1/33

Zdroj: koláž: Šíp

Benjamin Franklin Pierce alias Hawkeye je jedna z hlavních postav. Je jedním z nejlepších doktorů v jednotce. Přes vážnost své role doktora se chová jako malé dítě zvlášť, když si dělá legraci z ostatních. Má otce, kterému píše dopisy o všem co se děje.
Herec Alan Alda debutoval u filmu v roce 1963. Jeho role Hawkeye v MASHi je jeho největším úspěchem a taky za ni dostal několik Zlatých glóbů. Kromě tohoto seriálu hrál například ve filmech Po čem ženy touží, Letec, Nic než pravda a dalších.
Charles Emmerson Winchester III. je ztělesněním aristokracie, ale to nic nemění na tom, že je to výborný chirurg. Má svoje zvyky, kterými je například poslech klasické hudby a pití dobrého vína. Ideálně zároveň.
Herce Davida Ogdena Stierse si pro své filmy velmi oblíbil Woody Allen a také studio Disney, kde velice často dabuje. Jeho hlas jste mohli slyšet v originálním znění Pocahontas, Krásce a zvířeti a mnoha a mnoha dalších dílech.
Plukovník Flagg je tajný agent ve službách CIA. V seriálu se vyskytuje v několika epizodách, rozhodně se však nejedná o čistě vedlejší postavu. Flagg je cynický, podezřívavý a paranoidní. Říká o sobě, že je Vítr a často se plíží.
Edward Winter je spíše než filmovým hercem herec seriálový. Objevil se ve více než padesáti různých seriálech, většinou spíše v epizodních rolích, což mu ale na vážnosti neubírá.
Walter O'Reilly, kterému nikdo neřekne jinak než Radar. Má hodnost desátníka a je na pozici úředníka jednotky. Svou přezdívku Radar dostal za schopnost předurčovat, co se v následující chvíli stane. Je srdcem farmář od začátku do konce.
Pro představitele Radara Garyho Burghoffa byl MASH první zkušeností s kamerou. Nemyslíme teď ale seriál, ale původní film, z něhož poté seriál vycházel. Gary se poté objevil jen v šesti filmech a svět herectví opustil.
Maxwell Q. Klinger se po celou dobu seriálu snaží dostat § (paragraf) 8 a to mnoha zábavnými způsoby, z nichž je nejznámější nošení ženských šatů. Dale to jsou vyhrožování atentáty, sebevraždou a nejbizarnějším způsobem což je snědení jeepu.
Herec Jamie Farr jako jediný skutečně sloužil v armádě během Korejské války. Jeho velký nos jste mohli vidět ve více než čtyřicítce filmů, avšak úspěch coby Klinger už nikdy nezopakoval.
Frank Marion Burns alias Kuní ksicht je šťastně ženatý, ale v táboře si chodí "povídat" za Margaret. Je vlezprdelka a lakomec. Kvůli jeho lakomství si z něho dělá Hawkeye legraci. Když se Margaret vdá, zhroutí se a opouští jednotku.
Herec Larry Linville toužil po kariéře herce od mládí. Jeho sen se mu splnil a on má na kontě sice jen pár filmů, ale za to jeden zajímavější než druhý. Kromě herectví ho také bavilo letectví, jemuž se věnoval celý život. V roce 2000 zemřel na zápal plic.
Margaret je vrchní sestra a na ostatní vyvíjí někdy velký tlak. Chodí s Frankem, i když neví proč. V průběhu se vdá za podplukovníka Donalda Penobscotta, který ji ale po třech měsících uteče, takže se rozvede. Nejčastěji se škádlí z Hawkeyem.
Dnes osmdesátiletá herečka, jejíž kariéru odstartoval hlavně komediální talent. Kromě toho byla vždycky kočka a uměla zahrát naprosto cokoli. Za roli Margaret získala nominace na Zlatý glóbus a doma se jí hřejí dvě Emmy. Má také hvězdu na Chodníku slávy.
Henry je velitel z Illinois a do armády se asi dostal omylem. Moc neumí velet a spoléhá tak na Radara, který všechno zařizuje za něj. Jeho zálibou je rybaření a proto nejčastěji nosí klobouček ověnčený háčky a návnadami.
McLean Stevenson se své role Henryho nemohl nabažit a po skončení MASHe už moc nehrál. Potýkal se totiž s vážnou nemocí. Zemřel v roce 1996 ve stejný den jako Roger Bowen, který hrál plukovníka Blakea v původním filmu MASH. Náhoda?