Šíp.deník.cz

Galerie fleků: řádění matky přírody! Nejzajímavější ZVÍŘECÍ ANOMÁLIE

21 fotografií 21
Zdroj: koláž: Šíp
"Aj vos mejd for láving jů bééééééééjby." Haló... máte na hrbu kočku, co má na hrbu kočku. Tato kráva dává SEDM! I když je to malý pes, má velké srdce.
Sdílej článek:

Myslíte, že zvířecí svět nemůže ničím překvapit? Kdepak. Zvířecí chlupy nabízejí nepřeberné množství možností, jak se seskupit. Ať už na hlavě nebo jinde na těle. Přinášíme vám hned dvě desítky super fleků, které se vyskytly na kočkách, psech, i dalších zvířecích kamarádech. 

Rozmanitost přírody nezná mezí. A je to dobře - představte si, že by byly všechny kočky černé. Jak byste poznali, která je ta vaše? Zato kocoura s hitlerovským knírem rozpozná celá ulice, stejně jako Mícu se srdíčkem na zádech. 

Různobarevné fleky na srsti domácích mazlíčků fascinují i vědecký svět. Odkud se berou a jaká je šance, že je zdědí i mláďata? Barva srsti je skutečně daná geneticky, s rozmístěním fleků je to ale složitější. Podle výzkumu provedeného před dvěma lety v Británii všechno závisí na počtu pigmentových buněk, tzv. melanocytů, které se rozptýlí po těle už během prenatálního vývoje. Jejich migraci ovlivňuje několik genů, přičemž ale neexistuje závazný směr, kterým se pigmentové buňky musejí vydat. V kůži se usazují zcela nahodile.

Genetická mutace pak způsobuje, že se melanocyty množí pomalu a na některá místa těla se vůbec nedostanou. Tím vznikají bílé náprsenky nebo bílé tlapičky - zjednodušeně řečeno, bílá barva u zvířat znamená chybějící pigment.

Protože je rozmístění melanocytů zcela nahodilé, nedá se předpokládat, že mláďata budou vypadat stejně jako jejich maminka. Nejspíš budou flekatá jako ona, ale fleky budou jiných tvarů a na jiných místech. Zkrátka co zvíře, to naprostý originál. Podívejte se do fotogalerie, jak se melanocyty umějí vyřádit!

Může vás ještě zajímat: 

OPTICKÉ klamy, nebo skvělé načasování? Tyto snímky vám procvičí MOZEK

Také jste v dětství SVLÉKALI Barbíny? Mrkněte na živou, je víc SEXY než panenky!

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů