Šíp.deník.cz

Smutný osud Evy Klepáčové: Psychické zhroucení a zničený život po skoku z okna

4 fotografií 4
Eva Klepáčová, Josef Zíma
Eva Klepáčová, Josef Zíma
Zdroj: Profimedia
Eva Klepáčová s manželem Josefem Zímou prožila obří tragédii, která změnila jejich životy Herečka se pokusila o sebevraždu Po skoku z okna měla závažné zdravotní problémy František Filipovský a Eva Klepáčová v pohádce Hrátky s čertem
Sdílej článek:

Evu Klepáčovou si většina z nás pamatuje jako Káču z pohádky Hrátky s čertem nebo jako dabérku Nastěnky z Mrazíka. Právě v této pohádce účinkovala i se svým životním partnerem Josefem Zímou, jehož vážná dopravní nehoda ji psychicky poznamenala natolik, že se dokonce pokusila o sebevraždu.  

Eva Klepáčová se narodila do umělecké rodiny. Její matka byla herečka a tanečnice a otec členem baletu Národního divadla. Klepáčová tak přirozeně šla v jejich šlépějích a už od malička se věnovala tanci a hraní. Následovalo studium na DAMU. Tou dobou už herečka měla za sebou měla zkušenosti s ochotnickým divadlem i s rozhlasem.

V 50. letech se začala objevovat v televizi jako hlasatelka, později se přesunula k dabingu, za který dostala v roce 2007 cenu za celoživotní mistrovství. Její nejznámější rolí je ale bezesporu Nastěnka ze známé pohádky Mrazík, kde společně s manželem Pepíčkem Zímou propůjčili hlasy hlavním postavám Ivánka nadaboval Josef Zíma.

Pouhý rok po svatbě ale život Klepáčové poznamenala vážná dopravní nehoda, kterou způsobil právě Zíma.

Smrt Jungwirtha a tragické následky

Josef Zíma během cesty dostal za volantem mikrospánek a narazil do stromu. Jeho spolucestující, režisér Jiří Jungwirth zemřel na místě. Na zadních sedačkách seděla šansoniérka Judita Čeřovská a Alena Pánková a obě ženy utrpěly vážná zranění. Herec za nehodu dostal tři roky podmíněně a musel obětem platit léčebné výdaje.

Eva Klepáčová se z události psychicky zhroutila. Její stav byl natolik vážný, že se dokonce pokusila o sebevraždu. Tehdy se svou několikaměsíční dcerkou Zuzanou chtěla vyskočit z okna.

Dítě jí ale naštěstí vytrhla z ruky na poslední chvíli její maminka, herečka ale skočila a život jí zachránil pád do elektrického vedení tramvaje a následná péče lékařů. Pokus o sebevraždu ovšem poznamenal i závěr života herečky. Následky zranění se ozývaly i po letech a Klepáčová skončila upoutaná na lůžko. Nakonec zemřela ve spánku v roce 2012.

 

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout

 

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů