Šip.deník.cz

Registrace očkování covid 65+: Od kdy je možné se registrovat?

8 fotografií 8
Očkování/Ilustrační foto
Očkování/Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Testy na koronavirus Koronavirus Koronavirus a senioři Koronavirus
Sdílej článek:

Zítra začíná registrace k očkování na covid pro osoby 65+. Centrální systém registrací je do té doby otevřen pouze pro seniory nad 70, zdravotníky a osoby s chronickým onemocněním.

Už od středy dojde v systému očkování proti covidu k registraci osob od 65 do 69 let. Těch je v Česku zhruba 680 tisíc. Kromě mladších seniorů se budou moci přihlásit i zaměstnanci sociálních služeb.

Očkování tak vstupuje do další fáze. Dosud se mohli registrovat osoby s chronickým onemocněním či zdravotním stavem s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19.

Kdy přijde na řadu produktivní věk?

Kdy budou očkováni lidé středního věku, lze zatím těžko odhadovat. Pro alespoň nějakou představu pomůže covid kalkulačka, kterou vyvinul podnikatel Tomáš Pařízek s polskou studentkou medicíny Dominikou Miszewskou.

„Tuto kalkulačku jsme vytvořili, abychom poskytli všechny odpovědi na obě tyto zásadní otázky. Kalkulačka fronty na vakcínu pro Českou republiku odhadne, kolik lidí je před vámi ve frontě na COVID vakcínu v České republice,“ píší na svých stránkách, kde vás k výpočtu navedou.

„Rovněž předpovídá, jak dlouho budete muset na očkování čekat. Použitím našeho nástroje získáte lepší představu o tom, kdy můžete očekávat očkování,“ vysvětlují. Oba vývojáři však nepočítali s tím, jak obrovské bude mít systém trhliny.

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout

Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů