Šíp.deník.cz

Slováčková nafotila po rakovině odvážné fotky a promluvila o sebepřijetí

Anička Slováčková je odjakživa bojovnice. Když lékaři zjistili, že má rakovinu, mladá herečka se rozhodla, že ji porazí, a tak se také stalo. Aby dodala lidem odvahu, nechala se nafotit nahá a promluvila o tom, jak je důležité přijmout svoje tělo.

1 / 12
Anička Slováčková

„Tak co vy a předsevzetí do nového roku?“ táže se u odvážných snímků všech fanoušků statečná Anička. „Já to upřímně nikdy nevydržela, asi jsem nebyla dostatečně motivovaná a další roky mi už přišlo celkově zbytečné si vůbec nějaké předsevzetí dávat,“ myslí si.

„Ale tento rok jsem si řekla, že to prostě hecnu a několik jsem si jich na papír napsala. Já a moje tělo spolu svádíme nekonečně dlouhé souboje. Od nenávisti k sobě samé, po první lekce zdravé sebelásky, kterou jsem si začala ordinovat ale až rok zpět,“ prozrazuje dcera Dády Patrasové a Felixe Slováčka.

Anička Slováčková je odjakživa bojovnice

„Je to běh na dlouhou trať, to vám povím… Ale, když někdo odjakživa řeší to, kolik máte kilo, jak vypadáte, jak se oblékáte… asi prakticky není možnost, aby to v člověku po dobu dospívání a i zbytku života nerezonovalo,“ míní.

Dle svých slov otevírá další pandořinu skříňku. „Takhle teď vypadám. Tohle jsem já. Tohle je tělo, které je o několik kg těžší, než před celou nemocí. Tohle je tělo, které má celulitidu, špeky na břiše a 3 brady. Já vím, že nevypadá dokonale. Nejsem modelka z katalogu. Ale víte co? Tohle tělo mi zachránilo život,“ hlásá herečka.

Nechala se nafotit nahá

„A já se stydím za to, kolikrát stojím doma před zrcadlem, brečím a je mi ze sebe špatně, protože nejsem ta drobná, hubená holka, jakou jsem si jako malá vysnila být. Jsem to prostě já. Žena s velkým zadkem, prsama, boky a stehnama,“ přiznává.

„Konfekční velikost už asi nikdy nebude XS,S a stahovací prádlo bude vždycky moje poslední záchrana, protože si radši večer dám maso s bramborem, než salát,“ říká optimisticky Anička.

Promluvila o tom, jak je důležité přijmout svoje tělo

„Inu, jak se říká – ve zdravém těle, zdravý duch. Sport jsem odjakživa milovala a ta kondice za rok nemoci se vypařila. Nenapsala jsem si tedy, že chci zhubnout a vážit vysněných 62 kg. Chci začít znovu aktivně sportovat, mít radost z každého nového pohybu, který mé tělo znovu zvládne (díky Bohu za svalovou paměť). Chci ho zaplavit láskou v podobě zdravého jídla (což teda až na pár dní, jako jsou třeba Vánoce, plním v podstatě odjakživa). A hlavně o svém těle smýšlet pozitivně,“ motivuje ostatní.

Dle svých slov otevírá další pandořinu skříňku

„Všechnu tu lásku, co rozdáváte kolem, šetřete trochu i sami pro sebe. Všichni jste krásné, jedinečné a úžasné bytosti. Buďte sami sebou. Starejte se o sebe a vaše tělo vám to bude s láskou vracet,“ nabádá ostatní.

Sama přiznává, že fotit něco takového pro ni byla výzva a další výzvou to bylo zveřejnit. „Ale je to pro mě další krok k přijmutí se,“ tvrdí Anička, která se za celou dobu boje s rakovinou nevzdala a ještě se ani nebála o ní mluvit. Klobouk dolů.

Sama přiznává, že fotit něco takového pro ni byla výzva

Další výzvou to bylo zveřejnit

Zdroj: Youtube
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů