Šíp.deník.cz

Život Bartošové očima psychologa: Extáze za pár tisíc korun!

Iveta Bartošová
Iveta Bartošová
Zdroj: Šíp
Sdílej článek:

Je citově labilní, ale přitom nemá o partnery nouzi. Řeč je o Ivetě Bartošové (45). Šíp PLUS se na zpěvačku, jejíž život je jako jízda na tobogánu, zeptal uznávaného klinického psychologa Jeronýma Klimeše. A budete se možná divit, co všechno se podle něj v hlavě pohaslé popové hvězdy odehrává.

Lítost. Tohle slovo napadlo spoustu lidí, když minulý týden viděli Ivetino „vystoupení“ v kasinu, kde vypadala jemně řečeno zmateně, nechápala, co se po ní chce, a propukala v pláč. „Proč jí to dělají, vždyť už je jako cvičená opice,“ psalo se v diskusích na internetu.

Mnoho lidí také napadlo, co se vlastně Ivetě v poslední době honí hlavou a jak moc je ovlivněna muži, kteří se v jejím životě objevují. Pro Šíp se to pokusil rozkrýt psycholog Jeroným Klimeš. Její milence přitom vůbec nešetřil.

Psycholog Jeroným Klimeš

„Řekněme si na rovinu, že jde převážně o neznámé muže. Jinými slovy: oni ji mohou použít jako žebřík. Je to rarita. Mít ve vitrínce Ivetu Bartošovou je pro ně zajímavé. Můžou o tom mluvit, párkrát se s ní vyspí, rozhádají se a nic je to nestojí. Nic sice nezískají, ale ani nic neztrácejí. Na potřebu zviditelnit se je ona dobrý kus,“ tvrdí.

S Domenikem Martuccim chodila zpěvačka před několika měsíci.

Její život navíc podle něj silně ovlivňují stimulanty v podobě slávy, euforie a alkoholu, o kterých se v jejím případě nebojí mluvit jako o drogách. Zároveň ale naznačuje, že vhodný muž pro Ivetu v jejím současném stavu zřejmě neexistuje.

Iveta Bartošová s novým milencem Josefem Rychtářem

„Žádný chlap, který jí nabídne pocit klidu, ji neuspokojí. Ona se totiž dostane do špatných stavů, z nichž nařkne toho muže, a i kdyby byl nejlepší na světě, tak ho vykopne,“ dodává. Dokud tedy nebude v pořádku sama Iveta, nebudou v pořádku ani její vztahy.

Svatba s Jiřím Pomeje. Rozvedli se vloni v říjnu.

Kdo je Jeroným Klimeš:
Jeroným Klimeš se narodil v roce 1967 v Prachaticích, absolvoval gymnázium ve Vimperku, vystudoval hydrogeologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, Konzervatoř Jaroslava Ježka, psychologii na FF UK a na University Of Texas v Austinu. Pracoval v Městském centru pro adopci a náhradní rodinnou péči, věnoval se psychologii reklamy ve firmě Dimar, byl zaměstnán v organizaci Užitečný život, přednášel psychologii na střední policejní škole, na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, na Filozofické fakultě UK a VŠE. Je poradcem veřejného ochránce práv a na ministerstvu práce. Pravidelně přispívá do médií, je autorem knihy Partneři a rozchody.

Sex:

Když je zamilovaná, tak jí funguje. Když není, tak to logicky neklape. Na začátku je nejlepším afrodiziakem touha. Jakmile zamilovanost mizí, propadá do depresí. Ten chlap pro ni ztrácí funkci, kterou čekala, a ona ho opouští, protože vztah nefunguje. Je to jako jako fix, který když dopíše, tak ho vyhodíte. Je jako alkoholik, který si něco namlouvá, ale není pevně v kontaktu s realitou. Představuje vlastně člověka, který je zapíchnutý v mraku a třepe nožičkami a nemůže se dotknout země.

SMS od exmilence aneb když se láska změní v nenávist:

Konec zamilovanosti je u ní velice často ohraničen první hádkou. Ten muž pro ni v tu chvíli ztrácí schopnost vytahovat ji ze špatné nálady. A jakmile se tak stane, odkopává ho stejně, jako my vyhodíme tu fixu, která dopsala. Není to o lásce k člověku, jde o účelový vztah, který slouží jen k uspokojení potřeby. Jakmile se tak neděje, partner je vyhozen.

Láska:

Iveta má velmi silnou fázi zamilování. Ale v okamžiku, kdy zamilovanost odezní, protějšek se pro ni stává bezcenným. Má prudkou změnu hodnocení. Chlap se jí líbí, když je pro ni nedostupný. Pak se zamiluje a jede na té vlně zamilovanosti, což se nazývá hypománie. Jakmile odezní, ztrácí tu euforii – což je vlastně droga. A tím dává podnět k rozchodu, protože ten chlap už pro ni nepředstavuje to, co ona čekala.


Citová labilita:

Problém bude v tom, že Iveta se v normální klidné situaci cítí špatně. Nejlépe jí je, když je svět v pohybu a má alkohol – pak může zapomenout na to, co se jí děje v hlavě. Jinými slovy žádný chlap, který jí nabídne pocit klidu, ji neuspokojí. Ona se totiž dostane do špatných stavů, z nichž nařkne toho muže, a i kdyby byl nejlepší na světě, tak ho vykopne. Nemá možnost to udělat jinak – řídí se svými city. Předpokládám, že její city jsou velmi silné a ona je neumí brát s rezervou…


Vztahy a la Elizabeth Taylor?


Každý člověk má poločas svých vztahů, který vydrží nějakou dobu. Stejně to má i Iveta. Ten poločas rozpadu je specifický pro vztahy určitého typu. Bezdětné vztahy ho mají delší než ty s jedním dítětem. Každý člověk má svou konstantu, kolem které se pohybuje. Byl u mě klient, který měl tři naprosto stejné šestileté vztahy s ženami, které si byly podobné jako vejce vejci.

Média jí škodí?


Je to půlka pravdy. Někdy ji média dostávají do neuvěřitelných extází, přičemž ona nezná větší drogu, než je sláva. Na druhou stranu když o ní napíší, že vypadá jako rozšlápnutý pomeranč, tak se zase propadne do deprese. Je tak na médiích závislá, protože jí dodávají ty stavy…

Co chlapům imponuje na Bartošové? Sexuolog Uzel: Je přitažlivá žena

„Ivetu Bartošovou osobně neznám a ani jsem se s ní nesetkal. Pokud budu čerpat z dostupných informací, tak bych v tom nehledal vědu. Na to, kolik jí je let, prostě vypadá pořád dobře a tím je pro muže atraktivní,“ řekl Šípu PLUS Radim Uzel. Odpověděl i na to, proč se její neúspěchy ve vztazích opakují. „Každý člověk si hledá podobný typ tomu, co považuje za svůj ideál. Proto to většinou dopadá tak, že se u jednotlivce střídají podobné typy partnerů.“

Doktor Radim Uzel
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů