Šíp.deník.cz

Kuchařová na Brzobohatého tu největší špínu vytáhnout musela, držela se pravidel

4 fotografií 4
Taťána Kuchařová
Taťána Kuchařová
Zdroj: Pavel Machan / CNC / Profimedia
Ondřej Brzobohatý je v šoku z toho, že někdo médiím poskytl celé znění žaloby. Je přesvědčený o tom, že za únikem informací stojí Taťána Kuchařová. Časy, kdy byli po uši zamilovaní, jsou dávno pryč. Brzobohatý je už dlouho šťastný po boku Daniely Písařovicové.
Sdílej článek:

Anulovat církevní sňatek rozhodně není jen tak. Církevní soudy v takových procesech přihlíží na nejrůznější skutečnosti a bez neprůstřelných opodstatnění zkrátka anulaci nepovolí. I proto musela ostatně Taťána Kuchařová svou žalobu postavit tak, jak ji postavila. Ani tak to ale možná nebude stačit.  

Když se Taťána Kuchařová a Ondřej Brzobohatý v roce 2016 brali, řekli si své „ano” nejen před svatebními hosty a svědky, ale také před Bohem. Tím uzavřeli církevní sňatek, který se nyní Taťána po civilním rozvodu snaží anulovat. To ale často bývá během na dlouhou trať a ani po velkém snažení církevní soud nemusí anulaci sňatku provést. Pro eXtra.cz o tom hovořil duchovní. 

Drsná obvinění

Církevní soud během procesu potřebuje opravdu závažné důvody, na základě kterých by mohl anulaci sňatku provést. Rozhodně tedy nestačí říct, že si manželé zkrátka nerozuměli nebo byl jeden z nich nevěrný. Lze předpokládat, že i proto Taťána v žalobě o manželovi píše, že je sexuálně nevyhraněný, rád se převléká do dámského oblečení a v roli ženy po ní vyžadoval sex.

Podle duchovního je naprosto běžné, že na sebe manželé během snahy anulovat svůj církevní sňatek tahají tu největší špínu. I tak se ale procesy prý běžně táhnout velmi dlouho. Někdy dokonce musí manželé o anulaci žádat opakovaně. 

Žádný pohlavní styk i uvedení v omyl

Přestože je anulace církevního sňatku leckdy velmi zdlouhavá a nemá jasný výsledek, existuje několik důvodů, ke kterým církevní soud přihlíží více než k jiným. Větší šanci na úspěch mají ti, kteří například nenaplnili slib manželský pohlavním stykem, nemohou společně zplodit děti či byl jeden z manželů uveden v omyl, kdy mu nebyla před uzavřením manželství sdělena pravda o zdravotním stavu druhé strany. Dalším legitimním důvodem je pak také podle duchovního například soustavné odmítání hodnot manželství, jako jsou věrnost, nerozlučnost a zrození potomstva. 

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů