1/23

Zdroj: Youtube

Seriál se premiérově vysílal v roce 1990. První série měla pouhých 7 epizod, druhá již 22. Ačkoli vyšly pouze dvě série, celkej vlastně jen 29 dílů, seriál si získal mnoho diváků a obdivovatelů, kteří jeho časoprostorem žijí dlouhých takřka třicet let.
Hlavním hrdinou je zvláštní detektiv Dale Cooper, který přijíždí do městečka vyřešit vraždu mladé dívky. Brzy ale odhaluje, že tato vražda je jen špičkou ledovce. Lesy v okolí městečka skrývají mnohem více.
Kyle MacLachlan je velkým přítelem Davida Lynche, který ho do svých děl obsazoval ještě když byly na prknech divadel. Bylo tedy více než jasné, že spolupráce bude pokračovat. Kyle hraje mimo jiné v desítkách jiných filmů. Twin Peak byl jen začátek.
Harry Truman je velmi oddaným šerifem, stejně jako jím předtím býval jeho otec. V městě bojuje především proti prodeji drog, do té doby, než je nalezeno tělo mrtvé dívky. Do případu se vloží agent FBI Dale Cooper, kterému šerif pomáhá ve vyšetřování.
Michael Ontkean je sedmdesátiletý herec, který od sedmdesátých let stojí před kamerou. Jeho největším úspěchem je ale bezesporu role šerifa ve Twin Peaks. I nyní hraje, ale Harry je jen jeden.
Shelly Johnson pracuje v místní restauraci jako servírka. Má tyranského manžela, který ji má spíše jako služku a tak hledala útěchu jinde a našla ji v mladíkovi jménem Bobby Briggs, s nímž se tajně schází.
Mädchen Amick je herečka, pro kterou Twin Peaks bylo jednou z prvních přítležitostí být před kamerou. Diváci si ji okamžitě zamilovali, protože na ní zkrátka nebylo nic záštiplného či negativního. Od té doby se jí role jen hrnou.
Robert (Bobby) Briggs je student střední školy v Twin Peaks. V době Lauřiny smrti byl její přítel, už v té době se ale tajně scházel se servírkou Shelly Johnson. Působí jako namyšlený frajírek, ale je v něm mnohem víc.
Americký herec s nezvyklým jménem Dana Ashbrook (opravdu Dana, nejde o překlep), je muž, který se v mysteriózních a hororových filmech přímo vyžívá. Výčet jeho rolí čítá Slunce, úsvit a upíři, Návrat oživlých mrtvol a spoustu dalších podivných filmů.
Donna chodí na střední školu v Twin Peaks. Smrt Laury ji zarmoutila, jelikož přišla o svou nejlepší kamarádku. Během prvních epizod začne chodit s motorkářem Jamesem Hurleym. Snaží se zjistit, kdo Lauru zabil.
Lara Flynn Boyle se toho nebála a její první role byla hned ústřední postava v hororu Poltergeist III, poté ve filmu Společnost mrtvých básníků a následovalo Twin Peaks. I dnes se objevuje ve filmech a seriálech, do nového Twin Peaks se ale nevrátila.