Novinka

Přihlaste se k odběru našich novinek ještě dnes!

Zjistit více
NOVINKA UŽ TO VÍŠ? NE? TAK SE PŘIHLAS A ODEBÍREJ! ODEBÍRAT ×

Srazil ji opilý lékař, bojovala o život!

Sdílej článek:

Pamatujete si ještě na Lucinku Šimrovou (7)? Je to pět let, co ji v areálu vinohradské nemocnice v Praze svým autem srazil opilý lékař. Tehdejší šéf novorozeneckého oddělení gynekologicko-porodnické kliniky Jan Karas měl podle policie v krvi přes tři promile a jeho vinou děvčátko málem přišlo o život. Dnes je z ní odvážná prvňačka a o své nehodě tvrdí: Říkám, že mě přejelo auto!

Dramatický příběh malé dívenky jsme sledovali od samého začátku, a proto nás zajímalo, jak se Lúce, jejím rodičům a bráškovi daří dnes. Šimrovi, kteří si prošli peklem, nás i tentokrát přivítali vřele a přátelsky a my s nimi strávili velmi příjemné chvíle. O osudném červnovém dni roku 2004 se jim ale nemluvilo snadno. „I po těch letech se mi na to těžce vzpomíná. Vraceli jsme se kvůli nachlazení s nepořízenou z plastiky. Tam měli Lucince operovat kratší šlachu na palečku ruky. Najednou se vyřítilo osobní auto a malou přirazilo na kola náklaďáku. Byla jsem v absolutním šoku,“ říká se špatně skrývaným dojetím maminka Marta Šimrová (35), která v tu chvíli držela svou dvou a půlletou dcerku za ruku.

Holčička od té chvíle zažívala muka. Utrpěla vážná zranění hlavy, zad, pánevních kostí, vnitřních orgánů a nohy. Absolvovala řadu operací a transplantací kůže na 30 procentech těla a trvalo tři měsíce, než mohli lékaři s klidným svědomím říct, že je mimo ohrožení života.

#nahled|https://g.denik.cz/56/8b/luc1_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/56/8b/luc1.jpg|Vladimír s Lucinkou. Vidíte tu podobu? #

Problémy přijdou, až se Lucka zamiluje

Dnes je z Lucinky sedmiletá slečna a spolu se svými vrstevníky z mateřinky navštěvuje 1. B v ZŠ Hostýnská v pražských Strašnicích. „Chodím do třídy k paní učitelce Papicové. Ta učila i našeho Pavlíka,“ rozpovídala se po překonání počátečního ostychu Lucinka. Starší bráška, který oslavil už dvanácté narozeniny, nám potvrdil, že i on na tuhle paní učitelku vzpomíná rád. „Zatím Lucka zvládá všecko, ale zabrat přece jen trochu musí. No, jen to na sebe řekni, že bys měla víc trénovat čtení,“ prozradil na malou táta Vladimír (34), kterému je dcerka odmalička neskutečně podobná. Lucka po panu Šimrovi, bývalém fotbalistovi, zdědila i lásku k meruně. „Od chvíle, kdy se udržela na nohách, lítala s Pavlíkem a jeho kamarádem za míčem po hřišti. Vždycky se uměla mezi klukama prosadit,“ hlásil pyšně Vladimír Šimr.

Elán a odvaha se budou Lucince do života více než hodit. Už dnes musí kvůli zmrzačené noze odpovídat na spousty dotěrných dotazů. „Běhá jako drak a hraje si s dětmi jakoby nic, jenže noha je po operacích kratší a jizvy po plastikách kůže jsou také vidět. A to víte, lidi jsou zvědaví a zeptají se,“ prozradila nám Marta Šimrová. Zatím všem Lucka popravdě odpovídá, že ji přejelo auto a díky obrovské péči a obětavosti svých rodičů své zmrzačení nijak negativně nevnímá. Ale je jen otázkou času, kdy si začne svou odlišnost uvědomovat.

„Problémy určitě přijdou, třeba až bude starší a bude prožívat první lásku. Jak asi zvládne pozvání na plovárnu? Bude stejně statečná jako teď a nebude se stydět svléct do plavek?“ ptá se maminka Marta. I proto se všichni u Šimrů snaží, aby malá blondýnka prožívala to nejkrásnější dětství. „Opravdu hodně si vytrpěla a zaslouží si od nás všech hodně lásky,“ řekl nám táta Vladimír.

#nahled|https://g.denik.cz/56/8b/luc2_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/56/8b/luc2.jpg|Společné volno si rodinka opravdu užívá.#

Nebojí se ani čerta

Tu Lucka hojně dostává nejen od svých milujících rodičů a Pavlíka, který je připraven svou malou sestru bránit proti všem, ale i od obou babiček, Aleny a Věry. Obě pomáhají s péčí o vnučku vždy, když je potřeba. Naposledy před Vánocemi, kdy dostala Lucka angínu a brala antibiotika. „Vláďa měl dojednanou práci, já sama pracuji jako kuchařka ve školní jídelně, kde jsem nechtěla kolegyním způsobit komplikace, tak se pomoc babiček velice hodila,“ potvrdila Marta.

Že má Lucka zdravé jádro a statečné srdce, dokázala začátkem prosince na procházce s rodiči. „Na Mikuláše jsme se vypravili do ulic, a přestože některé masky byly dost strašidelné, čerta se vůbec nebála, viď?“ pochlubila se za dcerku maminka. Jenže Lucka měla v tu chvíli plné ruce práce s panenkou v nové postýlce, kterou našla o Štědrém dni pod stromečkem. „Ježíšek mi přinesl dětský notebook, voňavku a krmicí stoličku pro panenku,“ vypočítala nám vesele a odběhla, aby předvedla další přírůstky mezi hračkami. „Už jsme ale nestihli dokoupit manikúru a pilníčky. Tuhle si Lucka plánovala, jak by se jí líbilo, kdyby mohla dělat modeláž nehtů,“ pošeptala nám maminka.

#nahled|https://g.denik.cz/56/8b/luc3_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/56/8b/luc3.jpg|Lucinka nám ukázala svoji zmrzačenou nožičku.#

Často myslí na Natálku

„Víte, občas se neubráníte ani těm černějším myšlenkám,“ zvážněla po chvíli Marta. „V posledních měsících dost často myslím na malou Natálku z Vítkova, která utrpěla ty strašné popáleniny po rasistickém útoku extrémistů. Je to taky malý zázrak, že přežila. Nechápu, jak někdo může takhle ublížit, zvlášť dítěti,“ sklopila oči Marta Šimrová.

O lékaři, který tolik ublížil jejím nejbližším, mluvit nechtěla.

S manželem kvůli němu hodně zkusili, ale jejich vztah to nerozbilo, jak se mezi partnery po prožitých traumatech občas stává. Naopak. I dnes z nich vyzařuje vzájemná láska, úcta a touha všechno zlé, co ještě přijde, zvládnout společnými silami. A my věříme, že právě to si jejich dcerka odnese do svého dalšího života.

Vladislava Tomanová

Sdílej článek:

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 160 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci PORADCE/ -KYNĚ SPECIALISTA/ -KA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18160 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PORADCE/ -KYNĚ SPECIALISTA/ -KA, HLAVNÍ NÁPLŇ ČINNOSTI:, - poradenství pro zprostředkování zaměstnání, individuální práce s uchazeči a zaměstnavateli, návrh postupů pro zvýšení zaměstnanosti uchazeče o zaměstnání, - vypracování individuálních akčních plánů ke zvýšení možnosti uplatnění na trhu práce včetně jejich vyhodnocení, - provádění kontroly podle stanovených postupů v programu OKpráce, - zajišťování agendy pro sociální integraci obtížně umístitelných uchazečů a zájemců o zaměstnání v rámci poradenských, informačních a vzdělávacích služeb, KVALIFIKAČNÍ A DALŠÍ POŽADAVKY:, - výborná uživatelská znalost MS Office (Word, Excel), - práce s lidmi, komunikační dovednosti, odolnost vůči stresu, schopnost rychle se učit nové věci, - svéprávnost, výpis z RT, zdravotní způsobilost, PRACOVNÍ PODMÍNKY:, - platové zařazení v 9. platové třídě v souladu s platnými právními předpisy , - pracovní poměr na dobu určitou, po dobu dočasně nepřítomné státní zaměstnankyně (zástup za rodičovskou dovolenou, nejdéle však na dobu 3 let), HLÁSIT SE: Blažková Hana, e-mail: hana.blazkova@uradprace.cz , na uvedený e-mail zasílat motivační dopis s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukturovaný životopis, nepozději do 27.června 2018.. Pracoviště: Úřad práce české republiky - litvínov, Ke Střelnici, č.p. 167, 436 01 Litvínov 1. Informace: Hana Blažková, .

Doprava a logistika - Řidič MKD nástup ihned 40 000 Kč

Rodinná firma se sídlem v Praze a pobočkou v Berouně přijme řidiče na MKD. Požadujeme ŘP sk. C+ E, praxi, trestní bezúhonnost, min. 1 víkend v práci. Nabízíme 40.000 Kč čistého, vyplácíme 1x týdně.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 17 000 Kč

Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) VYCHOVATEL/KA V DRUŽINĚ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VYCHOVATEL/KA V DRUŽINĚ, Kontakt: pí Tolarová Věra, e-mail: tolarova@wlastovka.cz, V případě zájmu zaslat životopis a motivační dopis na email: tolarova@wlastovka.cz, 1) Pedagogická způsobilost pro práci vychovatelky (vychovatele) dle platného znění zákona č. 563/2004 Sb., (Zákon o pedagogických pracovnících)., 2) Absolvovaný (nebo zahájený či prokazatelný zájem o zahájení studia) některý z dlouhodobých seminářů zaměřených na vzdělávání waldorfských učitelů. (Více info na http://www.iwaldorf.cz), 3) Absolvent, nebo student Akademie sociálního umění Tabor. (není podmínkou). Pracoviště: Waldorfská základní škola a mateřská škola wlaštovka karlovy vary o.p.s. - 000, Modenská, č.p. 150, 360 07 Karlovy Vary 7. Informace: Věra Tolarová, .

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 24 810 Kč

Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) Vychovatel/-ka školní družina. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24810 kč, mzda max. 28650 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VYCHOVATELKA DO ŠKOLNÍ DRUŽINY, pracovní poměr na plný úvazek, nástup 27.8.2018. Požadujeme vzdělání dle zákona o pedagogických pracovnících. Mzdové rozpětí dle platných tarifů pro pedagogické pracovníky, od 24.810 Kč do 28.650 Kč dle délky praxe., Informace na tel. 499813073 nebo skola@4zsrf.cz. Pracoviště: Základní škola, ul. r. frimla, Rudolfa Frimla, č.p. 816, 541 01 Trutnov 1. Informace: Jitka Libřická, +420 499 813 073.


Doporučené články

Rubriky

Celebrity Nejčtenější celebrity Oblíbené celebrity Cestování Oblíbené destinace Láska a vztahy Zdravý vztah Lechtivé články Příběhy slavných Události slavných Vztahy slavných Recepty Kuchyně pro labužníky Zdravý jídelníček Zajímavosti Zábava a video Pro zasmání Vtipné videa

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Vážení čtenáři,

náš web ŠÍP přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění našich novinek - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr novinek i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT