Šíp.deník.cz

Kubišová na pohřeb Přenosilové nedorazila: Z bytu vychází jen ráno a večer

6 fotografií 6
Marta Kubišová
Marta Kubišová
Zdroj: Profimedia
Saskia Burešová byla viditelně zdrcená z odchodu své kamarádky Aleš Cibulka a Michal Jagelka se též přišli s Yvonne rozloučit Monika Absolonová na pohřbu kamarádky neskrývala bolest z jejího odchodu Petr Janda vzpomínal na kolegyni
Sdílej článek:

Ve čtvrtek 14. září do obřadní síně Nového židovského hřbitova na Žižkově přišli rozloučit přátelé a nejbližší se zpěvačkou a baronkou Yvonne Přenosilovou. Jedna z blízkých kamarádek ale na pohřbu chyběla. Marta Kubišová se rozhodla za kolegyni nakonec zapálit svíčku doma. 

Marta Kubišová byla s Yvonne Přenosilovou pravidelně v kontaktu a proto všichni očekávali, že dorazí i na poslední rozloučení s kamarádkou. "Naposledy jsem s Yvonne mluvila deset dní před její smrtí. Byl to úplně normální telefonát. Vůbec mi neřekla, že ji čeká nějaká operace. Byla jsem z toho hodně zaskočená," svěřila se zdrcená Kubišová webu ahaonline.cz.

Teprve po smrti své kamarádky se dozvěděla, že měla Přenosilová nádor na plicích a prodělala onkologickou operaci. Kvůli zdravotním problémům se ale Kubišová nakonec rozhodla pohřeb vynechat. 

"Z bytu vycházím jen ráno a večer, kvůli počasí. Bojím se, abych sebou někde nesekla. V mém věku už musí být člověk opatrný. Ale budu na ni myslet a rozloučím se s ní po svém," vysvětlila Kubišová. "Poslední dny myslím na to, jak jsem před pár lety doprovázela Yvonne na pohřeb jejích rodičů. Jsou také uloženi na stejném místě, kde sama spočine. Tak tam budou spolu…," dodala Marta, která se z náhlého odchodu Yvonne stále oklepává. 

 

Židovský pohřeb

Pohřeb Yvonne Přenosilové se konal dle židovských tradic. Na poslední cestu se hvězda vydala oblečená celá v bílém a nezdobené rakvi, stlučené pouze z dřevěných prken, jelikož taková jsou pravidla judaismu, které si zesnulá zpěvačka přála dodržet. 

Poslední rozloučení se konalo na Novém židovském hřbitově. Právě na pražském Žižkově totiž Yvonne po návratu z emigrace žila. Na pohřeb dorazila celá řada osobní českého showbyznysu. 

"Miluju písničku Roň slzy. A od pondělka, kdy Yvonne zemřela, si ji v duchu zpívám. Byla to bezvadná, výjimečná ženská, po které tu zůstane díra," řekla Saskia Burešová výše zmíněnému webu. Celý smuteční průvod rakev s černým suknem doprovodil k čerstvě vykopanému hrobu. Rabín nejdříve přednesl v hebrejštině žalm a poté každý ze smutečních hostů zasypal Yvonne třemi lopatkami připravené hlíny. 

Přenosilová svou vážnou diagnózu před světem tajila

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů