Šíp.deník.cz

Bomba! Hapka vstal už před polednem

Petr Hapka
Petr Hapka
Zdroj: Šíp/Mária Rušinová
Sdílej článek:

PRAHA - Petr Hapka se po čtyřiceti letech překonal. Skladatel, proslulý obráceným rytmem života, kdy v noci maká a ve dne vyspává, dorazil na včerejší setkání s novináři už v 11.00 dopoledne. Svěží, v dobrém rozmaru a s úsměvem na tváři, stejně jako jeho umělecké dvojče, textař a libretista Michal Horáček.

"Byl to pro mě trochu nezvyk natahovat si budíka. Za světla mě probudil, oblékl jsem se a jsem tu," lakonicky popsal netradiční část svého dne Hapka. Oba pánové pak představili své fungl nové hudebně dramatické dílo Kudykam. "Pozor, na tom trvám, aby se nikde neuvádělo, že to je muzikál. Je to dlouhý písňový text, který se bude hrát naživo s početným orchestrem," kategoricky vysvětlil Michal Horáček s tím, že premiéra bude 22. října 2009 v pražské Státní opeře.

Z dosud oslovených aktérů stojí za zmínku například Richard Krajčo, Marta Issová, Jan Budař, Nina Divíšková, kteří o spolupráci vážně uvažují. Kromě stálého obsazení bude Kudykam osobitý i tím, že jako hosty uvede i známé osobnosti, kterými budou Jarek Nohavica, Karel Gott, Dan Landa, Lucie Bílá a řada dalších, kteří již s hostováním v představení vyslovili souhlas.

Petr Hapka a Michal Horáček připravují nové dílo, se kterým jim hudebně pomáhá i Ondřej Brzobohatý.

(vls)

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů