Novinka

Přihlaste se k odběru našich novinek ještě dnes!

Zjistit více
NOVINKA UŽ TO VÍŠ? NE? TAK SE PŘIHLAS A ODEBÍREJ! ODEBÍRAT ×

10 návodů, které vám můžou ZACHRÁNIT ŽIVOT, když hrozí nebezpečí

Pevně doufáme, že se vám taková situace nikdy nestane, ale život si pro nás denně chystá různé druhy boje o život a tak není vyloučeno, že se vám někdy v budoucnu stane i to, že budete muset o život bojovat vlastníma rukama. Ukážeme vám deset triků, jak se vypořádat s nebezpečnou situací. I kdyby vám v hlavě zůstala jedna větička, může vás to zachránit. 

1) PADAJÍCÍ VÝTAH

Návody, jak si zachránit život v nebezpečné situaci.

1) PADAJÍCÍ VÝTAH

Pravděpodobnost, že by se s vámi utrhnul výtah je sice malá, ale přesto tam nějaká šance je. Naposledy se výtah utrhl v roce 1945 v Empire State Building a žena, která pád v jeho kabině přežila, drží dodnes rekord nejdelšího volného pádu. Každopádně, kdyby se vám něco takového stalo, nejlepší je lehnout si na zem. Ačkoli i tak jste hodně vystaveni nebezpečí toho, že vaše vnitřní orgány náraz nevydrží a tlak je v podstatě rozdrtí, máte rozhodně větší šanci, než kdybyste v době dopadu na zem stáli na nohách. Kyčle v úrovni uší totiž nechceme nikdo. 

2) V MOŘI

Návody, jak si zachránit život v nebezpečné situaci.

2) V MOŘI

Kdyby se vám někdy stalo to, co v Titanicu, ne, že polezete na nějaké debilní dveře a budete řvát "Jacku, neopouštěj mě." Dobře, na dveře můžete, ale nejlepší, co můžete udělat pro sebe a pro záchranu vlastního života je ochránit své srdce před mrznutím a to tak, že si dáte ruce okolo trupu a nohy přitáhnete co nejtěsněji k bradě, co vám jen vás pupík dovolí. V této pozici byste měli nejen srdce, ale i další orgány ochránit před mrznutím a zajistit alespoň drobnou cirkulaci krve. Také je dobré se aspoň trochu hýbat. 

3) NEÚČAST

Návody, jak si zachránit život v nebezpečné situaci.

3) NEÚČAST

Jednou z nejhorší věcí s nimiž se setkáváme nejčastěji je neúčast lidí. V roce 1964 byla přímo na ulici před zraky 38 svědků zavražděna Kitty Genovese a nikdo nic neudělal. Proč? Všichni spoléhali na to, že něco udělá někdo jiný. A tak to funguje do dneška. Každý doufá, že něco udělá někdo jiný a tak pak nikdo neudělá nic. Proto, pokud vidíte, že se děje něco, co by se dít nemělo, někdo někoho šikanuje, bije, jakkoli mu ubližuje, neváhejte a vstupte do toho. Naopak s největší pravděpodobností se k vám přidá někdo další a budete ho mít jako oporu. Najít v sobě odvahu trvá zhruba deset vteřin, ale můžete tím někomu zachránit celý život. A to i za těch pár modřin či šrámů stojí. 

4) SPODNÍ PROUD

Návody, jak si zachránit život v nebezpečné situaci.

4) SPODNÍ PROUD

V moři se vyskytuje takový…nepěkná věc. Říká se jí spodní proud a může ročně za utonutí několika desítek plavců. Vzhledem k tomu, že proud bývá mnohdy kruhového tvaru a cyrkuluje, úplně nejlepší je zůstat v klidu a nechat se vyplyvnout zpátky na břeh. Chápeme ale, že ne každý vydrží zadržet dech na tři minuty (tolik v průměru trvá, než proud udělá "kolečko") a hlavně nejde být v klidu, když vás proud drží jako v kleštích. V tom případě bývá jako nejvhodnější varianta snažit se plavat dopředu. Proud nebývá nijak extrémně široký, jedná se většinou jen o pás, který zkrátka proudí a vy se potřebujete dostat z něj. Šance, že trefíte správný směr je sice 50:50, ale pokud jde o život, 50:50 je docela slušná šance na úspech. 

5) ÚTOK DIVOKÉHO ZVÍŘETE

Návody, jak si zachránit život v nebezpečné situaci.

5) ÚTOK DIVOKÉHO ZVÍŘETE

Buďme realisté, pokud jste v lese a napadne vás medvěd, vaše šance na přežití jsou dost nízné. Můžete ale udělat leccos proto, abyste se útokům divokých zvířat vyhnuli. V první řadě dělejte hluk. Chápeme, že jste si přišli odpočinout, to ale medvěda moc nezajímá, on si na vás možná přišel smlsnout. Každopádně zvířata jsou stále zvířata a toho, co neznají se budou bát. Hluk je proto celkem dobrý způsob, jak jim do jejich hlav nasadíte myšlenku: "Kámo, ten zvuk neznám, radši se schovme." Když už by na vás ale šel grizzly a vy jste si mysleli, že se můžete zachránit, nejlepší je pozice v klubíčku na boku, kdy si rukama chráníte hlavu a hlavně krk a také předstírejte mrtvého. Kdyby na vás útočil černý medvěd (jasně, že se asi nebudete ptát, kdo z nich to je, ale zkrátka černý medvěd je tmavší a větší než grizzly), nejlepší je vyšplhat na strom anebo na zvíře cáknout slzný plyn, to funguje i proti pumám. 

6) POTÁPĚJÍCÍ SE AUTO

Návody, jak si zachránit život v nebezpečné situaci.

6) POTÁPĚJÍCÍ SE AUTO

Z filmů známe desítky a desítky scén, kdy se herec dostává z potápějícího se auta a ještě zachraňuje tři osmičlené rodiny okolo sebe. Nejčastěji tuto pozici zastává Bruce Willis nebo Chuck Norris. Každopádně realita je trochu jiná. Každý rok zemře v potápějícím se autě okolo 400 lidí proto, že se jim nedaří otevřít dveře kvůli tlaku pod vodou. Co tedy dělat, když zůstanete v autě, které se potápí? Máte na to asi tak minutu, ale postup by měl být takový, že se co nejrychleji odpoutáte, stáhnete okénko a vyplavete nad hladinu. Pokud se vám nedaří stáhnout okénko, snažte se ho rozbít, k tomu můžete použít podhlavník, který úplně vysunete ven. A jestliže ani tohle nezafunguje, počkejte dokud se celé auto nezalije vodou, pořádně se nadechněte a otevřete dveře. V okamžiku, kdy je totiž auto celé vyplněno vodou, je tlak venku i uvnitř stejný a dveře otevřít půjdou. 

7) TVÁŘÍ V TVÁŘ ZBRANI

Návody, jak si zachránit život v nebezpečné situaci.

7) TVÁŘÍ V TVÁŘ ZBRANI

Většina lidí se této zkušenosti naštěstí v životě vyhne, ale kdyby přecejen, základní pravidlo je neotáčet se zády. Kdyby na vás někdo mířil zbraní, použijte psychologii. Dívejte se útočníkovi do očí, mluvte na něj, udržujte jakýkoli kontakt. Musíte v něm vzbudit emoce a uvědomění si, že jste člověk a on taky. Do neznámého cíle se střelí snadněji, než když mu řeknete své jméno a příjmení, klidně jméno manželky a dětí a snažte se i z něj vytáhnout jeho identitu a pak ho často oslovujte jménem. Klidně vymyšleným. Pokud po vás něco chce, řekněte mu, co přesně hodláte udělat: "sáhnu si do zadní kapsy a vyndám peněženku". Psychologie a tvrdý odolný pohled vám v tomto případě může hodně pomoct. 

8) TEST JEDLOSTI

Návody, jak si zachránit život v nebezpečné situaci.

8) TEST JEDLOSTI

Pokud byste se někdy octli v situaci, kdy jste odkázáni v lese na své vlastní schopnosti, základ je voda a jídlo. To, že by byla voda zkažená, či otrávená je v lese docela nepravděpodobné, ale u jídla pozor. Jestli něco můžete, nebo nemůžete jíst, je dobré napřed vyzkoušet, než si nasypat do pusy plnou hrst bobulí, které vidíte prvně v životě. Jak? V první řadě se na rostlinu pořádně podívejte a vyzkoušejte každou její část na kůži. Pokud se objeví nějaká reakce jako zarudnutí, je pravděpodobné, že rostlina je jedovatá. Pokud projde testem na kůži, zkuste ji uvařit, ochutnat malý kousek a počkat 15 minut. Pokud se nedostaví nic jako nevolnost, či zvracení, můžete po malých kouskách rostlinu sníst, ale vždycky počkejte nějakou dobu. Některé rostliny jsou jedovaté až ve větším množství. 

9) ÚTOK PLYNEM

Návody, jak si zachránit život v nebezpečné situaci.

9) ÚTOK PLYNEM

Pevně doufáme, že útoky založené na biologických zbraních, jako jsou plyny, už nás nikdy nečekají. Jenže, co není může být a vzhledem k současnému stavu vlády všude po světě, by nás asi ani nepřekvapilo, kdyby nějaké oranžové monstrum s tupé napadlo jiné monstrum támhle na východě za pomoci plynů. Násilničtí jsou na to oba dost. Každopádně, když budete v prostředí, které je zamořeno plynem, nejlepší, co můžete udělat je vytáhnout látkový kapesník, či jinou tkaninu a dýchat ústy přes ni. Pokud ji stihnete ještě namočit, tím lépe. 

10) SPOUTÁNÍ 

Návody, jak si zachránit život v nebezpečné situaci.

10) SPOUTÁNÍ 

Poslední dobou únosci upouštějí od pout, gafy, provazů a podobných vymožeností, ale využívají tyto zipová pouta. Zařezávají se do kůže, dost to bolí a roztrhnout je tahem je dost nemožné. Ale! I tato pouta mají slabé místo a to je spoj. Právě tam jsou nejslabší a tam je vaše šance na úspěch. Pokud byste se ocitli v situaci, kdy je máte na rukou, vaše jediná šance je, napnout dlaně k sobě, jako vidíte na obrázku, dát je nad hlavu a poté jediným silným trhnutím pouta roztrhnout. Případně dát dlaně před sebe a snažit se je roztrhnout kolenem. Nejspíš se vám hodně zaříznou do zápěstích, ale není to lepší, než mít spoutané ruce a případně kulku v hlavě? 

A život vám někdy může zachránit i někdo jiný, jako v tomto videu. 

Sdílej článek:
Autor: Veronika Lišková
Výroba - Výroba Zámečníci strojů 20 000 Kč Zámečníci strojů Montážní pracovník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, základní svářečský kurz; znalost čtení výkresové dokumentace; manuální zručnost, , Nabízíme:, stravenky; 5 týdnů dovolené, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: dsp@dspprerov.cz;, - telefonicky (Po - Pá 07,00 - 15,00hod.) na čísle 581 209 050 - pan Jiří Pitner. Pracoviště: Dsp přerov, spol. s r.o., Kojetínská, č.p. 2900, 750 02 Přerov 2. Informace: Jiří Pitner, +420 581 209 050. Řemeslné práce - Přijmeme automechanika 30 000 Kč Malý autoservis v Praze 8 přijme vyučeného automechanika na HPP, výhodné platové podmínky, nástup ihned. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 120 Kč Zámečníci strojů Zámečník/soustružník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Olomoucká č.p. 612/34, Horka nad Moravou. Nástup možný ihned., Kontakt je možný osobně denně na adrese pracoviště od 8.00 - 12.00 hod. nebo mailem a telefonicky od 7.00 - 13.00 hod., Výroba, renovace kardanových hřídelů. Prémie po zkušební době 30%., Nabízíme: stravenky.. Pracoviště: Ml tuning, spol. s r.o. - kardan servis olomouc (areál delta army), Olomoucká, č.p. 612, 783 35 Horka nad Moravou. Informace: Roman Pollner, +420 724 332 233.

Doporučené články

Rubriky

Celebrity Nejčtenější celebrity Oblíbené celebrity Cestování Oblíbené destinace Láska a vztahy Zdravý vztah Lechtivé články Příběhy slavných Události slavných Vztahy slavných Recepty Kuchyně pro labužníky Zdravý jídelníček Zajímavosti Zábava a video Pro zasmání Vtipné videa

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Vážení čtenáři,

náš web ŠÍP přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění našich novinek - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr novinek i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT