Šíp.deník.cz

Komunisty bych pověsil!

Republikán Miroslav Sládek
Republikán Miroslav Sládek
Zdroj: Šíp/Michal Kalášek
Sdílej článek:

ÚTĚCHOV - ­ Republikán Miroslav Sládek se stále nevzdal a hodlá znovu prorazit do politiky na nejvyšší úrovni. Žije prý stále stejně jako v době, kdy byla jeho strana v parlamentu.

Na to, po čem se mu stýská nebo co si myslí o české politice, se ho deník ŠÍP zeptal ve vesnici Útěchov u Brna, kde žije s manželkou Laurou a třemi dětmi.

Jak teď žijete? Máte víc klidu, když nejste v centru dění?
Život žádného člověka by neměl být diktován prací. Je mnoho důležitých věcí, které by mohl opomenout a později by toho mohl litovat. Proto žiji tak, jak jsem žil vždy, a sice mně schází mítinky, ale rozhodně mi neschází zcela zbytečné vysedávání v parlamentu nebo schůzky s jinými "politiky", se kterými jsem společnou řeč stejně nikdy nenalezl. A lidé by se museli probudit.

Koho byste si přál za prezidenta?
Klausem by měla skončit éra prezidentů volených ustrašenými nebo zkorumpovanými poslanci komunistické strany. My jsme již od roku 1990 požadovali a požadujeme stále přímou volbu prezidenta. Pokud by tomu tak bylo, určitě bych kandidoval.

Co byste pak v případě úspěchu udělal jako první?
Zde vládnou stále lidé, kteří za komunismu byli ve vysokých funkcích. Část bych zavřel, několik pověsil. Není možné, aby tady byli stále titíž lidé, kteří byli pohlaváry minulého režimu.

Co říkáte na kauzu Jiřího Čunka, obviněného z korupce?
Je vidět, že lidovce k vládnutí ODS nutně potřebuje. Sice kritizují, ale opatrně, jako když hraje Doseděl tenis s Klausem. Koho nepotřebují nebo jim vyloženě vadí, tak přitom dokážou odrovnat na jediné špinavé lži.

Jak vnímá rodina vaši politickou kariéru?
Manželka mne vždy v těchto aktivitách podporovala, i když se dívá do budoucna skepticky s ohledem na zkušenosti se surovými útoky médií a politiků z jiných stran nejen vůči mně osobně, ale i vůči celé rodině. Kdyby však zůstalo jen u novinářů, brali bychom to jako český folklor, bohužel pozadu nezůstala ani státní zastupitelství a soudy.

Co pro vás znamená rodina? Neplánujete další dítě?
Dnes je pro mne rodina zcela jednoznačně na prvním místě. Všechno ostatní je pomíjivé. Rodina je jedinou jistotou. Máme tři děti, čímž si myslím, že jsme splnili vlasteneckou povinnost, další neplánujeme, i když mám děti moc rád.

Chtějí děti pokračovat ve vašich stopách?
Nejmladší dceři jsou dva roky, synovi šest a nejstarší již jde na víceleté gymnázium. Největší zálibou třeba nejstarší dcery jsou koně, doufám, že jí to vydrží, ale zároveň s jistotou předpokládám, že alespoň jedno dítě bude aktivní v Republikánské straně.

 

Český mistr Bean
Zešedl
Čas udělal ze šestapadesátiletého Sládka bělovlasého muže.

Oči bojovníka
Z jeho očí stále srší zapálení pro věc. Tvrdí, že by byl schopen stále rozmlátit lavici ve sněmovně.

Názory nezměnil
Sládkovy názory jsou stále stejně radikální. Je pro trest smrti a nesnáší EU.

Trochu ztloustl
Postavu měl vždycky štíhlou, ale dnes už si na něm věk vybírá daň. Má taťkovské břicho.

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů