Šíp.deník.cz

Pravidla cestování se mění, s čím by Češi měli při návratu z ciziny počítat?

11 fotografií 11
Cestování ilustrační foto
Cestování ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Řecko Řecko Řecko Řecko
Sdílej článek:

Opatření pro výjezd do ciziny se mění ze dne na den a nedávný přechod Řecka do červené zóny zkomplikoval návrat mnoha českým turistům. Po návratu musí nastoupit všichni neočkovaní do pětidenní karantény, to se ale tisícům Čechů aktuálně pobývajícím v Řecku vůbec nelíbí. Problémům se dá přitom snadno předejít.

Cestovaní v době pandemie může pro většinu lidí znamenat pořádné komplikace. Neočkovaní jedinci se musí po příjezdu z červeně označených zemí zavřít doma do izolace a na vlastní náklady postoupit dva PCR testy.

Řecko, kde se nyní rekreuje kolem dvaceti tisíc Čechů, přešlo od pondělí do červené zóny, a to znamená povinnou pětidenní karanténu po návratu, což turisty nepříjemně překvapilo.

"Musím absolvovat test za 1500 korun, přijedu do Česka, musím absolvovat pětidenní karanténu, po absolvování pětidenní karantény musím opět na PCR test," postěžoval si nespokojený cestovatel v reportáži televize Nova na nově zavedená opatření.

"Nechápu, proč do izolace musí pouze ti, co nemají plné očkování. Ti, co ho mají, ji podstoupit nemusí, i když mohou covid chytit stejně jako neočkovaný člověk a přenášet ho dál," přidala se paní Kristýna, která též tráví dovolenou v Řecku. 

Problémům se vyhnou pouze očkovaní proti covidu-19

Nutnost jít do pětidenní karantény po příjezdu z Řecka naštvala nejednoho Čecha, jsou ale možnosti, jak se nepříjemnostem vyhnout.

Bohužel je v tuto chvílku jediná cesta, jak se obejít povinnou karanténu a opakované testování je nechat se očkovat.  

Těm, kteří se očkovat nemohou, případně vakcínu z nějakého důvodu odmítají, se nabízí další řešení.

Nechcete být ve stresu? Vemte si raději o týden delší dovolenou

Nejlepším řešením pro neočkované je s variantou karantény raději počítat předem a vzít si o týden delší dovolenou. Pokud si to nemohou dovolit, měli by dovolenkáři předvídat, že tato možnost může nastat a raději si neplánovat pracovní schůzky či jiné důležité události.

Samozřejmě ideální je zajistit si před odjezdem do ciziny cestovní pojištění, které zohledňuje dobu pandemie a zaručuje svým zákazníkům převzetí finanční zodpovědnosti, když nastanou nečekané komplikace. 

Každý, kdo nyní cestuje za hranice by měl mít dostatečnou finanční rezervu, pro případ neplánovaných výdajů jakou jsou PCR testy, prodloužený pobyt v hotelu, či přeložení letu.

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů