc zajímavá není, ale výčet akcí v Xeně vydá na několik životů dopředu.
Bez Caesara by to prostě nebylo ono! Trochu slizák, trochu fešák, přesně takový musí Gaius Julius být. Bez něj by se neobešla žádná tragédie ani komédie, která se inspiruje ve starověkém Řecku.
Herec Karl Urban, který hrál Gaia Julia, se změnil k lepšímu. Fakt je z něj fešák, který stojí za otočení. U filmu a seriálu se celkem uchytil. Sice nikdy nedosáhl na hlavní roli, ale takový Eomer v Pánovi prstenů není úplně štěk.
Další bůh, tentokrát bůh podsvětí Hádés. Už jeho jméno je slizké, natož jeho osobnost. Na druhou stranu, copak může být bůh podsvětí milý a přátelský? To prostě nemá v popisu práce.... za to má tříhlavého hafíka Kerbera. Představte si ty aporty.
Jeho obličej si prostě říká o role v podobných snímcích jako je Xena. Hrál ve Spartakovi, stejně jako Lucy (Xena), a i v Ash vs. Evil Dead. Dál se uchytil spíš u TV filmů, ale žádný herecký zázrak to není. Hádés je prostě Hádés.