více >>

Novinka

Přihlaste se k odběru našich novinek ještě dnes!

Zjistit více
NOVINKA UŽ TO VÍŠ? NE? TAK SE PŘIHLAS A ODEBÍREJ! ODEBÍRAT ×

Matka Bestie!

Sdílej článek:

KUŘIM - ­ Měla se o své děti starat, vychovávat je a být jim oporou. Místo toho Klára Maurerová (30) vlastního osmiletého syna krutě týrala. Jeho zoufalý pláč ji ani po dlouhých šest měsíců neoblomil.

Bestiální matka tří dětí, která své praktiky prováděla v pronajatém domku v Kuřimi, putovala do vazební věznice v Brně-Bohunicích. Všechny děti skončily v brněnském Klokánku.

Brněnské zařízení Klokánek prožilo bezesnou noc. Ve čtvrtek odpoledne tam přijali tři sourozence ­ týraného osmiletého Ondru, jeho desetiletého bratra a třináctiletou sestru. Nejmladšího mučila jeho matka Klára Maurerová v malé komoře rodinného domu v Kuřimi.

Chlapec byl nejméně od loňského prosince svázán v kozelci v tmavé komoře o rozměrech dva metry čtvereční. Základní potřeby vykonával do kyblíku. Byl nahý a jen vzlykal. Hrůzné počínání odhalil úplnou náhodou Eduard Tvrdý, soused lidské bestie.

"Psychický stav dětí je velmi špatný. Nejhůře je na tom nejstarší sestra. Musela jsem taxíkem přijet v noci do Klokánku, protože dívenka jen zoufale křičela. Nešlo o srozumitelná slova, jen křik. Její stav je opravdu kritický. Ani nespala, únava ji skolila jen chvílemi," uvedla vedoucí Klokánku Ditta Pokorná.

V pátek ráno přijeli do Klokánku na pomoc odborníci, psychologové. Kritický stav dívky vyvolává otázku, zda byl v rodině týrán jen malý Ondra, ale vyšetřování je teprve na začátku.

Zrůdné počínání matky, která studovala sociální pedagogiku na Masarykově univerzitě v Brně, odhalil soused díky monitorovacímu baby setu. "V pondělí se nám narodilo miminko, tak jsem na televizi zapojil kameru na hlídání dětí. Zřejmě jsem se spojil s jinou frekvencí, protože jsem měl záběr do sousedčina kumbálu. Dítě tam leželo, třáslo se a vzlykalo. Matka mu nutila nějaký suchý knedlík, který chlapec musel jíst ze země. Když sousto nespolkl, matka ho udeřila do hlavy. Ty záběry byly drastické. Místnost, kde ležel, byla pomočená a pokálená, dítě mělo svázané ruce i nohy izolepou," řekl soused Eduard Tvrdý. Dodal, že ho mrzí, že baby set nezapojil dříve, protože týrání chlapce by se zkrátilo.


Dům v Kuřimi, který si matka pronajala.

 

Spolupracovníci: Byla to slušná holka


Šílená událost otřásla městem Kuřimí i Masarykovou univerzitou v Brně, kde matka bestie pracovala i studovala. Klára Maurerová v pronajatém domě týrala svého osmiletého syna abnormálně krutě.

Hrůznost případu vnímá citlivě také pedagog z Masarykovy univerzity v Brně, kde matka-tyranka studovala sociální pedagogiku. "Týrání dítěte je samozřejmě zavrženíhodný čin. Jako odborník se ale na věc snažím dívat z jiného úhlu pohledu. Proč se to vůbec stalo? Tahle žena patřila mezi průměrné studenty, žádné problémy s ní nebyly. Hledám odpověď na otázku, co bylo příčinou tak radikálního psychického zvratu osobnosti. A to by se mělo zjistit. Jako naprosto nejdůležitější vidím pomoc dětem, aby na nich tato strašná událost zanechala co možná nejmenší následky," konstatoval její učitel, který si však nepřál být jmenován.

Matka, která své dítě krutě týrala, na Masarykově univerzitě v Brně i pracovala, a to přímo na pedagogické fakultě. Působila tam několik let jako sekretářka na katedře tělesné výchovy a pracovní poměr na vlastní přání ukončila v prosinci loňského roku. Její bývalí kolegové jsou událostí otřeseni.

"Všichni ji tu měli rádi, o svých dětech mluvila často a velmi pěkně. Své dva chlapce občas přivedla i do práce, byli velmi slušně vychovaní a hodní, psali si tu úkoly. Všichni jsme ji obdivovali, že i když je na děti sama, že to tak zvládá. Byla perfektní matka a pořád tomu nedokážu uvěřit. Muselo se v jejím životě stát něco opravdu hrozného, že nastal takový zvrat," řekl její bývalý nadřízený Vojtěch Nováček.

Bývalá kolegyně zase nechápala, co dělala žena v Kuřimi. "Podle mne bydlela v Brně. Taky jsem slyšela, že měla mentálně postiženou dceru a že ji snad dokonce adoptovala. Byla to opravdu perfektní kolegyně," tvrdí spolupracovnice. "Prý měla velmi vážné rodinné důvody. Tak jsme jí v odchodu nebránili," doplnil Nováček.

Policie na případ uvalila informační embargo. Šípu se ale podařilo zjistit, že o týrání Ondry zřejmě vědělo více lidí, pravděpodobně prarodiče chlapce. Je s podivem, že babičce a dědovi Ondra půl roku nechyběl. Odborníci se také domnívají, že chlapec mohl být týrán na několika místech.

U výslechu matka vypověděla, že nezvládala výchovu postiženého syna, Ondra má vadu sluchu. Podle vedoucí Klokánku je ale vada sluchu naprosto minimální. Vše nasvědčuje tomu, že budoucí pedagožka si dům v Kuřimi pronajala cíleně za účelem "nerušeného" týrání syna.

"Nikdo z ulice tu matku neznal. Děti jsme v domě ani poblíž neviděli. Já ji viděla přijíždět domů tak jednou za čtrnáct dní a vždy byla sama. Jen občas za ní přijel muž v autě, ale nikdy nešel dovnitř. Ona vždy vyšla ven, dlouho spolu seděli v autě a pak se sama vrátila domů. Ten muž kolikrát i spal v autě před domem," podotkla další sousedka Tereza Loupová.

Při příjezdu policie odmítala žena dveře do temné komory otevřít, zasahovat proto museli i hasiči. Když zubožené dítě přenesli do sanitky, jeho matka ještě za ním vyběhla. "Volala na něj, Ondrášku, já ti nechtěla ublížit. Neboj, přijedu si pro tebe." Úplně v nás zamrazilo, protože jestli se děti k takové matce ještě někdy přiblíží, může je to podle mě stát život," řekla sousedka Tereza.

A jaká byla první slova týraného chlapce? Podle Terezy jen vzlykal a říkal, že je mu velká zima a že má brášku. Drama je o to strašnější, že žena nepocházela ze sociálně slabých poměrů. Jen pronájem rodinného domu v lokalitě Svatý Ján v Kuřimi přijde na přibližně 23 000 za měsíc.

"Klokánek zažívá smutné případy denně, ale s něčím tak tragickým jsme se v životě nesetkali, a to ani z doslechu. Věřím, že týraný chlapec a jeho bratr mají šanci se z psychického traumatu ještě dostat, u jejich sestry si tím ale jistá nejsem," dodala vedoucí Klokánku.

Obrázky, které jí nakreslily děti.

 

Psychiatr: Je to bezcitná sadistka!


PRAHA - ­ Je to šílené! Co vlastně vede matku k tomu, aby tak hrůzným způsobem ubližovala vlastnímu dítěti? Odborníci v tom mají jasno. "To, že by mateřská láska byla vrozená, není pravda. I tento cit prochází vývojem, podobně jako pocit zodpovědnosti," tvrdí psychiatr Jan Cimický.

I v přírodě se podle něho odehrávají případy, kdy vlivem velkého stresu matky požírají svá mláďata. "Bohužel i u lidí se najdou ženy asociální, s příznaky psychopatie a sadistických rysů. O to víc to šokuje. Žena by měla být symbolem lásky, pohody a harmonie," dodal Cimický. Navíc je prokázáno, že ženy dokážou být při týrání nebo jiných zločinech mnohem rafinovanější a krutější než muži!

(jan)

Co dělá elektronická chůvička


Elektronická chůva má dvě části, bezdrátovou kameru a přijímač s LCD obrazovkou. Kameru lze postavit v blízkosti postýlky nebo připevnit na zeď. Barevná obrazovka zajišťuje neustálý přehled o tom, co se v dětském pokoji děje. Díky zabudovanému infračervenému osvětlení kamera přenáší obraz i při nočním provozu. Ten se spustí ve chvíli, kdy zvuk dosáhne úrovně, kterou lze předem navolit.

Chůvičku je možné propojit i s televizí, a obraz tak mohou rodiče sledovat společně s oblíbeným pořadem nebo jej nahrávat na video. Chůvička funguje i na baterie.

(šíp)

Sdílej článek:
Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 14 400 Kč Zahradníci pro pěstování zahradních rostlin Zahradníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 14400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Řidičský průkaz skupiny B výhodou., Požadujeme: pracovitost a kladný vztah k práci v zahradnictví., 20h/týdně., V případě zájmu se hlaste telefonicky nebo se dostavte osobně na pracoviště., Místo výkonu práce: Kácov 16. Pracoviště: Zahrady šárka, s.r.o., 285 09 Kácov. Informace: Šárka Michálková, +420 731 516 046. Výroba - Výroba Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 15 900 Kč Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci ZPRACOVATEL MASA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15900 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: Agenturní zaměstnání, krátkodobé zaměstnání, PRACOVIŠTĚ: Drůbežářský závod Klatovy a.s., ul. 5. května 112, Klatovy , POŽADUJEME: dobrý zdravotní stav, práce v chladu, MZDA: 95 Kč/hod., Kontakt: Olga Tomjaková 777 762 276 (9 - 10 hodin), adowsro@seznam.cz. Pracoviště: Adow s.r.o. - drůbežářský závod klatovy a.s., ul. 5. května, č.p. 112, 339 01 Klatovy 1. Informace: Olga Tomjaková, +420 777 762 276. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 17 000 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) ZEDNÍK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: Nádražní č.p. 500, 564 01 Žamberk, Požadujeme: spolehlivost, flexibilita, řidičský průkaz sk. B výhodou, praxe výhodou, Kontakt: telefonicky, e-mailem nebo osobně. Pracoviště: Sova stavební s.r.o. - pracoviště žamberk, Nádražní, č.p. 500, 564 01 Žamberk. Informace: Petr Soukup, +420 777 100 918.

Doporučené články

Rubriky

Celebrity Nejčtenější celebrity Oblíbené celebrity Cestování Oblíbené destinace Láska a vztahy Zdravý vztah Lechtivé články Příběhy slavných Události slavných Vztahy slavných Recepty Kuchyně pro labužníky Zdravý jídelníček Zajímavosti Zábava a video Pro zasmání Vtipné videa

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Vážení čtenáři,

náš web ŠÍP přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění našich novinek - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr novinek i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT