Mistr padl na hubu!

Karlovarský bek Dobroň (vpravo) dostal Litvínov do kolen.
Zdroj: Šíp
Sdílej článek:

PRAHA - ­ Fandům udělali radost. Jak liberecké, tak karlovarské hokejisty ve druhých čtvrtfinálových zápasech hnaly dopředu vyprodané tribuny a jejich miláčci se jim za to znovu odvděčili. Obě série se za stavu 2:0 pro třetí a čtvrtý tým extraligové tabulky stěhují na led soupeřů.

Pinc nuloval, Štefl střídal

To byl nášup! Liberečtí hokejisté se zachovali jako opravdoví Bílí Tygři a v odvetě na domácím ledě rozsápali mistrovskou Spartu 5:0. Pražané jakž takž drželi se Severočechy krok v prvních dvou třetinách, v závěrečné dvacetiminutovce už si ale Liberečtí dělali na ledě, co chtěli.

Dvěma góly v rozmezí tří minut vyhnali z branky Štefla zaskakujícího za stále chorého Dubu. Spartu právě v brance tlačí bota nejvíc. V prvním zápase si odbyl premiéru v play off právě Štefl, den na to zažil vůbec první extraligové utkání junior Michal Valent, který lovil puk ze své branky po necelých třech minutách. Tím běsnění Tygrů skončilo a mistři posledních dvou ročníků mají o čem přemýšlet.

Litvínov kousal víc, ale pořád málo

Neznají, co je to porážka. Karlovy Vary i ve svém historicky druhém vystoupení ve čtvrtfinále play off dokázaly uspět. Litvínov sice tentokrát kousal víc než v pondělním zápase, na rozjeté Západočechy to ale nestačilo.

Rozhodující moment přišel v 35. minutě, kdy se z trestné lavice vrátil obránce Michal Dobroň a hned ujížděl sám v breaku. V souboji jeden na jednoho nedal litvínovskému Hüblovi šanci a zvýšil na 3:1. Litvínov sice ještě ve třetí třetině snížil, ale Venerův tým už druhé vítězství uhájil.

Karlovy Vary - Litvínov 3:2
Stav série 2:0
Branky: 18. Melenovský (Mudroch), 26. Němec (Kristek), 34. Dobroň (Skladaný) ­13. Branda (Kubinčák), 50. Šlégr (Bednařík).
Rozhodčí: Šindler, Hodek.
Vyloučení: 6:13, navíc Švarný (Lit) 5 min. + do konce.
Bez využití.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 4680.
Třetiny: 1:1, 2:0, 0:1.
Liberec - Sparta 5:0
Branky: 13. Čermák, 40. Jiruš (Klimenta), 48. Bartovič (Šachl), 49. Žabka (Bartovič), 53. Kašpařík (Zíb).
Rozhodčí: Minář, Hradil.
Vyloučení: 8:11, navíc Podlešák 10 do konce.