Šíp.deník.cz

Autentické fotografie z DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY, které vám NIKDY NIKDO NEUKÁZAL

11 fotografií 11
Zdroj: koláž: Šíp
Během války nebylo ušetřeno žádné město. Bombardovány byly všechny strany a prohrávající Německo to na civilistech odneslo opravdu hodně. Na fotce z května 1945, kdy válka skončila, Berlín po mohutném bombardování. Hodný strýček Adolf a malá roztomilá Helga Goebbelsová. Ano, tak by se možná mohl jmenovat tento snímek. Ačkoli Adolf Hitler byl pomatenec, který se dostal k moci a provedl strašlivé věci, prameny říkají, že děti a zvířata měl rád. Herečka a zpěvačka Marlene Dietrichová v roce 1945, kdy polibkem vítala vojáky, kteří se vraceli po válce zpět do Ameriky, kam Marlene emigrovala a v roce 1939 získala i občanství. Nejúspěšnější ostřelovačky sovětské armády
Sdílej článek:

Příběhy z druhé světové války, ať ty s dobrým, nebo se špatným koncem, jsou vždy velice zajímavé. Příběh se skrývá i za každou fotografií, která v té době byla pořízena. Podívejte se s námi na několik příběhů, které vás svou autentičností přenesou zpět do minulosti a dýchne na vás historie. 

Z válečných fotografií mrazí vždycky. Ale z obrázků v naší galerii vás zamrazí dvakrát tolik, když si uvědomíte, co se za nimi skrývá, ačkoli na první pohled vypadají zcela nevinně.

Kdo by třeba řekl, že partička německých vojaček, co se na snímku tak pěkně usmívají, má na svědomí celkem 775 lidských životů? Prolitou krev nevidíme z obličejů ani z fotky. Prozradí ji jenom historická fakta.

Neméně pozoruhodným jevem je fotografie Adolfa Hitlera s malou Helgou Goebbelsovou. Že byste tomu netvorovi nesvěřili dítě ani na minutu? Možná vás překvapí, že Hitler měl děti rád. Dokonce měl rád i české děti, jak o tom za svého života vypověděla herečka Květa Fialová. Ta jako dítě na počátku války napsala Hitlerovi dopis s dotazem, zda má rád i české děti. Německý vůdce jí kupodivu poslal odpověď, v níž stálo, že české děti má také rád. Nad milionem dětí zabitých a vyhladověných v koncentračních táborech však nakonec přimhouřil oko.

Místo slávy a mocné říše Hitler přinesl své zemi jen haldu mrtvol a trosky. Jedním z měst, na kterých se válka podepsala nejhůře, byly Drážďany. Podívejte se do naší unikátní fotogalerie, co z nich zbylo na konci války po mohutném bombardování. Smutný pohled je i na Berlín, který potkal obdobný osud. Kolik lidských životů asi zhaslo v jeho sutinách? Válka si nevybírá. 

Co aktuálně děláme v Šípu? 

Zdroj: šíp
Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů