Šíp.deník.cz

Kuchařová vrací úder Brzobohatému: Má důkaz, že žalobu zveřejnil on

5 fotografií 5
Taťána Kuchařová a Ondřej Brzobohatý v dobách zamilovanosti
Taťána Kuchařová a Ondřej Brzobohatý v dobách zamilovanosti
Zdroj: Profimedia
Taťána Kuchařová a Ondřej Brzobohatý mají po rozvodu vztahy na bodu mrazu Taťána Kuchařová tvrdí, že Ondřej Brzobohatý musel dát se zveřejněním článku souhlas Modelka prý nic bulváru neposkytla Ondřej Brzobohatý šel s pravdou ven, rád se převléká do dámských šatů
Sdílej článek:

Ondřej Brzobohatý obvinil svou bývalou manželku Taťánu Kuchařovou ze zveřejnění kopie církevní žaloby, jejíž znění vyšlo v deníku Blesk. Miss World ale od začátku tvrdí, že dokument bulváru neposkytla a stejně tak souhlas s jeho otisknutím. Podle modelky musel naopak vše zařídit hudebník, jelikož dal dobrovolně rozsáhlý rozhovor, ve kterém rozebral každý detail.

Taťána Kuchařová se dvakrát po sobě vyjádřila na svém Instagramu k údajnému zveřejnění citlivých dokumentů týkající se jejího exmanžela do bulváru. Jelikož ale Ondřej Brzobohatý dál pokračoval v obviňování její osoby, rozhodla se modelka přes své PR zastoupení zaslat redakci iDNES.cz stanovisko nezávislého právníka.

Podle něj musel dát hudebník souhlas k tomu, aby Blesk mohl citovat pasáže z církevní žaloby. "Já jsem k tomu souhlas nikdy nedala, nikdo mě nekontaktoval," říká Kuchařová.

"Zveřejnění a medializace části obsahu církevní žaloby na anulaci manželství paní Taťány Kuchařové a pana Ondřeje Brzobohatého, která obsahuje řadu detailů týkajících se jejich soukromí, intimního života, zdravotních záležitostí a podobně, dle našeho názoru představuje protiprávní zásah do osobnostních práv obou aktérů," vyjádřila se k právě probíhající kauze právnička Eva Ondřejová.

Advokátka dále zdůraznila, že kánonické řízení je na rozdíl od standardního rozvodu před soudy neveřejné a je ovládáno zásadou striktní mlčenlivosti. V praxi to znamená, že novináři ani širší veřejnost nemohou mít informace o obsahu spisu a průběhu řízení.

Mohl podat návrh na nařízení předběžného opatření

Podle Evy Ondřejové mohl Ondřej Brzobohatý článek z Blesku stopnout dávno předtím, než byl zveřejněn. "Navíc v této věci není dán žádný veřejný zájem na informování veřejnosti o průběhu kánonického řízení. Pokud jeden z exmanželů měl informaci, že se bulvár chystá zveřejnit detaily z neveřejného řízení, mohl podat návrh na nařízení předběžného opatření, kterým by soud zakázal zveřejňovat soukromé informace," vysvětluje právnička.

"Potvrzení, šíření a související rozhovory či komentáře v médiích je možné objektivně považovat za citelný zásah především do osobnostních práv paní Taťány Kuchařové, přičemž další medializací a eskalací celé záležitosti se tento již intenzivní zásah dále prohlubuje jak ze strany médií, tak třetích osob," dodala Ondřejová.

Stanovisko advokátky pak okomentovala i Taťána Kuchařová. "Na základě tohoto stanoviska nezávislého právníka Ondřej musel dát souhlas, aby Blesk z církevní žaloby mohl citovat. Jinak by Blesk informace vydat nesměl. Já jsem k tomu souhlas nikdy nedala, nikdo mě nekontaktoval," zdůraznila modelka, že její exmanžel mohl celému divadlu předejít. Kdo tedy citlivé materiály zaslal do redakce zatím dál zůstává tajemstvím. Brzobohatý se zatím ke slovům Kuchařové ani nezávislé právničky nevyjádřil. 

Kuchařová prý nikdy nedala souhlas se zveřejněním církevní žaloby

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů