Šíp.deník.cz

Medžugorje: Zázračná zjevení na počkání

Kostel svatého Jakuba, duchovní centrum poutního místa.
Kostel svatého Jakuba, duchovní centrum poutního místa.
Zdroj: Profimedia.cz
Sdílej článek:

Městečko Medžugorje svíce než čtyřmi tisíci obyvateli leží na jihu Bosny aHercegoviny ana první pohled je docela obyčejné. Přesto je stále plné turistů. Každodenně se tam totiž několika vyvoleným zjevuje Panna Maria.

Co vidělo šest dětí?

Vše začalo 24. června 1981. Vpodvečer šla Ivanka Ivankovičová (15) skamarádkou Mirjanou Dragičevičovou (16) na procházku na úbočí hory zvané Podbrdo. Ivanka si všimla podivné světelné siluety, která ale po chvíli zmizela. Zanedlouho se dívky na kopec vrátily sdalšími čtyřmi kamarády. Měli zahnat domů ovce, které se tam pásly.

Vtom se opět objevila zářící silueta, která už měla jasně patrné rysy Panny Marie sdítětem vnáručí. Na vyděšenou skupinku kynula rukou anaznačovala, aby přišla blíž. Děti však vpanice utekly. Druhý den je ale přece jen přemohla zvědavost aznovu se vydaly na podivné místo. Zjevení se opět ukázalo aznovu jim kynulo rukou. Děti si tentokrát dodaly odvahu, přišly blíž ahned padly na kolena smodlitbou na rtech. Pak snimi začala Panna Maria rozmlouvat. Ivanka se jí ptala na svou maminku, která asi dva měsíce předtím zemřela. Panna Maria odpověděla, že matka je uní vnebi.

Vyšetřování avězení

Zjevení se na místě objevovalo ivdalších dnech aneuvěřitelná zvěst se rychle rozkřikla. Pátý den se na místo vypravilo už 15 tisíc poutníků. Zpráva se ale záhy dostala také ke komunistickým úřadům, kterým se podobné zásahy vyšší moci pranic nelíbily. Dětské vizionáře vyslýchala policie anakonec je poslala na psychiatrii. Lékaři ale zjistili, že jsou zcela zdraví.

Za hlavního strůjce celé aféry byl nakonec označen správce farnosti askončil na 3,5 roku ve vězení. Potíže měli také další návštěvníci, kteří na místo neustále proudili. Medžugorje se přesto stalo jedním znejznámějších poutních míst na světě.

Od počátku zjevení až do roku 1990 neviděla šestice vizionářů Pannu Marii pouze pět dnů. Někteří ji vdalších letech přestali vídat, jiní se sní setkávají dodnes. Zjevení ale údajně viděla ispousta dalších lidí. Objevuje se prý na různých místech na různě dlouhou dobu.

(tom)

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů