Šíp.deník.cz

Usmíření princů Harryho a Williama? Dohromady je svedla Kate!

20 fotografií 20
Princ Harry a princ William
Princ Harry a princ William
Zdroj: profimedia.cz
Pohřeb/princ Philip Pohřeb/princ Philip Pohřeb/princ Philip Pohřeb/princ Philip
Sdílej článek:

Dlouhé měsíce spolu nemluvili a mnoho lidí považovalo jejich vztah ze nenávratně zničený. Nyní se princ Harry a jeho bratr princ William po dlouhé době setkali na pohřbu jejich dědečka, prince Philipa. A zatímco Williama doprovázela vévodkyně Kate, Harry a Meghan nepřijeli spolu - dorazil jen princ. Smuteční obřad však přesto vykouzlil na mnoha tvářích i náznak úsměvu. Bratři totiž měli konečně příležitost spolu mluvit. Zakopali snad konečně válečnou sekeru?

V sobotu 17. dubna došlo na zámku Windsor k poslednímu rozloučení s princem Philipem, který zemřel ve věku nedožitých sta let po vleklých zdravotních komplikacích. Obřadu se vzhledem k aktuální pandemii koronaviru zúčastnila jen hrstka hostů. Mezi nimi se objevili i bratři princ Harry a princ William. Druhého zmíněného doprovodila manželka Kate, Harry se ovšem musel obejít bez svojí drahé polovičky. Vévodkyně Meghan je totiž v pokročilém stádiu těhotenství a její lékař jí důrazně doporučil, aby neabsolvovalo dlouhou cestu letadlem z Kalifornie do Británie. 

Bratři konečně spolu

Meghan se však nechala před nedávnem slyšet, že ji sice mrzí, že se obřadu nezúčastní, na druhou stranu tak alespoň dá příležitost svému manželovi, aby mohl zapracovat na pochroumaných vztazích se svým bratrem a otcem. A to se podle všeho vyplatilo. Princ Harry uštědřil své rodině pořádnou ránu již vloni, když se s manželkou Meghan rozhodli vzdát královských povinností a přestěhovali se z Británie do Ameriky. Rodinným sporům pak nasadili korunu ve chvíli, kdy byl odvysílán jejich rozhovor s moderátorkou Oprah, ve kterém hovořili o důvodech, které je k odchodu z britské královské rodiny vedly. A servítky si rozhodně nebrali. 

Všem proto bylo jasné, že pohřeb prince Philipa, na němž se měl Harry se zbytkem královské rodiny setkat, učiní již tak velmi smutnou událost ještě nepříjemnější. Tak se ale podle všeho nestalo. Vypadá to, že bratři hodili všechny rozpory za hlavu a kvůli dědečkovi se sjednotili. 

První společná konverzace po dlouhé době

Dle webu Daily Mail za to mohla právě manželka prince Williama, Kate, kdo přiměl bratry znovu komunikovat. Ve smutečním průvodu se totiž pustila do společné konverzace s oběma bratry, načež se připojila k jiné skupince smutečních hostů a nechala tak bratry, aby v konverzaci pokračovali bez ní. Ti tak měli konečně příležitost spolu prohodit několik slov. 

Královská rodina je prý stále naštvaná

Princ Harry do Británie přiletěl již týden před pohřbem, neboť musel dle oficiálních nařízení po příletu zůstat pět dní v karanténě. Během té doby si dle blízkého zdroje královské rodiny vyměnil se svým bratrem několik textových zpráv a několikrát si zavolali. Celá rodina se k němu ovšem chovala velmi chladně. Je tedy jasné, že Harrymu rozhodně neodpustili všechna nařčení, kterými je v rozhovoru s Oprah adresoval. 

Ať už je napětí v královské rodině jakékoliv, dá se předpokládat, že brzy pomine. Alespoň tak by si to zesnulý princ Philip přál. 

Takhle se k sobě bratři na pohřbu chovali:

Zdroj: Youtube
Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů