Šíp.deník.cz

Taťána Kuchařová měla co vysvětlovat: Kam z její nadace zmizely 4 miliony?

4 fotografií 4
Taťána Kuchařová
Taťána Kuchařová
Zdroj: Profimedia
Nadaci Krása pomoci založila už před lety. Osudy druhých jí nejsou lhostejné. Taťána Kuchařová má spoustu aktivit.
Sdílej článek:

Modelce Taťáně Kuchařové rozhodně nejsou lhostejné osudy druhých. Hlavně pak seniorů, které už několik let podporuje prostřednictvím své nadace Krása pomoci. Právě ta od štědrých dárců v loňském roce vybrala zhruba 9 a půl milionu korun, na dobrou věc z toho ale odešla jen půlka. Kam putoval zbytek peněz?

Taťána Kuchařová už léta podporuje seniory prostřednictvím své Nadace krása pomoci a snaží se, aby prožili důstojné stáří. Za svou práci si vysloužila nejen obdiv, ale také několik ocenění. Přesto ale byly některé informace vyplývající z výroční zprávy organizace poněkud zarážející. Upozornil na to web eXtra.cz

Jen půlka

Z výroční zprávy vyplývá, že Krása pomoci obdržela v loňském roce od svých dárců zhruba 9,5 milionu korun. Na přímou pomoc seniorům z toho ale putovalo jen 4,6 milionu korun. Co se tedy stalo se zbytkem peněz? Byl použit na úhradu nákladů na provoz organizace. 

„Potřebujeme kancelář, kde je teplo a světlo, kde můžeme telefonovat a tisknout, kde se setkáváme a plánujeme strategii, aby naše práce měla systém a byla profesionální, odkud posíláme poštu apod. Máme také asistentku, která nám pomáhá s administrativním chodem Nadace,” stojí ve výroční zpráva s tím, že režijní náklady Krásy pomoci byly bezmála 2 miliony korun. 

Pořád v normě

Další peníze pak musela organizace vynaložit na PR a fundraising, konkrétně šlo o částku ve výši 1,85 milionu korun. Taťána Kuchařová za sebe nechala mluvit ředitelku Krásy pomoci Soňu H. Morawitzovou, podle které není výše nákladů nijak závratná. „Myslím, že jsme v porovnání s obdobnými organizacemi pořád v normě. Náklady na přímou charitativní činnost u nás stále převyšují náklady na provoz,” vysvětlila s tím, že se pochopitelně mohou lidem nezasvěceným do chodu charitativních organizací zdát náklady poněkud vysoké, rozhodně tomu tak ale není. 

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů