Šíp.deník.cz

Čtěte opravdu pozorně: Šest největších chyb a HŘÍCHŮ při HUBNUTÍ!

Stoupnout na váhu? Pro řadu lidí pořádně odvážné!
Stoupnout na váhu? Pro řadu lidí pořádně odvážné!
Zdroj: Profimedia.cz
Sdílej článek:

Snažíte se zhubnout, ale jazýček váhy se ani nehne? Nejspíš se při shazování přebytečných kil pohybujete v bludném kruhu a děláte stále stejné chyby. O jaké hříchy jde?

HŘÍCH 1 - Místo pohybu hladovíte
Zákon je neúprosný. Kila začnou mizet jen v případě, že výdej energie bude větší, než její příjem. „Místo nezdravého hladovění se začněte víc pohybovat. Získáte tak nejen pevnější a pružné tělo, ale také se vám zrychlí metabolismus. Při fyzické zátěži se nastartuje a pracuje rychleji ještě dalších 48 hodin," radí nutriční terapeutka Renata Daubnerová z portálu Fitarian.cz.

HŘÍCH 2 - Zavrhujete sacharidy
Přestali jste jíst těstoviny a brambory, protože obsahují sacharidy? Jste tedy přesvědčená, že se po nich tloustne… Není to pravda! Stogramová porce těstovin má asi 120 kalorií, tedy asi tolik, jako dvě velká jablka. Brambory mají kalorií ještě méně. Kalorické bývají většinou omáčky, které si k těstovinám a bramborám dopřáváme. Nedostatek sacharidů navíc způsobuje pocit hladu a špatnou náladu, kterou si pak paradoxně často spravujeme sladkostmi.

HŘÍCH 3 - Hubnutí berete jako trest
Dieta se stala součástí vašeho života. Stále se sledujete a zdravý způsob stravování berete jako nutné zlo. Když shodíte tři kila, myslíte si, že je dobojováno, ale ouha. Čeká vás těžší úkol, znovu nepřibrat! Dopřejte si proto někdy malou rozkoš, třeba kousek čokáldy nebo kopeček zmrzliny. „Dodržování diety pro vás bude snazší, když budete jíst to, co máte rádi. Jezte ale malé porce, žvýkejte velmi pomalu a důkladně. Váš mozek potřebuje 20 minut na to, aby se do něj dostala informace, že jste najedení," doporučuje odbornice na výživu.

HŘÍCH 4 - Nejíte pravidelně
Ráno se nestíháte nasnídat, celé dopoledne hladovíte. Váš metabolismus nemá šanci se nastartovat. V poledne se pak něčím odbudete. Když z vás pak večer opadne celodenní stres, přepadne obrovský hlad, který nemáte šanci zvládnout. V rychlosti a bez rozmyslu do sebe nasoukáte, co právě najdete v lednici. Večer už ale tělo nemá šanci takovou porci energie spálit, a tak si ji uloží do zásoby. Základem je proto jíst pravidelně!

HŘÍCH 5 - Věříte na zázraky
Zapomeňte na zázraky a vezměte si na pomoc zdravý selský rozum. Přemýšlejte nad vším, co sníte. Vyhněte se sladkým a tučným jídlům, alkoholu, jezte hodně zeleniny a ovoce a dodržujte pitný režim. Odborníci doporučují hubnout tempem 0,5kg až 1 kg za týden. Jen tak bude mít vaše snaha šanci na úspěch.

HŘÍCH 6 - Propadáte beznaději
Přestože dbáte na zdravou stravu a hlídáte si příjem a výdej energie, váha se zastavila. Je to normální. Za 4 týdny od zahájení diety organismus prostě zpomaluje. „Neházejte flintu do žita a nesnažte se hladovět. Dopřejte vašemu organismu čas, aby si zvykl na nový režim. Vydržte, váha sice bude klesat pomaleji než ze začátku diety, ale o to pak bude úbytek kilogramů trvalejší. Radujte se z úspěchů, kterých jste již dosáhlI," povzbuzuje terapeutka.

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů