Šíp.deník.cz

Michaela: Voda mě může zabít!

Michaela se synem Mitchellem.
Michaela se synem Mitchellem.
Zdroj: Archiv
Sdílej článek:

Když se Angličance Michaele Duttonové (21) z Manchesteru narodil syn Mitchell, její život se rázem změnil v nekonečné utrpení. Komplikované těhotenství završené těžkým porodem s největší pravděpodobností odstartovalo vážnou nemoc, s níž si nevěděly rady ani slovutné lékařské kapacity.

Vše začalo nenápadně krátce poté, co se svobodná matka Michaela vrátila se synkem domů z porodnice. Zdánlivě bez příčiny jí na těle vyskákaly zarudlé, palčivě bolestivé skvrny. „Nic nepomáhalo a problém se nelepšil, naopak. Skvrny se objevovaly stále častěji a na větší ploše těla,” vzpomíná na počátky svých obtíží mladá maminka. Se svými starostmi tehdy navštívila kožního lékaře. Jeho verdikt Michaelu zmrazil.

„Lékař měl pro mne dvě zprávy. Za prvé, že se jako unikátní pacient dostanu do lékařských sborníků. Ta druhá, špatná zvěst zněla, že trpím alergií na vodu,” popsala Michaela vzácnou nemoc, způsobenou pouhým dotykem vody na kůži. Jak se pacientka záhy dozvěděla, tahle choroba se vyskytuje u jednoho člověka z 230 milionů!

Nemůže se mýt ani napít

To co mohou normální smrtelníci, se pro Michaelu stalo tabu. V dešti nesměla vyjít ven, protože i obyčejné kapky ji mohou v důsledku alergické reakce zabít. Zapomenout mohla i na své oblíbené návštěvy plaveckého bazénu a samozřejmě také na vodní pólo, jemuž se dříve tolik věnovala.

Velké změny musely nastat i v její domácnosti. „Nemohla jsem koupat Mitchella, i na obyčejné opláchnutí jeho rukou jsem potřebovala pomoc. Nemluvě o tom, že jsem musela nějak vyřešit vlastní hygienu,” přibližuje úskalí zákeřné choroby Michaela.

Mladá žena si nemůže dát ani doušek pramenité vody nebo minerálky, protože by to u ní vyvolalo strašlivou reakci. Totéž platí i o polévkách a mnoha dalších jídlech. „Můžu si vybrat – buď dietní, nebo obyčejnou kolu. Nic jiného už prakticky nepiju,” přiznala Angličanka.

Michaela se tak stala vězněm svého těla, protože nemoc se nelepší, ale naopak dál zhoršuje a každý dotyk vody jí způsobuje čím dál tím větší mučivé útrapy. „Teď už nemůžu naprosto nic. Navštěvovat kamarády, chodit s Mitchellem na nákup, na procházky, natož do práce,” je zoufalá Michaela.

Najdou za mořem naději?

Jejím případem se zabývá několik lékařů, zatím se však shodli jen na jednom. Za její unikátní chorobu opravdu mohou problémy spojené s těhotenstvím. „Ovšem co se mnou stane dál, zda se podaří nemoc zmírnit, nebo dokonce odstranit, to si nikdo z lékařů netroufne říci. Musím si zvykat, že žiju na samé hraně bytí,” podotkla Michaela.

Poslední zbytky optimismu se snaží zachovávat jen její rodiče. „Našli jsme kliniku v USA, která se zabývá alergickými nemocemi a mají výborné výsledky. Michaelu objednáme na vyšetření. Věřím, že nám pomohou,” doufá Teresa (40), matka nemocné ženy.

(boh)

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů