Šíp.deník.cz

Pohřeb Yvonne Přenosilové: Zdrcení kolegové, uzavřený obřad a slova syna

6 fotografií 6
Pohřeb Yvonne Přenosilové
Pohřeb Yvonne Přenosilové
Zdroj: Profimedia
Saskia Burešová byla viditelně zdrcená z odchodu své kamarádky Aleš Cibulka a Michal Jagelka se též přišli s Yvonne rozloučit Monika Absolonová na pohřbu kamarádky neskrývala bolest z jejího odchodu Petr Janda vzpomínal na kolegyni
Sdílej článek:

Na Novém židovském hřbitově v Praze se konalo poslední rozloučení se zpěvačkou a moderátorkou Yvonne Přenosilovou. Obřadu se zúčastnila celá řada českých celebrit a smuteční řeč vedl vrchní zemský rabín Karol Sidon.

Na Novém židovském hřbitově se ve čtvrtek kolem půl druhé začali shromažďovat smuteční hosté. Nechyběl například Václav Neckář, Petr Janda, Monika Absolonová, Jakub Kohák, Jitka Zelenohorská, Saskia Burešová, nebo Aleš Cibulka.

"Poslední dobou říkám, že už nikoho nemažu z telefonu. Že ti lidé tu pořád jsou. Byla originální a strašně bezvadně vyprávěla. A vždy byla přesná," zavzpomínal na svou zesnulou kolegyni Václav Upír Krejčí pro Idnes.

Těsně před začátkem obřadu bylo oznámeno, že do smuteční síně bude moct vstoupit pouze rodina Yvonne Přenosilové a členové židovské obce. Ostatní hosté se následně připojili až ke smutečnímu průvodu. Po necelé čtvrthodině vyšli ven a společně zamířili na hřbitov. Tam byla zesnulá hvězda umístěna do předem vykopaného hrobu a členové židovské obce ji následně symbolicky zasypali hlínou. Dále přítomní vhodili zpěvačce na rakev květiny.

Byla to holka od rány


"Je mi strašně líto, že musím jít na její pohřeb, protože je to pro mě strašně stresující. Yvonne byla holka od rány," řekl novinářům zdrcený Václav Neckář. Veliký smutek neskrýval ani Michal Jagelka, který zesnulou umělkyni označil za silnou a vnímavou osobnost. "Nic jí nezdolalo ani potentáti ani doba, nikdy nehnula a každou situaci vždy skvěle oglosovala," dodal pro zmíněný web.

"Pár slov o Přenosilové pak sdělila také herečka Jitka Zelenohorská. "Znali jsme se od patnácti let a po jejím návratu jsme toho spoustu absolvovali, dokonce i dovolenou. Měla jsem jí šíleně ráda, byla s ní legrace a byla moc chytrá," uvedla s tím, že úmrtí Přenosilové jí sice zaskočilo, ale zároveň ho vnímá jako vysvobození.

Následně přečetl řeč v hebrejštině jediný syn Přenosilové, Maximilian von Suckmann. Zhruba deset minut před třetí pak smuteční obřad skončil. Yvonne Přenosilová zemřela v pondělí 11. září ve věku 76 let. Jak probíhal smuteční obřad se můžete podívat v naší galerii. 

Přátelé Přenosilové neměli o její vážné nemoci ani tušení

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů