VYHRAJ IPHONE X PRÁVĚ TY! CHCI VYHRÁT IPHONE X >

Český fotbal - Jak dál?

Sdílej článek:

PRAHA - ­ Kvalifikační dvojblok skončil, je čas hodnotit. Fotbalisté se moc nevyznamenali. Pozitivem desetidenního pobytu může být pouze zisk tří bodů.

To nebyl pohodový reprezentační sraz, ale spíš očistec. Pro fotbalisty, pro jejich rodiny, pro trenéra, pro fanoušky. Je čas hledat příčiny, proč Češi padli až na samé dno.

Nasycená generace

Symbióza to byla dokonalá. Mazaný táta Brückner a kolem něj jeho nadané děti, které si piplal od jedenadvacítky. Spolu dokázali porážet Italy, Francouze, Holanďany… Vrcholem však bylo EURO 2004, na MS 2006 už přišlo velké zklamání. V kvalifikaci EURO 2008 zatím nasycenému nároďáku vyšel jediný zápas. Na Slovensku.

Tým stagnuje, neposouvá se dál. Brückner tvrdošíjně trvá na některých hráčích. Přitom Rozehnal, Jiránek, Galásek hrají v klubech přesně to, čím se prezentovali v reprezentaci…

Mág bez kouzla

Štěstí se Brücknera drželo. Ještě na EURO 2004 měl kouzelné tahy vždy po ruce, třeba památnou bitvu s Holanďany otočil vabankem na dva obránce. Doba se ale změnila. Němci přečetli Čechy dokonale ­ a snadno. Stačilo, aby Kollera v přípravě simuloval manažer Bierhoff, a Brückner nenašel protizbraň. Ani se nesnažil ji hledat ve víře, že okoukaná šablona vše na Kollera bude fungovat.

Soupeři naservíroval tým i taktiku přesně takovou, jakou čekal. Přitom stačilo jít třeba do risku a zpočátku zápasu nechat Kollera na lavičce. Němci by možná byli hodně zaskočení, že tam není… Duel s Kyprem pak dohrával s jediným útočníkem!

Čaj o páté

Co na tom, že to bylo o páté ráno a neservíroval se obyčejný čaj?! Hráči mejdanem s děvkami vrazili kouči nůž do zad. Bohužel, v tomto směru na ně Brückner nestačí a vedení reprezentace jakbysmet. Ostatně oni sami si prosadili, jaký bude následný trest. Takže jen těžko mohou mít nějakou soudnost či schopnost rozlišit, co se může, a co ne. A pracovat s takovým materiálem je pak hodně složité.

Kdo bude reprezentovat?

Zajímavá otázka. Z určitých zdrojů již teď víme, že někteří hráči budou svými partnerkami postaveni před základní otázku: Buď já, a nebo reprezentace! A jelikož jejich hlavním zdrojem obživy jsou kluby, bude zajímavé, kolik se jich na červnovém reprezentačním srazu objeví…

 

Brückner: Nechci se unáhlit


To byl zážitek… Češi dohrávali duel s Kyprem jen s jedním útočníkem a klepali se o hubenou výhru. Trenér Karel Brückner prožil nejhorší týden u národního týmu.

Jak zápas ovlivnil skandál po duelu s Německem?
Významně. Způsobili jsme si to ovšem sami, tak jsme to museli prožít.

Souhlasíte, že to byl váš nejhorší týden u mužstva?

Všechno si dohraji a zhodnotím s odstupem času.

Jaká je vaše budoucnost u reprezentace?
Rezignace není na pořadu dne. Sednu si s vedením svazu.

V pondělí jste však o rezignaci v reakci na skandál hráčů uvažoval…
Přemýšlím o ní, ale co jsem u reprezentace, takových stavů jsem už měl dvacet, třicet… Nechci se unáhlit a vydávat prohlášení.

Hrozí některému z hříšníků, že už ho příště nevezmete?
Neznám detaily. Věřím však, že to není otázka morálky, že to byl jen úlet. Když u toho byli takoví hráči jako Petr Čech a Rosický, tak jim prostě věřím…

(dos, šam)

Rosický: Neopíjel jsem se


LIBEREC - ­ Byl jedním z aktérů bujarého mejdanu. U Tomáše Rosického to nikdo nečekal a jako kapitán následně čelil velké kritice. Snad i proto byl jeho výkon proti Kypru špatný. Sám tvrdí, že o něm bylo napsáno mnoho nesmyslů. "Prý jsem se opíjel, ale vy dobře víte, že když jsem za vámi v neděli dopoledne přišel, opilý jsem nebyl. To bych si přeci nemohl dovolit před vás předstoupit," říkal po zápase s Kyprem.

"Napsala se spousta nesmyslů a já jen teď doufám, že i na příštím srazu se sejdeme s trenérem Brücknerem. Můj vztah k reprezentaci tahle aféra neovlivnila," dodával Rosický. Reprezentační sraz byl prý hodně složitý, stejně tak jako atmosféra samotného utkání. "Všechno jsme si ale zavinili sami, museli jsme s tím počítat," přiznává Rosa.

(šam, dos)

 

Trefa do černého


Iluze o zlatém týmu padla
Zdráhá se uvěřit, že by ho jeho zlatí hoši zradili. Že by během reprezentačního srazu pořádali nevázané pařby a zvali si prostitutky. Většinu hráčů přece kouč fotbalové reprezentace Karel Brückner zná už léta, pro nároďák si je připravil v jedenadvacítce.

Měli by mu být ještě dnes vděční. Jenže nejsou. Řada z nich vyhrála titul evropských šampionů do 21 let, v dospělé kategorii se jich na EURO 2004 či před MS 2006 všichni báli. To jim přihrálo lukrativní smlouvy, ke kterým jim i Brückner pomohl.

Reprezentanti však kouče nerespektují jako dřív ­ protože jeho a nároďák už prostě tolik nepotřebují. Nasycení, uvolnění morálky, herní pokles. To jsou problémy, které musí reprezentace rychle vyřešit. Ať už s Brücknerem, nebo bez něj. Bez tvrdé ruky však stagnaci týmu nezastaví nikdo.

PAVEL DOSADIL
 
Sdílej článek:
annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Specialisté analytici, metodici v oblasti politiky firem a veřejné správy Vrchní referent/rada - specialista ESF projektu "Efektivní služby zaměstnanosti", KrP v Plzni. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Plné znění oznámení o vyhlášení výběrového řízení včetně potřebných formulářů pro podání přihlášky naleznete na https://portal.mpsv.cz/web/upcr-kariera pod příslušným místem pracoviště a č. j. UPCR-2018/2018/26878-78099810., , Posuzovány budou žádosti podané ve lhůtě do 25. března 2018, tj. v této lhůtě zaslané prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu sídla organizačního útvaru služebního úřadu: Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Plzni, Kaplířova 7, 320 73 Plzeň, nebo osobně podané na podatelnu organizačního útvaru služebního úřadu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě s uznávaným elektronickým podpisem na elektronickou adresu organizačního útvaru služebního úřadu podatelna@pm.mpsv.cz nebo prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky ID: 6gyzph2. , , Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh) musí být označena slovy: „Neotevírat“, a „Výběrové řízení pod č. j. UPCR-2018/26878-78099810“.. Pracoviště: Úřad práce české republiky - krajská pobočka v plzni, kontaktní pracoviště domažlice, Msgre. B. Staška, č.p. 265, 344 01 Domažlice 1. Informace: Www.portal.mpsv.cz/web/upcr-kariera, .

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 26 570 Kč

Řídící pracovníci na základních školách ředitel/ka Základní školy a mateřské školy Meclov, příspěvkové organizace. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26570 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kvalifikační předpoklady uchazeče:, Vzdělání a pedagogická praxe podle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, délka praxe ke dni podání přihlášky 4 roky, organizační a řídící schopnosti, znalost školské legislativy a souvisejících předpisů, občanská a morální bezúhonnost, dobrý zdravotní stav. Jmenování na vedoucí pracovní místo je na období 6 let., Nástupní plat 26 570,-Kč - 33 930,-Kč (platové zařazení je dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb. ve znění pozdějších předpisů ve 12. platové třídě platové tabulky č. 5.) , možnost osobního ohodnocení a příplatků. Plat záleží na dosaženém vzdělání a délce praxe., Obsahové náležitosti přihlášky:, Přihláška - jméno, příjmení, titul, datum a místo narození, místo trvalého pobytu, kontakt, datum a podpis (vhodné uvést e-mail, ID datové schránky, mobil)., Úředně ověřené kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání (diplom a vysvědčení o státní závěrečné zkoušce)., Doklad o celkovém průběhu zaměstnání rozhodném pro výkon pracovního místa ředitele/ky, v souladu s § 5 zákona č. 563/2004 Sb. potvrzený posledním zaměstnavatelem a doklad o délce pedagogické praxe., Životopis psaný vlastní rukou, Návrh koncepce dalšího rozvoje Základní školy a mateřské školy Meclov, příspěvkové organizace (maximální rozsah 5 stran strojopisu formátu A4)., Výpis z Rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců) nebo doklad o jeho vyžádání., Čestné prohlášení podle § 4 odst. 3 zákona 451/11991 Sb., ve znění pozdějších předpisů., Lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti uchazeče k výkonu vedoucí funkce (ne starší 2 měsíců)., Písemný souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely tohoto konkurzního řízení., , Předpokládaný termín nástupu: 1. 8. 2018 , , Písemné přihlášky do konkurzu doručte nejpozději do 10. 4. 2018 do 13.00 hodin v obálkách označených "KONKURZ ZŠ a MŠ Meclov - NEOTVÍRAT" na adresu:, Obec Meclov , Meclov 137, 345 21 Meclov , Případné dotazy na tel. 602972553.. Pracoviště: Obec meclov - zš a mš, 345 21 Meclov. Informace: Pavlína Kaufnerová, +420 379 428 822,602 972 553.

Výroba - Výroba Montážní dělník 13 500 Kč

Montážní dělníci výrobků a zařízení Operátor výroby, manipulant. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 25. Poznámka: Agenturní zprostředkování - stauner palet s.r.o., Možno též třísměnný provoz nebo turnusy., Nutný telefonický kontakt - 9,00 - 16,30 hod.. Pracoviště: B.f.kontakt plzeň s.r.o. - agenturní zprostředkování stauner palet s.r.o., 345 01 Mrákov. Informace: Jiřina Marková, +420 734 208 512.

Management - Nejvyšší představitelé středních společností a 22 160 Kč

Nejvyšší představitelé středních společností a institucí Ředitel/ka správy soudu. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22160 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, 28. pluku 1533/29b, 100 83 Praha 10 - Vršovice, , Požadujeme:, státní občanství ČR, praxe ve vedoucí pozici, samostatnost, pečlivost, spolehlivost, manažerské a komunikační dovednosti, schopnost motivovat a organizovat, trestní a morální bezúhonnost, , Nabízíme:, - 5 týdnů dovolené, - 5 dnů indispozičního volna, - stravenky, - možnosti dalšího osobního rozvoje a vzdělávání, - příspěvky na penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření, - příspěvky z FKSP na další kulturní a společenské akce, - jistota stabilního zaměstnání, , K přihlášce k účasti ve VŘ přiložte:, - strukturovaný profesní životopis, - souhlas se zpracováním osobních údajů dle zák. č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, , Náplň práce:, - zajišťování provozu soudu po stránce hospodářské, personální, materiální a finanční, - zpracování rozpočtu soudu, - zajišťování řádného chodu soudních kanceláří, - provádění metodického a odborného řízení správy soudu, - provádění kontrolní činnosti oddělení správy soudu, - vytváření a schvalování ekonomických rozborů na základě požadavků nadřízených orgánů, - podílení se na vypracování rozvrhu práce soudu, - zadávání veřejných zakázek soudu a jejich vyhodnocování, - vyřizování personálních věcí zaměstnanců, - vyřizování stížností, , Strukturovaný profesní životopis zasílejte na e-mailovou adresu. Pracoviště: Obvodní soud pro prahu 9 - 001, 28. pluku, č.p. 1533, 100 00 Praha 10. Informace: Lukáš Bernat, +420 251 443 243.


Doporučené články

Rubriky

Celebrity Nejčtenější celebrity Oblíbené celebrity Cestování Oblíbené destinace Láska a vztahy Zdravý vztah Lechtivé články Příběhy slavných Události slavných Vztahy slavných Recepty Kuchyně pro labužníky Zdravý jídelníček Zajímavosti Zábava a video Pro zasmání Vtipné videa

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Vážení čtenáři,

náš web ŠÍP přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění našich novinek - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr novinek i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT