Šíp.deník.cz

Jezte med: Vylepší zdraví i sex!

Ne náhodou je med považován za životabudič a elixír mládí. Obsahuje totiž velké množství vitaminů, minerálů a bílkovin.
Ne náhodou je med považován za životabudič a elixír mládí. Obsahuje totiž velké množství vitaminů, minerálů a bílkovin.
Zdroj: Profimedia.cz
Sdílej článek:

Ne náhodou je med považován za životabudič a elixír mládí. Obsahuje totiž velké množství vitaminů, minerálů a bílkovin prospěšných nejen zdraví, ale i kráse a sexuálnímu apetitu.

Med tvoří voda a jednoduché cukry  - glukóza, sacharóza a fruktóza. Ty jsou méně kalorické, a proto i zdravější než cukr rafinovaný. Tělo je navíc dokáže rychle zpracovat, takže jsou i okamžitým zdrojem energie. Co se týká bílkovin, těch najdete více v medu světlém, květovém. Seznam vitaminů a minerálů, které med obsahuje, je téměř nekonečný. K těm nejdůležitějším patří vitaminy A, C, B1, B2, B6, B12, D, K, E. Z minerálů je to vápník, draslík, fosfor, hořčík, sodík, křemík, železo. Dále v něm najdeme látky jako mateří kašička, aminokyseliny, enzymy, pyl a éterické oleje.

Lepší než prášky

Tento včelí produkt je považován za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik. Dokáže ničit bakterie, a to bez vedlejších účinků. Nejčastěji se používá při léčbě virózy nebo při potížích dýchacích cest. Podává se samotný nebo s bylinkovými čaji, s cibulovou šťávou, zázvorem či česnekem. Důležité je dopřávat si med pravidelně několikrát denně už při prvních příznacích onemocnění, a to až do úplného vyléčení. Ale pozor! Pokud si medem sladíte čaj, teplota vody by neměla přesáhnout 50 stupňů Celsia. Jinak se účinné látky zničí!

Imunita jako hrom

Lžičku medu si můžeme podle libosti dopřávat, i když nám nic není. Je to totiž skvělou prevencí před angínou, rýmou nebo zánětem průdušek. Medový elixír posiluje přirozenou obranyschopnost těla a případné viry ničí už v jejich zárodku.

Balzám pro kůži

Na medu si můžeme nejen pochutnávat, ale je vhodný i na vnější použití. Má protizánětlivé a dezinfekční účinky, takže hojí rány, vředová onemocnění kůže, popáleniny i rozpraskané rty. Rychle regeneruje pokožku celého těla. Nanáší se v tenké vrstvě na postižené místo, a nechá se působit. Je možné si z něho připravit i obklady nebo zábal.

Co ještě umí?

• pomáhá při nespavosti, stresu, depresích a migrénách nervového původu, uklidňuje a zlepšuje náladu

• je účinný při rekonvalescenci po nemocech

• urychluje léčení žaludečních vředů, zánětech žlučníku, zlepšuje trávení

• působí jako prevence rakoviny tlustého střeva

• je považován za afrodiziakum

• čistí tělo od volných radikálů

• regeneruje naše játra

• upravuje vysoký krevní tlak, rozšiřuje a čistí cévy a posiluje srdce

Omlazuje pokožku

Dokáže pokožku hydratovat, vyživovat, zvláčňovat a rozjasnit. Vyrábějí se z něj proto pleťové krémy, pomády na rty, šampóny a kondicionéry na vlasy, sprchové gely a mýdla, pleťové masky a další kosmetické přípravky.

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů