Šíp.deník.cz

Holohlaví muži jsou sexy!

Čestné místo mezi sexy plešouny patří podle řady žen i Bruci Willisovi.
Čestné místo mezi sexy plešouny patří podle řady žen i Bruci Willisovi.
Zdroj: Šíp
Sdílej článek:

Mizí vám porost z hlavy rychleji než deštné pralesy? Nemusíte zoufat, módní trendy vám přejí, a navíc je vám nakloněno i ženské mínění. S holou hlavou totiž můžete být ještě atraktivnější než předtím.

Muži starší generace to měli těžké. Litovali každého vypadlého vlasu, a pokud se jim lysinka na hlavě nadměrně zvětšila, většinou začali s pěstěním takzvané přehazovačky, která měla inkriminované místo zakrýt. Tehdy byly v kurzu takzvané máničky, tedy muži s dlouhými vlasy. Čím delší, tím lepší. Naopak s „bleskovkou“ chodili jen vojáci a vězni, takže s takovým účesem neměl u žen téměř nikdo šanci.

Dnes je to zcela jinak. Plešouni jsou v módě, a tak se svého porostu zbavuje řada mužů, kterým by na hlavě jinak rašila neprostupná džungle. Na této vlně se pak často svezou i ti, kteří jsou skutečně plešatí, ale neviditelným sestřihem to úspěšně zamaskují. Mnohým přitom tato změna jen prospěje.

Holohlavost je totiž u mužů považována za symbol vášně, což nyní potvrdili i britští experti. Podle jejich výzkumu téměř dvě třetiny Evropanek považují sex s muži bez vlasů za kvalitnější než s jejich běžně ochlupenými kolegy.

Pokud majitel holé hlavy bude svou lysinu nosit patřičně hrdě a nenuceně, má na úspěch zaděláno. Podívejme se na některé výroky, které se v průzkumu vyskytovaly nejčastěji: „Holohlaví chlapi se mi líbí, ale nesmí být zamindrákovaní, “ tvrdila jedna skupina žen. Další se zaměřovala spíše na estetický dojem: „Hlavně jde o to, co kterému muži sluší. Na hlavu bez vlasů je potřeba mít určitý tvar lebky, aby nebyla šišatá, či nějak vyboulená.“ Jiné respondentky ale nezapomínaly ani na ekonomickou stránku věci: „Lepší holá hlava, než holý zadek.“

Proč vlasy padají…

  • Nejčastější příčinou je geneticky daná hormonální nerovnováha.
  • Změna kvality vlasů může souviset se střídáním ročních období.
  • Kvalitu kštice ovlivňují i zdravotní problémy, nedostatek vitaminů a minerálů.
  • Vliv mají také emoční situace a dlouhodobý stres.

…a co s tím?

  • U přechodného vypadávání pomohou speciální vlasové přípravky a doplnění potřebných živin.
  • V případě nezvratného jevu jsou k dispozici preparáty, které tento jev umí zpomalit. Musí se však užívat celoživotně.
  • Dobrou pomocí je autotransplantace vlasů, obvykle z týlu hlavy do předních částí.
  • Nejnovější metodou je klonování vlasových buněk, které umí už za půl roku porost dostatečně zhustit.

(tom)

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů