Šíp.deník.cz

Huš, Bush z Brd!

Před ministerstvem zahraničí na Loretánském náměstí v Praze se sešla asi stovka odpůrců radaru a amerického prezidenta George Bushe.
Před ministerstvem zahraničí na Loretánském náměstí v Praze se sešla asi stovka odpůrců radaru a amerického prezidenta George Bushe.
Zdroj: Šíp/Vlasta Luťanská
Sdílej článek:

PRAHA - Nehorázné! Policie včera zakázala demonstraci odpůrců americké radarové základny v Česku na Hradčanském náměstí! A to jen pár hodin před zahájením protestu! Důvodem prý byly bezpečnostní opatření kolem prezidenta USA George Bushe. Přesto se na náhradním místě sešla asi stovka odpůrců.

Odpůrci americké radarové základny v Česku byli nuceni od 18 hodin protestovat před ministerstvem zahraničí na Loretánském náměstí v Praze. Podle mluvčího iniciativy Ne základnám Jana Tamáše rozhodnutí ministerstva porušuje demokratické právo na shromažďování.

Demonstraci organizátoři podle Tamáše již před několika týdny řádně nahlásili. "Všechno probíhalo hladce až do rána," řekl Tamáš včera krátce před polednem. "Policie musela tuhle oblast v tom čase, kdy se měla demonstrace konat, uzavřít," řekl Radek Holý z ministerstva vnitra.

Demonstranti se tak nejdříve v pět hodin sešli před ambasádou USA. Ulice byly v obležení. U obrubníků parkovaly pouze policejní vozy. Účastníků akce byla asi stovka a nutno dodat, že v přesile tam byli spíše novináři ze všech koutů světa.

"Bush je jak Hitler, taky chce ovládnout celý svět," vyprávěl jim plamenně starší muž v čepici. Vzápětí se přihnal postarší muž v děravém tričku a rozepjal nad hlavou transparent. Pyšně vystavil vodovkami vyvedený nápis Bush je terorista. Veškerou pozornost na sebe vzápětí strhl nefalšovaný jogín v turbanu, který se přidal ke skandování "Referendum!" nebo "Huš, Bush z Brd".

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů