Šíp.deník.cz

Jak si užít léto bez vaginální mykózy

Věděli jste, že z hlediska přenosu infekcí jsou nejnebezpečnější bazény? Chlór a mokré plavky vykonají své.
Věděli jste, že z hlediska přenosu infekcí jsou nejnebezpečnější bazény? Chlór a mokré plavky vykonají své.
Zdroj: Profimedia.cz
Sdílej článek:

Možná to znáte. Letní dovolená, sluníčko, koupání, pohoda. Anáhle se objeví nepříjemné svědění vintimních místech adalší obtíže stím spojené. Příjemné chvíle volna se tak mohou proměnit vtrápení svaginální mykózou. Jak se proti nim bránit?

Gynekologické problémy jsou všeobecně velmi nepříjemné achoulostivé. Málokterá zžen ale ví, že pokud se správně neléčí, mohou přivodit vážné komplikace. Nejčastěji navštěvujeme gynekologa právě kvůli kvasinkovým infekcím, které vnaší republice prodělá během života téměř každá třetí žena.

Mohou za to kvasinky

Mykózy jsou způsobovány především kvasinkami rodu Candida albicans. Samy osobě ještě nemusejí být příčinou onemocnění. Až jejich přemnožení anásledné narušení rovnováhy poševní mikroflóry vyvolává obávaný zánět. Důvodem může být nechráněný pohlavní styk, nedostatečná hygiena, špatné stravování či stres.

Co potíže vyprovokuje?

Pozor na upnuté džíny! Vtěsných kalhotách totiž dochází nejen kpřehřívání, ale ikzamezení přísunu kyslíku kintimním partiím, což pak tvoří ideální prostředí pro kvasinky. Tanga také nejsou zgynekologického hlediska úplně vhodné. Vypadají sice sexy, ale při jejich každodenním nošení se snáze rozšiřují bakterie, které následně mohou způsobit hodně nepříjemností.

#nahled|https://g.denik.cz/56/c9/ldbvm1_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/56/c9/ldbvm1.jpg|Tanga jsou sice sexy, ale ženy s vaginálními potížemi by si měly jejich nošení rozmyslet.#

Koupání také není úplně bez rizika. Zhlediska přenášení infekcí jsou překvapivě mnohem nebezpečnější bazény. Chlorovaná voda totiž snižuje přirozené pH pochvy. Stejně tak působí imokré plavky, které navíc přispívají kzapařování apocení avytvářejí pro kvasinky skvělé prostředí. Je tedy lepší mít plavky dvoje. Jedny na koupání adruhé na slunění. Dále bychom to také neměly přehánět se sladkostmi, protože cukr kvasinky přímo zbožňují.

Co dělat, aby se mykóza nevracela?

Mykózy se obvykle léčí běžně dostupnými antimykotiky. Vyrábí se vmnoha variantách; čípky, masti či tablety. Jsou rychlé aúčinné avětšině žen pomohou po několika dnech. Problémem umykóz ale je, že se rády vracejí. Jedním zdůvodů může být porucha především lokální imunity. Právě proto by měla být léčba komplexní. Při opakovaných mykózách odborníci často doporučují pacientkám podpůrnou léčbu pomocí léků systémové enzymoterapie (Wobenzym), které stabilizují imunitu vcelém těle.

Při opakovaných mykózách zabírá podpůrná léčba enzymy.

5 zásad prevence

* Denně vypít alespoň 2 litry vody.
* Kintimní hygieně nepoužívat běžná mýdla, ale speciální přípravky, které obnovují přirozené pH. Doporučuje se koupání ve slané vodě, která má antiseptický účinek.
* Nepoužívat parfemované vložky atoaletní papír.
* Každý den sníst dostatek čerstvé zeleniny, ovoce apotravin bohatých na vlákninu.
* Omezit zvláště vhorkých dnech nošení neprodyšného prádla atěsných kalhot.

(jan)

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů