Šip.deník.cz

Praha zdražuje: Za MHD si lidé připlatí, vznikne i nový tarif

4 fotografií 4
Zdražování pražské MHD
Zdražování pražské MHD
Zdroj: profimedia.cz
Zdražování pražské MHD Zdražování pražské MHD koronavirus
Sdílej článek:

Od letošního srpna si lidé v Praze při nákupu jízdenek budou muset sáhnout hlouběji do kapsy. Zdražování se ovšem netýká jen MHD, ale i P+R parkovišť. Na některých místech si řidiči připlatí i desítky korun navíc. Vyšší ceny podle Technické správy komunikací přišly kvůli velkým nákladům.

Pražskou hromadnou dopravu čeká od srpna 2021 zásadní změna, a to konkrétně v cenách jízdenek. Zatímco dnes stojí jízdenka platná 30 minut 24 korun, od srpna bude její cena činit 30 korun. Za devadesátiminutovou jízdenku lidé místo stávajících 32 korun zaplatí rovných 40 korun. V případě nákupu jízdenky přes SMS bude cena ještě vyšší. Třicetiminutový lístek vyjde na 31 korun a devadesátiminutový na 42 korun. 

Nový tarif

V souvislosti s novými cenami byl podle Novinek představen i zcela nový tarif pro osoby v hmotné nouzi, který měsíčně vyjde na 165 Kč. Zdražování lístků na MHD se však nijak nedotkne měsíčních a ročních kuponů, jejichž cena zůstane nadále stejná.

„Pokud chceme udržet a dále rozvíjet společný dopravní systém Prahy a Středočeského kraje, bylo nezbytné se dohodnout na společných cenách alespoň u jednorázových jízdenek. Prioritou Prahy bylo zachovat cenu dlouhodobých předplatných kuponů. Proto se bude s ročním kuponem cestovat po Praze i nadále za 10 korun na den,” uvedl v souvislosti se zdražováním náměstek pražského primátora Adam Scheinherr podle webu iDNES.

Zdraží i parkování

Hlavní město Praha v současné době provozuje 20 záchytných parkovišť P+R a zdražování se dotkne i jich. Nejvíce patrné bude zdražení na parkovišti v Holešovicích, Ládví, jednoho parkoviště na Skalce a u Kongresového centra. 

Podle tiskové mluvčí Technické správy komunikací Barbory Liškové došlo ke zvýšení cen za parkování v důsledku velkých investicí správy do komunikací. „Věříme, že dojíždějící řidiči si rozšířené nabídky všimli a budou mít pro změnu cen pochopení,” řekla Lišková.

Na druhou stranu na těch parkovištích, která nejsou hlídaná, budou nově lidé moci stát 12 hodin zdarma. 

Lístky na pražskou MHD zdraží

Zdroj: Youtube
Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů