Šip.deník.cz

Lidem se vrací miliony korun: Díky nové službě objevili zapomenutý majetek

4 fotografií 4
peníze
peníze
Zdroj: winto
Peněženka, peníze, ilustrační foto Peníze Peníze
Sdílej článek:

Během kuponové privatizace mohli lidé v minulosti přijít k nemalému majetku, avšak jak se nyní ukázalo, ne všichni tehdy dostali takové peníze, na které měli nárok, anebo na své investice zkrátka postupem času zapomněli. Nová služba s názvem Zapomenuté miliardy umožňuje znovuobjevení dřívějších investic a napomáhá lidem k získání peněz, které jim právem patří. 

Kuponová privatizace, která se ne území Česka a tehdejšího Československa odehrála ve dvou vlnách, umožňovala lidem velmi výhodný nákup akcií, a toho také mnozí využili. Postupem času však na své kuponové účty pozapomněli anebo si nejsou vůbec vědomi toho, že mají nárok na nemalé peníze. A právě pro ty vznikla služba Zapomenuté miliardy autora Daniela Surmaře, která podle webu kurzy.cz pomohla jen během svého prvního měsíce fungování najít lidem majetek za zhruba 320 milionů korun. 

Nárok na peníze bude brzy promlčen

Jak uvádí Surmař, podle jeho odhadů mají lidé v zapomenutých účtech uloženo až deset miliard korun. „Prostor pro ty, kteří se ještě nestihli zdarma zaregistrovat, je stále velký. S prověřením by si ale měli pospíšit. Už na podzim totiž dojde k promlčení nároků za miliardu korun. Byla by škoda, kdyby tyto peníze nemohli pomoci či udělat radost těm, kterým skutečně patří,” nechal se slyšet mladý podnikatel. 

Služby Zapomenuté miliardy prozatím využilo zhruba 80 tisíc lidí, přičemž úspěšný nález zaznamenal asi každý pátý člověk. „Průměrný věk nálezců je 62 let, což odpovídá obvyklému věku lidí, kteří se v 90. letech zapojili do kuponové privatizace. Nejstaršímu šťastlivci bylo dokonce 78 let,” řekl ještě autor projektu Daniel Surmař. 

Peníze dá vnoučatům

Jednou ze šťastných nálezkyň je i sedmdesátiletá paní Danuše S., které služba pomohla najít akcie i související nároky v celkové hodnotě 239 tisíc korun. „O nové službě jsem četla na internetu a vzpomněla jsem si, že jsem část ze své kuponové investice v minulosti nedořešila. Nejdříve na to nebyl čas a pak už jsem na kupónovku zapomněla včetně toho, o jakou investici se jednalo,” nechala se slyšet Danuše s tím, že část peněz daruje vnoučatům a zbytek si ponechá jako finanční rezervu. 

Kuponové privatizace se kdysi zúčastnila spousta lidí

Zdroj: Youtube
Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů