Šíp.deník.cz

OŠKLIVKA Katka - Propadák!

Ošklivka Katka
Ošklivka Katka
Zdroj: Šíp
Sdílej článek:

PRAHA - ­ Velké naděje vložila TV Prima do nového seriálu Ošklivka Katka! Ten se natáčí podle původní populární kolumbijské verze Ošklivka Betty.

Pohádkový příběh se šťastným koncem, který v Kolumbii přitáhl k obrazovce miliony diváků, ale Čechy zatím nenadchl. Sledovanost seriálu, který nasadila Prima v pondělí a středu v hlavním večerním čase, má po třetím pokračování pouhých 800 tisíc diváků!

5 důvodů, proč Ošklivka netáhne:

1. Kolumbijský příběh čeští tvůrci nepřizpůsobili české mentalitě. Je nelogický a povrchní. Proč dívka mluvící brilantně několika jazyky a absolventka vysoké ekonomické s řadou diplomů ze zahraničních stáží touží po místě sekretářky v módní firmě? Na české poměry nepochopitelná konstrukce.
2. Dialogy jsou plytké a povrchní.
3. Hrají převážně neznámí čeští herci s výjimkou Ladislava Freje v roli odcházejícího ředitele firmy, který je současně otcem hlavního hrdiny.
4. Ošklivka Kateřiny Janečkové (24), která s televizí začala jednat pouhé tři dny před první klapkou, působí poněkud mdle. "Už jsem odmítla asi tři seriály, nechtěla jsem se zpopularizovat. Říkala jsem si, že dokud nemám finanční krizi, tak do komerčních projektů nechci jít," řekla herečka ke svému působení v Ošklivce.
5. Špatně zvolený čas. Ošklivku Prima nasadila proti seriálu Novy Místo v životě 2, který je z českého prostředí, věrohodný a hvězdně obsazený (Ondřej Vetchý, Luděk Munzar, Anna Šišková, Jan Hrušínský, Ivana Chýlková, Simona Stašová, Miroslav Táborský).

Kateřina Janečková s kolegou Lumírem Olšovským a jeho milencem Pavlem (vzadu).

Sledovanost Nova versus Prima

Den 3. března / 5. března / 10. března
Nova ­ Místo v životě 2 1 296 000 / 1 457 000 / 1 359 000
Prima ­ Ošklivka Katka 983 000 / 931 000 / 803 000

(hor)

Ohlasy z internetu
Ošklivka Betty, nebo Katka?
Začátek seriálu je věrnou kopií Ošklivky Betty, což mě zklamalo. Čekal jsem víc fantazie, ale tu autor zřejmě nemá. Seriál je již patrně dokončen, takže se s tím už nedá nic dělat. Velká škoda.
Honza
Neodsuzuji, ale ani nepropaguji!
Některé věci jsou příšerně zpracované, např. Bio bar, horší kulisy jsem dlouho neviděla, vyjadřovací schopnosti taky nic moc, ale co už, Patricie hraje klasickou blondýnu se sklonem k děvce, některá prostředí nemají šmrnc, prostředí české smetánky vůbec neodpovídá.
Heidi
Jděte do háje
Prima se snad úplně zbláznila, omezuje jeden z nejlepších zábavných pořadů co má a místo toho dá nějakej béčkovej seriál, kterejch je už víc než dost.
Marek

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů