více >>

Novinka

Přihlaste se k odběru našich novinek ještě dnes!

Zjistit více
NOVINKA UŽ TO VÍŠ? NE? TAK SE PŘIHLAS A ODEBÍREJ! ODEBÍRAT ×

VTEŘINY PŘED SMRTÍ: 25 fotografií pořízených těsně PŘED KATASTROFOU!

Přemýšlíte někdy, jestli právě tahle selfie pořízená na ulici není poslední fotkou ve vašem životě? Jsou to opravdu černé myšlenky, které nám sem tam přelítnout přes hlavu. My vám ukážeme 25 skutečných a leckdy nevinně vyhlížejících fotek pořízených těsně předtím, než se stala opravdová tragédie. Zatajte dech, jdeme na to.    

#1 BOMBOVÝ ÚTOK V OMAGH

Roku 1998 otřásl severoirským městečkem Omagh obrovský výbuch, při kterém zemřelo na 29 lidí a 220 dalších bylo zraněno. Fotografie otce se synem na ramenou byla pořízena několik okamžiků před událostí. Co je na ní děsivého? Červené auto vedle nich bylo napěchované bombami. Otec se synem přežili, fotograf byl mezi mrtvými.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#2 SMUTNÝ DEN PRO KOSMONAUTIKU

Tyhle lidi možná znáte. Píše se rok 1986 a posádka na fotografii se právě chystá na palubu raketoplánu Challenger. S úsměvem ve tvářích se loučí s rodinami, známými i kolegy. Nikdo netuší, že je to naposled, co se vidí. V 11:38 raketoplán vzlétnul a 73 vteřin poté se proměnil v ohnivou kouli. Raketoplán explodoval a se sedmi pasažéry na palubě se řítil do océanu. Děsivé na tom je, že během exploze byla posádka stále naživu, nepřežila však pád.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#3 TRAGÉDIE NA COLUMBINE

Masakr na Columbine byl jedním z nejmedializovanějších útoků novodobé americké historie. Dva náctiletí studenti vtrhli 20. dubna 1999 do školy v Coloradu a zastřelili dvanáct svých spolužáků a jednoho učitele. Na fotografii, nebo spíše záznamu z kamery, můžeme spatřit učitele, který naviguje zhruba 100 žáků pryč z jídelny, kde se o chvíli později měli objevit střelci a pokračovat s masakrem. Učitel jménem William Sanders byl se dvěma střelnými ranami do hrudníku nalezen mrtvý.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#4 SMRT PRINCEZNY DIANY

Jednu z posledních fotografií Princezny Diany, kde je ještě živá a zdravá, pořídil 31. srpna 1997 neposedný paparazzi, patrně jeden z viníků obrovské tragédie. Řidič nezvládnul honičku s fotografy a auto s princeznou narazilo do zdi tunelu. Její přítel a řidič byli na místě mrtví, Diana zemřela později v nemocnici. Její pohřeb sledovalo živě dvě a půl miliardy lidí ze 187 zemí světa.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#5 SMRTELNÝ PÁD

14letý Keith Sapsford se schoval v podvozku ledatla mířícího ze Sydney do Japonska. Těžko vstřebatelný záběr na fotografii zachytil čirou náhodou amatérský fotograf, který testoval nový objektiv a zachytil tak Keithův šedesátimetrový pád vstříc smrti.

 Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#6 DO POSLEDNÍHO DECHU

Roku 1980 se Hora st. Helens v USA, ve které leží vulkán, probudila k životu. Fotograf Robert Landsberg nezachytil cizí okamžik před smrtí, ale ten svůj. Obrovská stěna prachu ho zabila několik minut po pořízení fotografie svého "vraha".

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#7 PŘEŽÍT. JAKKOLIV.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#8 NEPOTOPITELNÁ LOĎ

Jedna z posledních známých fotografií Titanicu před tím, než v roce 1912 ulehl na dno oceánu. Film všichni známe a milujeme, přesto vám připomeneme, jak to bylo s posádkou - ze zhruba 2224 lidí na palubě jich 1500 nepřežilo.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#9 ÚTĚK DO DIVOČINY

Poslední fotografie muže, který utekl do divočiny a nikdy se nevrátil. Roku 1992 bylo tělo Christophera McCandlesse nalezeno v rozkladu v opuštěném autobuse skupinkou lovců losů. Oficiální zprávy hovoří o vyhladovění, což je poněkud podivné, vezmeme-li v potaz, že žil v přírodě, kde je zdrojů potravy nespočet, celou pravdu už ale nikdy nezjistíme.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#10 POSLEDNÍ POTOPENÍ

Už na jeho tváři můžete poznat, že je něco ve velkém nepořádku. Muž na fotografii je Nicholas Mevoli, vášnivý potápěč, a záběr byl pořízen po jeho posledním pokusu o tzv. volné potápění, tedy bez dýchacího přístroje. Potopil se do hloubky úctyhodných sedmdesáti jedna metrů. Když vyplaval, ukázal, že je vše OK, zkusil promluvit a nakonec omdlel. Vědomí už nenabral a zemřel v tentýž den na plicní edém.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#11 ČAS NA SHOW. NEBO NE?

Husí kůži nahánějící záběry z autokamery pořídil řidič několik vteřin předím, než se let 235 linky TransAsia Airways zřítil do řeky Keelung v Tchaj-wanu. Při tomto hůzostrašném neštěstí přežilo pouze patnáct šťastlivců z celkového počtu padesáti šesti lidí. Šokující video můžete najít na konci galerie!

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#12 SEBEVRAŽEDNÁ DOVOLENÁ

Co je na této fotce špatného? Zamilovaný pár před kamerou? Lidé shýbající se přes plot, aby viděli na nádherné Niagarské vodopády? Nebo dívka v červeném, která se dívá jinam než ostatní? Fotograf kromě dovolenkářů zachytil taky poslední vteřiny života dvacetileté japonky Ayano Tokumaso, která se rozhodla ukončit svůj život skokem do rozvodněných vodopádů.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#13 SPOUŠŤ

Opět zabrousíme do minulosti, přesněji do roku 1914, hodinu předtím, než budou Arcivévoda Ferdinand a jeho žena Sophie zastřeleni a zabiti srbským nacionalistou Gavrilo Principem. Tato událost odstartovala První světovou válkou. A pokud byste chtěli navštívit Gavrilův hrob, nebudete to mít daleko - leží v jednom z bezejmenných hrobů na Bohnickém hřbitově.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#14 PROKLETÉ AUTO

Natankovat a jet domů. Takový byl pravděpodobně plán amerického herce Jamese Deana, který zemřel v den pořízení této fotky 30. září 1955. O autu, které řídil, Porsche 550 Spyder, se proslýchá, že je prokleté. Každý, kdo jel v autě s namontovaným dílem Deanova Porsche, tragicky zemřel. 

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#15 ZASEKNUTÝ PADÁK

Robert Overcracker byl profesionální kaskadér, který se kvůli zvýšení povědomí o bezdomovcích v roce 1995 rozhodl přeskočit Niagarské vodopády na vodním skůtru. V momentě, kdy byla pořízená tato fotka, se Robertovi měl otevřít padák. Ten se ale zaseknul. Robert tak letěl střemhlav dolů, kde potkal svou smrt.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#16 STŘET

V roce 1978 se velký Boeing společnosti Pacific Southwest Airlines ve vzduchu srazil s malým soukromým letadlem. Fotka pořízená vteřiny před pádem zachycuje letadlo v plamenech. Na posádce letadla zemřelo všech 135 lidí, pod troskami letadel dalších devět, včetně dvou dětí.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#17 PEKLO NA ZEMI

Skupina Great White ten večer hrála v malém nočním klubu na americkém Rhode Island. Pro fanoušky to měla být skvělá noc s jejich oblíbenou skupinou, která se rozhodla dav překvapit ohňostrojem. Ale skvělá noc se změnila na nezapomenutelnou. Vadný ohňostroj způsobil smrt více než sta lidí, dalších 230 bylo zraněno. Na fotografii můžete ohňostroj vidět; těsně předtím, než způsobil peklo na zemi.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#18 ZNOVU SE UVIDÍME

Paul Walker byl velký a oblíbený herec převážně díky filmové sérii Rychle a Zběsile. Roku 2013 nastoupil do rudého Porsche Carrera GT, které se mu stalo osudným. Paul i jeho řidič zemřeli při autonehodě. Fotografie byla pořízena v ten den.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#19 MEDVĚD

Další nešťastný fotograf, který nevědomky pořídil fotografii svého vraha. West Milford si užíval pěší turistiku v lesích New Jersey, když v dáli před sebou uviděl medvěda. V domnění, že později ukáže dětem, jak spatřil rozkošného medvídka, nebezpečného tvora vyfotil. Možná to byl blesk, možná zvuk fotoaparátu, medvěd si Westa každopádně všimnul, zaútočil na něj a zabil ho.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#20 HARAMBE

Možná si pamatujete na Harambeho, gorilu, která musela být v roce 2016 v americké zoo usmrcena. Do výběhu se jí dostalo malé dítě, kterého se Harambe ihned ujal, a i když ho nijak zvlášť neohrožoval, chovatelé museli Harambeho zastřelit. Tohle byla jedna z posledních fotek před jeho usmrcením. Z Harambeho je doteď velký popkulturní mem a téma, které spoustu lidí stmelilo, aby bojovali za práva zvířat.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#21 PRAVIDELNÝ LET DO ZÁHUBY

Let Japan Airlines 123 spojoval Tokyo s Ósakou. V roce 1985 Boeing vyslal nouzový signál a půl hodiny poté narazil do hory Takamagahara. Z 524 lidí přežili pouze čtyři lidé, což z havárie dělá nejsmrtonosnější leteckou nehodu jediného letadla v historii. Tuto fotografii se podařilo získat z nalezeného filmu v troskách letadla.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#22 BACK-FLIP

Parkourový nadšenec Pavel Kashin se pokoušel provést tzv. back-flip na střeše šestnáctipatrové budovy a přistát na zídce, která je na fotografii pod ním. Naneštěstí při dopadu ztratil rovnováhu a spadnul z výšky šedesáti metrů na chodník. Byl na místě mrtev.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#23 STAČÍ PÁR MILIMETRŮ

Na fotografii vidíme let společnosti Air France, který roku 2000 skončil tragickou nehodou. Když se letadlo chystalo k odletu, přejelo malou, 435milimetrovou lištu z titanové slitiny, sloužící jako kryt motoru, která vypadla z jiného letadla. Tak titěrná věc stačila k tomu, aby rozřízla pneumatiku letadla, jejíž kusy vletěly do motoru pod křídlem a poškodily motor. Dvě minuty po odletu havarovalo letadlo do blízkého hotelu. Zemřelo všech 109 lidí na palubě a čtyři lidi z hotelu.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#24 ATENTÁT

Je obecně známo, že cestovat letadlem je bezpečnější než jít po chodníku. Když už však nastane letecká katastrofa, plní titulky všech novinových plátků. Malaysia Airlines zažívala v roce 2014 krušné časy. Nejdřív jí jedno letadlo zmizelo neznámo kam, druhé jí poté sestřelila protiletadlová raketa, když letadlo letělo nad oblastí bojů v Ukrajině. Toto byla poslední fotka své ženy a dcery, kterou David Hally pořídil.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

#25 BATACLAN

Podzim roku 2015 byl pro celou Evropu tragický. O to smutnější se může zdát tato naprosto nevinná fotka Gillese a Marianne, kteří si 13. listopadu zašli do pařížského koncertního sálu Bataclan poslechnout svou oblíbenou kapelu. O pár okamžiků později do budovy vešli čtyři ozbrojení islamisté a zastřelili 80 lidí. Gilles byl mezi mrtvými, Marianne masakr přežila. Gilles ji ochránil svým tělem.

Fotografie pořízení vteřiny před katastrofou

Slibované video tragické letecké nehody v Tchaj-wanu:

Sdílej článek:
Autor: Julien Dimitrov

Doporučené články

Rubriky

Celebrity Nejčtenější celebrity Oblíbené celebrity Cestování Oblíbené destinace Láska a vztahy Zdravý vztah Lechtivé články Příběhy slavných Události slavných Vztahy slavných Recepty Kuchyně pro labužníky Zdravý jídelníček Zajímavosti Zábava a video Pro zasmání Vtipné videa

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Vážení čtenáři,

náš web ŠÍP přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění našich novinek - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr novinek i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT