Šíp.deník.cz

Záhadná smrt Natalie Wood: Byla to vražda?

V 60. letech patřila mezi nejžádanější ženy světa. Divíte se?
V 60. letech patřila mezi nejžádanější ženy světa. Divíte se?
Zdroj: Šíp
Sdílej článek:

Mrcha, která si nic jiného nezasloužila, nebo citlivá dívka, jež doplatila na svou krásu a touhu po lásce? Rozporuplný život Natalie Wood (†43) skončil náhle a tragicky. Přestože se vše stalo už v roce 1981, její osud dodnes nedává mnohým spát. Slavná herečka totiž utonula za nejasných okolností. Vyšetřování vyzně-lo do ztracena. Nové důkazy ale ukazují, že se mohla stát obětí násilného činu!

Vyjde pravda konečně najevo? Tak se ptají miliony fanoušků americké herečky Natalie Wood poté, co policie v Los Angeles nyní oznámila, že na základě nových důkazů otevře případ její smrti a vše bude vyšetřovat jako vraždu. Natalie je slavná i 30 let po smrti. Její maminka by měla radost.

Bude z tebe hvězda

Maria Zacharenková uprchla ve 30. letech minulého století z Ukrajiny a s manželem Nikolajem se usadili v San Francisku. Neuměli jazyk, protloukali se, jak se dalo. Postupně se jim narodily tři dcery, Olga, Natalie a Lana. Když se prostřední z nich ve svých čtyřech letech náhodou dostala k miniaturní roli holčičky se zmrzlinou ve válečném filmu Happy Land, maminka si usmyslela, že z ní udělá hvězdu. Rodina se přestěhovala do blízkosti Hollywoodu a Natalii změnila příjmení na Wood.

Přesto se dívenka další role dočkala až o tři roky později. Od té doby jí ale přicházela jedna nabídka za druhou. Z dětské hvězdičky vyrostla mladá a velmi žádaná herečka, která si zahrála třeba v Rebelovi bez příčiny po boku Jamese Deana nebo v muzikálu West Side Story, oceněném deseti Oscary.

Opovaž se mít děti!

Když jí bylo 18 let, potkala svého osudového muže. A to doslova. Vztah s hercem Robertem Wagnerem, který byl o osm let starší, se prolínal celým jejím životem až do tragického konce. Vzali se po roční známosti, ale jejich manželství skončilo po pěti letech krachem. Natalie toužila po dítěti, maminka Maria jí to však kvůli kariéře zakázala. Vztahu neprospělo ani Robertovo žárlení na manželčinu slávu a také veřejná šuškanda o jeho nevěře, ještě ke všemu homosexuální.

Natalie s Robertem v roce 1960,

Nataliin osobní život se ocitl v troskách, její kariéra přesto dál strmě stoupala. Stala se jednou z nejkrásnějších žen Hollywoodu a měla milostné pletky s celou řadou známých mužů. Jmenovat lze třeba Franka Sinatru, Dennise Hoppera, Michaela Cainea, Warrena Beattyho nebo Elvise Presleyho.

Pokus o sebevraždu

Jak to tak bývá, ze slávy a trvalého zájmu veřejnosti se jí nakonec zamotala hlava. V roce 1966 se pokusila o sebevraždu. Spolykala prášky a skončila v nemocnici. Tři roky se pak dávala dohromady a na filmování zanevřela.

Zpět ji přivedl až její manažer Richard Gregson (*1930), který si ji také vzal. Zanedlouho se jim narodila dcera Nataša a vypadalo to, že vše už bude jen krásné. Nebylo. Za rok se provalila Richardova nevěra se sekretářkou a po dvou letech manželství následoval rozvod.

Natalie s Robertem v roce 1980

Tehdy se na scéně opět objevil Robert Wagner a s ním i šance na další nový začátek. V roce 1972 si ho Natalie podruhé vzala a krátce poté mu porodila dceru Courteney Brooke. Kvůli její výchově se na čas opět vzdala herecké kariéry. Když to vypadalo, že se konečně usadila, přišla ona osudná noc.

Milostný trojúhelník

Na Den díkuvzdání roku 1981 pozvala s manželem na rodinnou jachtu Splendour (Nádhera) kolegy Christophera Walkena, s nímž natáčela svůj nový film. Na 17 metrů dlouhé lodi s nimi byl ještě kapitán Dennis Davern.

Jachta Splendour. Dodnes není jasné, co se stalo na její palubě.

Pohodová plavba kolem ostrova Catalina v Kalifornii se ale změnila v drama. V noci na 30. listopadu skončila Natalie v chladném moři a utonula. Co přesně se na lodi a mezi její posádkou stalo, je dodnes zahaleno rouškou tajemství.

Poslední večer Natalie s Richardem a Christopherem večeřela v přístavní restauraci. Jak později vypověděli číšníci, nosili jim jednu lahev šampaňského za druhou. Když pak trojice nasedala do gumového člunu a mířila k jachtě, byla jistě pod vlivem alkoholu. Svědci si dále všimli, že Natalie přes manželovu přítomnost s Walkenem otevřeně flirtovala.

Člun je pryč

Podle jedné z verzí večírek na lodi pokračoval. Když kapitán dvacet minut po půlnoci dělal poslední obhlídku lodi, všiml si, že chybí jeden z gumových člunů. Roberta i Christophera přitom slyšel na palubě. Odjet tedy musela Natalie. Nejprve ho napadlo, že si jen vyjela na kratší výlet. Třeba chtěla nerušeně pozorovat hvězdnou oblohu. Když ale ani po několika minutách Davern nezaslechl vrčení blížícího se motoru, vše oznámil Wagnerovi.

Ten okamžitě nasedl do druhého člunu a vydal se svou ženu hledat. Pátrání ale bylo marné. Hodinu po půlnoci muži zalarmovali plavčíky na břehu. Nataliino tělo ale objevil až v půl osmé ráno vrtulník pobřežní stráže. Bezvládně plavalo na hladině obličejem dolů asi 200 metrů od jachty. Její člun se našel o dalších zhruba 200 metrů dál. Natalie na sobě měla noční košili a přes ni přehozenou bundu.

Kam jela sama uprostřed noci?

Vyšetřování neprokázalo, že by na hereččině smrti měl někdo podíl. Na jejím těle se nenašly žádné stopy po násilí, dokonce prý ani nebyla opilá. Podle oficiální verze šlo o nešťastnou náhodu. Natalie při nastupování z jachty do člunu patrně uklouzla na mokré palubě, hlavou se udeřila o bok lodě a do vody spadla v bezvědomí. I kdyby se ve vodě probrala, návrat na palubu jí velmi ztěžovala vodou nasáklá bunda. Těžko si ale představit, že kdyby byla při vědomí, nevolala by v takové situaci o pomoc. A nikdo na palubě prý nic neslyšel.

Robert líbá rakev, v níž leží jeho žena.

Wagner ani Walken se o incidentu nechtěli celá léta vůbec bavit. Až o 11 let později jen stroze uvedli, že u Nataliina pádu do vody vůbec nebyli. Ještě později ale Wagner přiznal, že za Nataliinu smrt cítí vinu. Víc ale neprozradil.

Svědek konečně promluvil

Nataliina dcera Nataša se dlouhá léta nechtěla vzdát myšlenky, že se její matka stala obětí vraždy. Nyní jí nahrála nově vydaná kniha, v níž nečekaně otevřeně promluvil kapitán Davern. Krátce před Nataliiným zmizením byl svědkem scény, kterou ztropil Wagner. „Co chceš dělat? Vyspat se s mojí ženou? To je to, co chceš?“ křičel prý na palubě lodi na Walkena. Ten následně odešel do své kajuty a Davern ještě dlouho slyšel, jak se manželé hlasitě hádají. Pak už bylo jen ticho. Zlověstné ticho.

Co dělají dnes?

Robert Wagner (81)
Stále se věnuje herecké profesi, i když většinou ztvárňuje pouze vedlejší role. V roce 1990 se popáté oženil a se svou manželkou je dodnes.

Christopher Walken (68)
Jeho herecká hvězda září o poznání více než Wagnerova. Sbírá jedno ocenění za druhým, ať už za práci v divadle nebo před kamerou. Od roku 1969 je ženatý s manželkou Georgiannou.

Dennis Davern (63)
Bývalý člen námořnictva se v 80. letech pokoušel o hereckou kariéru, ale v roce 1987 se vrátil k životu mořského vlka a na Floridě založil úspěšnou lodní přepravu.

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů