Šíp.deník.cz

Urážky Bočanové nebraly konce, pak se Martin Zounar rozhodl změnit svůj život

4 fotografií 4
Martin Zounar s hubnutím nekončí
Martin Zounar s hubnutím nekončí
Zdroj: Profimedia
Martin Zounar vydal o svém hubnutí knihu. Mahulena Bočanová stála za vizuální proměnou svého kamaráda. Váhu si Zounar poctivě drží. V době covidu nemohl hrát v divadle, a tak měl téměř nulový pohyb.
Sdílej článek:

V posledních letech prošel oblíbený herec Martin Zounar neskutečnou proměnou svého zevnějšku. Z obtloustlého lenocha se stal štramák, který o sebe začal dbát a dodržuje zdravý životní styl. S motivací mu navíc pomáhá kamarádka Mahulena Bočanová, a to svým svérázným způsobem.

O herci Martinovi Zounarovi je známo, že má rád dobré jídlo a pití, což se odráželo na jeho korpulentní postavě. Nejvíce pak začal přibírat během pandemie koronaviru, protože v podstatě jen seděl doma a jedl.

„Divadla nehrála, já jsem byl doma a věnoval se koníčkům. Jenomže mým koníčkem je vaření. Takže jsem vařil, a protože nechodili hosté, všechno jsem pojídal sám a přibíral,“ řekl v rozhovoru pro Aha!.

Nakonec se na to nevydržela dívat hercova dlouholetá kamarádka a kolegyně Mahulena Bočanová, které je upřímnost vlastní.

„Známe se pětatřicet let, jsme celoživotní přátelé. Je ke mně upřímná a nikdy mi nelhala. Když mi řekla: 'Chováš se jako debil, Martine', věděl jsem, že debil jsem. A když mi řekla: 'Jseš tlustej jako prase', tak jsem věděl, že tomu tak je,“ směje se herec.

Po absolvování několik vyšetření se herec vyděsil

Díky jejímu popíchnutí se Zounar rozhodl se svou postavou a hlavně zdravím něco dělat. Absolvoval několik vyšetření, kde zjistil, že jeho biologický věk odpovídá pětasedmdesátiletému člověku, také že trpí spánkovou apnoí a je na čase, aby se sebou začal něco dělat.

Herec se rozhodl jít do výzvy naplno a z váhy 128 kilo se dostal na váhu 104 kilo, kterou se mu daří už téměř dva roky udržet. A jak se mu to vůbec podařilo?

„Máme dva psy, tak s nimi denně chodím na až čtyřkilometrové procházky. A samozřejmě sport, kolo. Ale hlavně procházky, já miluju chůzi,“ svěřil se Martin pro nova.cz

Chce zhubnout ještě minimálně pět kilo

Umělec je sice se svou proměnou spokojený, uvědomuje si ale, že by to ještě chtělo pět šest kilo dolů. Protože herec chce pomoci i jiným lidem, kteří trpí nadváhou, rozhodl se o své cestě napsat knihu, kterou vydal ke konci loňského roku.

„Moje knížka je o tom, co nám jídlo může způsobit. A to jak radosti, tak starosti,“ řekl herec a nyní i spisovatel, který svoji knihu doplnil o fotografie z procesu hubnutí. „V knize jsou fotografie mé jateční váhy. A i toho, jak život vůbec šel s těmi kily,“ podává s humorem sobě vlastním Zounar.

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů