1/33
NOVINKA UŽ TO VÍŠ? NE? TAK SE PŘIHLAS A ODEBÍREJ! ODEBÍRAT ×

Zdroj: Youtube

Seriál vytvořil Gene Roddenberry. Příběh se odehrává v budoucnosti, kdy je lidstvo sjednoceno a tvoří část Spojené federace planet. Součástí Federace je Hvězdná flotila, organizace, jejímž hlavním úkolem je průzkum vesmíru a objevování nových světů.
Spock je prvním a vědeckým důstojníkem hvězdné lodi USS Enterprise. Jako poloviční člověk a poloviční Vulkánec se spoléhá na logiku. Nemá emoce a tak je racionální protějšek kapitána Kirka.
Leonard Nimoy, který v roce 2015 zemřel, byl zkrátka Spock a nikdo jiný. Ačkoli jeho herecká kariéra byla o něco zajímavější a rozsáhlejší než jen Star Trek, role Spocka byla natolik výrazná a zásadní, že se jí už nikdy nezbavil.
Kapitán Kirk je kapitán hvězdné lodi USS Enterprise vede svoji posádku „tam, kam se dosud žádný člověk nevydal“. Je poctivý, statečný, spravedlivý, nenávidí bezpráví a vždy jedná podle nejlepšího vědomí a svědomí.
William Shatner zažil lesk a bídu. Po prvním Star Treku po něm neštěkl ani pes a tak žil v kamionu a bral opravdu i maličké štěky v nejhorších filmech. Pak se vrátil do animovaného Star Treku a nakonec i do filmového, který ho opět vynesl ke hvězdám.
Leonard H. McCoy, kterému se říká „Kostra“, je hlavním lékařem na hvězdné lodi USS Enterprise. Často poskytuje Kirkovi druhý pohled na věc oproti vulkánskému Spockovi, který se bezvýhradně řídí logikou. McCoy používá emoce a ohledy.
DeForest Kelley si dobu před Star Trekem vcelku "užil" různými malými rolemi, které mu ale nevynesly žádnou velkou slávu. Teprve role McCoye byla to pravé a jeho sláva trvala až do jeho smrti v roce 1999.
Nyota Uhura působí především jako komunikační a spojovací důstojnice hvězdné lodi USS Enterprise. Velmi bravurně dokáže kódovat i dekódovat různé zprávy, hovoří dlouhou řadou jazyků a rozpoznává i různé signály.
Nichelle Nichols je velkou bojovnicí. Protože ještě v 60. letech bylo v Americe úplně běžné, že se separovali běloši od černochů. Jako černošská herečka tak musela čelit nenávistným komentářům a několikrát chtěla s natáčením skončit.
Martin Luther King ji však přesvědčil, aby nepřestávala a naopak aby pracovala na tom, aby rasistické předsudky zmizely! A povedlo se. Kromě Star Treku hrála v mnoha filmech a seriálech, je skvělá zpěvačka a tanečnice a celkově je zkrátka úchvatná.
Montgomery Scott působí jako šéfinženýr na hvězdné lodi USS Enterprise. Jeho hlavním pracovním prostředím tedy byla strojovna lodi, ale v nepřítomnosti kapitána Kirka a prvního důstojníka Spocka velel několikrát lodi sám.
Veterán druhé světové války James Doohan se k herectví dostal v padesátých letech, kdy hrál ve Space Command. Poté téměř ihned následoval Star Trek a neutuchající sláva byla na světě. Zemřel v roce 2005.
Sestra Chapel působí jako zdravotní sestra na lodi. Opustila dráhu biovýzkumného pracovníka v naději, že v hlubokém vesmíru nalezne únik z každodenní rutiny. Na jedné z planet měla nalézt svého manžela, byl ale mrtvý a tak zůstala s posádkou.
Herečka Majel Barrett zůstala u Star Treku oprvdu dlouho. Nesmírnou spoustu dílů namluvila coby vypravěč v originále, ale také v nich hrála. Občas si střihla nějakou tu epizodní roličku v nějakém jiném seriálu. Zemřela v roce 2008.
Yeoman, či Janice Rand působí především jako pobočnice kapitána hvězdné lodi. Tato práce spočívala v péči o kapitána při jeho vytížení, vedení agendy rozkazů určených k odsouhlasení a v neposlední řadě také být součástí některých výsadků.
Grace Lee Whitney sehrála roli pobočnice kapitána a již nikdy z jejího stínu nevykročila. Kromě Star Treku jsme ji mohli vidět v padesátých letech v kultovním filmu Někdo to rád horké a v původním Domu voskových figurín. Po Star Treku se věnovala jazzu.