VYHRAJ IPHONE X PRÁVĚ TY! CHCI VYHRÁT IPHONE X >

Kanárské ostrovy

Sdílej článek:

Letní seriál: Se Šípem k moři

Luxus, čarokrásná příroda a saharský písek!

Islas Canarias! Tohle souostroví má ve světě velké jméno. Unikátní krajina na každém ze sedmi ostrovů, celkem 1500 kilometrů pláží, luxusní hotely a déšť pouhých 10 dní v roce! Divíte se, že Kanárské ostrovy patří mezi sedm nejnavštěvovanějších destinací světa? Malé španělské ostrůvky vzdálené od České republiky 3500 kilometrů navštíví každý rok okolo devíti milionů turistů! Dokonce sem za plážemi míří i Američané, a to z USA nelétá přímá linka!

Z Prahy stačí překonat čtyřapůlhodinový let, hodinový časový posun a vaše luxusní dovolená, srovnatelná třeba s Karibikem, může začít. Komfort Kanárských ostrovů se sice odráží v cenách zájezdů, ale ty nešplhají do takových výšek, aby se staly pro lidi s průměrným příjmem nedostupné.

Kvůli omezené kapacitě ostrovů španělská vláda nařídila stavět pouze ty nejmodernější a nejskvostnější hotely. Jakýkoliv komplex vybudovaný v novém tisíciletí vás tak bude rozmazlovat jako členy královské rodiny. Je libo pokoj i s obývákem? A co tak se vykoupat v bazénu na střeše? A co teprve služby! Protože cestovní ruch tvoří 80 procent příjmů místních obyvatel a turistů míří na úroveň afrického Maroka ročně tolik, i čtyřhvězdičkové hotely se předhánějí v nabízeném luxusu. Výjimkou nejsou tenisové kurty zdarma či bezplatná doprava k pláži nebo na golf.

Kanáry ale mají v rukávu další esa! Na malém území se prolínají rozmanité oblasti tak, jak to v jiných koutech světa neuvidíte. Ostrovy se chlubí čtyřmi ze třinácti španělských národních parků, hustými pralesy, palmovými oázami, písečnými dunami, plážemi s navátým pískem ze Sahary a působivými černými pobřežími. Barvami hrající přírodě kontrastují šedé vulkány a vyprahlá území připomínající měsíční krajinu. Stačí vyměnit Gran Canarii za Fuertenventuru a čeká vás naprosto odlišný zážitek!

Chcete poznat místa, kam se podle statistik každý druhý turista vrací? Ponořte se se Šípem do tajů a krás sedmi původem sopečných ostrovů.

MAREK BROŽ

GRAN CANARIA

Nejznámější z ostrovů láká nejvíc cestovatelů. Ptáte se čím? Hotel na hotelu, restaurace, bary, diskotéky… Výraz nuda tu ztrácí význam. Vyhlášené jsou také písečné duny na jihu ostrova u městečka Maspalomas. Jih má celkově suché klima, o to víc si tu vyhřejete kosti na slunci. To sever, kde leží i historické a krásné hlavní město Las Palmas, je vlhčí. Ostrov má svůj sopečný kráter (obvod asi 10 km a hloubka 200 m), dalším oblíbeným výletem je vrcholek hory Pico de las Nieves, kde v zimě také místy sněží.

FUERTEVENTURA

Cestujete za mořem, vlnobitím a krásným pískem? Pak je Fuerteventura vaší vysněnou destinací. Rozlohou druhý největší ze sedmi ostrovů tvoří obrovské písčité kopce a suché keře, které ožírají nenáročné kozy. Exotických zvířat tu žije poskromnu, stejně tak má ostrov nejmenší osídlení domorodci (nedostatek pitné vody). Zato rozlehlé pláže jsou tu nejlepší v Evropě! S bílým, černým a dokonce nafialovělým pískem. Ostrov je také oblíbený surfaři - Fuerteventura v překladu znamená dobrý vítr.

TENERIFE

Ráj subtropického Atlantiku, takový je největší ostrov Kanárů. Ideální pro ty, kteří chtějí prožít aktivní dovolenou, i pro badatele milující flóru. Největší národní španělský park Teide se rozkládá na ploše 136 km2. Monumentem celého ostrova je vyhaslá sopka Pico del Teide s vrcholkem ve výši 3718 m (nejvyšší ve Španělsku). Sníh tu v zimě není žádnou výjimkou a i zde je rozlehlý sopečný kráter. Na úpatí Teide se točila legendární Planeta opic, o kus níž ale hrají zelení borové a eukalyptové lesy.

LANZAROTE

Čím menší ostrov, tím méně turistů. A tak Lanzarote, nejslunnější ostrov, působí klidněji než jeho sousední obři. Tuhle nejvýchodnější nudli vytvořily výbuchy sopek a třetina ostrova je pokrytá lávou. Na ploše ostrova (849 km ˛ ) je 300 kráterů a sto nevyhaslých vulkánů! Ale nemusíte se bát, sopky jsou už desetiletí v klidu. Na ostrově je 85 pláží s různobarevným pískem a žhavý národní park Timanfaya, kde jen 12 metrů pod povrchem dosahuje teplota 600 ° C. Ze země tam tryská pára a griluje se na lávě.

LA PALMA

Nepleťte si La Palmu s Las Palmas - hlavním městem Gran Canarie! Jeden ze tří malinkých ostrůvků se totiž od velkých a nejčastěji navštěvovaných dost liší. Díky častějším srážkám je plný zeleně (místní ho přezdívají La Isla Verde - Zelený ostrov) a turisté tam nemají jistotu slunce. Přesto národní park La Caldera de Taburiente slibuje neopakovatelnou atmosféru. Uprostřed ční bývalá sopka, ostrov má největší sklon terénu a pohled do osmikilometrového kráteru vás pohltí. A co víc, je tu klid a skoro žádní turisté.

EL HIERRO

Na nejmenším a nejzápadnějším místě Kanárských ostrovů žije celoročně zhruba osm tisíc Španělů. A tohle místo je turismem takřka netknuté. Vždyť na celé rozloze 268 čtverečních kilometrů je jen 800 ubytovacích míst! Vyrážejí sem hlavně dobrodruzi a milovníci potápění, kteří si oblíbili rybářskou vesnici La Restinga, a vinařští fajnšmekři. Za časů průzkumných mořeplavců byl ostrov považován za konec světa. A pro Čechy je teď místem zapovězení, zájezdy na El Hierro byste u českých cestovek hledali marně.

LA GOMERA

Na druhém nejmenším ostrůvku (rozloha 370 km) se dá také strávit dovolená, ale mnohem obvyklejší jsou jednodenní letecké výlety z okolních ostrovů souostroví. Každý ze sedmi ostrovů je totiž něčím unikátní a stojí za to je vidět. La Gomera není proslulá plážemi, ale kouzelnou přírodou. Čtvrtý národní park ostrovů se jmenuje Nacionál Garajonay. Neustále se nad ním snáší mlžný opar, což zajišťuje život 450 druhům rostlin. Za zhlédnutí stojí i pobřežní skalní útvar Los Órganos.

KOLIK CO STOJÍ
1,5 L BALENÉ VODY 1 euro (cca 26 korun)
PLECHOVKA PIVA 0,6 euro (cca 19 korun)
LAHEV NEALKO 1,5 euro (cca 39 korun)
HRANOLKY 2 až 3 eura (cca 52 až 78 Kč)
PIZZA V PIZZERII 4 až 10 eur (cca 105 až 260 korun)
OBĚD V RESTAURACI 5 až 12 eur (cca 130 až 340 korun)
PIVO V RESTAURACI 1 až 2 eura (cca 26 až 52 korun)
LÁHEV VÍNA V RESTAURACI 4 až 12 eur (cca 105 až 340 korun)
TAXI 1 KM 1,5 eura (cca 39 korun)
PŮJČENÍ AUTA 30 až 60 eur na den 1 den (cca 780 až 1560 korun)


ZÁŽITKY SLAVNÝCH: Eva Aichmajerová

Na Kanáry jsem létala hodně s mamkou i na focení a točení videoklipů. Braly jsme zájezdy jen se snídaní a autem jsme projezdily Lanzarote, Tenerife, Fuerteventuru i Gran Canarii. Největší zážitek má mamka z prvního letu, když cestou Věra Špinarová zpívala celému letadlu.

RADY PŘED CESTOU
Pozor na žhnoucí slunce! Nebe může být třeba celý den v oparu, to však neznamená, že slunce neopaluje. Mažte se proto důkladně a pravidelně, jinak vám tělo opuchne a pořádně zrudne!
Vlny mají páru! Kanáry jsou vzdáleny více než 100 kilometrů daleko od Afriky. A rozbouřený oceán umí dělat divy. Několikametrové vlny nejsou výjimkou! Atlantik holt není klidné Středozemní moře. Připravte se také na studenější vodu.
Staré mapy neberte! Pokud máte v plánu zapůjčení auta na průzkumné cesty, nešetřete na koupi nové mapy. I třeba jen tři roky starý auto-atlas může způsobit potíže, jelikož výstavba silnic na ostrovech je stále v plném proudu.
Smlouvejte! Mysleli jste, že smluvní obchod platí jen v Tunisku, Egyptě a Turecku? Omyl! Kanáry se asi nechaly inspirovat blízkými africkými státy, a tak i tady můžete zapojit svůj licitátorský um!

.

Sdílej článek:
annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Gastronomie - Hledám kuchaře do rodinné firmy 28 000 Kč

Hledám kuchaře Ahoj kuchaři, hledám kuchaře do rodinného podniku v Praze 9. Malý kolektiv. Dlouhá tradice. Slušné jednání. Nabízíme dobré platové podmínky, zaměstnanecké benefity.

Administrativa - Odborní pracovníci v oblasti personalistiky, 18 810 Kč

Odborní pracovníci v oblasti personalistiky, ekonomové práce Personalista/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: , 28. pluku 1533/29b, 100 00 Praha 10 - Vršovice , , Požadujeme: , státní občanství ČR, komplexní znalost personální agendy, velmi dobrá znalost Zákoníku práce a souvisejících předpisů, výborné komunikační schopnosti, samostatnost, spolehlivost, pečlivost, trestní a morální bezúhonnost, předchozí praxe na obdobné pozici. , , Nabízíme: , - příjemné pracovní prostředí , - stravenky , - 5 týdnů dovolené , - 5 dnů indispozičního volna , - příspěvky na penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření , - příspěvky z FKSP na další kulturní a společenské akce , - jistotu stálého zaměstnání , - možnosti dalšího osobního rozvoje a vzdělávání , , K přihlášce k účasti ve výběrovém řízení přiložte: , - strukturovaný profesní životopis , - souhlas se zpracováním osobních údajů dle zák. č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů., , Náplň práce: , komplexní zajišťování personální agendy, přijímání a propouštění zaměstnanců, zpracování pracovních smluv a platových výměrů, vedení osobních spisů zaměstnanců, koordinace pracovnělékařských služeb, agenda PO a BOZP, příprava podkladů pro mzdovou účtárnu, evidence docházky, sledování a vyhodnocování ukazatelů z oblasti personalistiky, příprava pravidelných hlášení a statistiky. , , Strukturovaný profesní životopis zasílejte na uvedenou e-mailovou adresu.. Pracoviště: Obvodní soud pro prahu 9 - 001, 28. pluku, č.p. 1533, 100 00 Praha 10. Informace: Lukáš Bernat, +420 251 443 243.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol Učitel/ka pro 1.stupeň ZŠ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Požadujeme: pedagogická způsobilost v souladu se zákonem č.563/20014 Sb., zákon o pedagogických pracovních a o změně některých zákonů v aktuálním znění., Plat záleží na dosaženém vzdělání a praxi., Telefonický nebo e-mailový kontakt.. Pracoviště: Základní škola chodov, okres domažlice - příspěvková organizace, 345 33 Trhanov. Informace: Blanka Kuchařová, +420 379 794 287.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 24 000 Kč

Elektromechanici elektrických zařízení (kromě zařízení v dopravních prostředcích) Elektromontáže (NN, VN). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Jedná se o pozici "eletromontáže (NN, VN)" !!! Místo výkonu práce: Cheb (dle zakázek). Pracovní poměr na dobu neurčitou. Vhodné i pro absolventy. Pracovní doba: Po-Pá 7:00-15:30 h. Požadujeme: praxe výhodou, vyhláška 50 (§ 6), řidičský průkaz sk. B, nebát se výšek. Nabízíme: dovolená 25 dnů. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat Po-Pá do 8:00 h) anebo e-mailem.. Pracoviště: Chebská elektro firma s.r.o. -002, 350 02 Cheb 2. Informace: Jan Veselý, +420 608 969 333.


Doporučené články

Rubriky

Celebrity Nejčtenější celebrity Oblíbené celebrity Cestování Oblíbené destinace Láska a vztahy Zdravý vztah Lechtivé články Příběhy slavných Události slavných Vztahy slavných Recepty Kuchyně pro labužníky Zdravý jídelníček Zajímavosti Zábava a video Pro zasmání Vtipné videa

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Vážení čtenáři,

náš web ŠÍP přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění našich novinek - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr novinek i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT