Šíp.deník.cz

Podzim na Netflixu: Na co koukat, když venku prší?

Blížící se podzim indikuje tři věci: Je konec léta, tudíž začne být chladno, a proto radši budeme doma koukat na televizi. Pro někoho je podzim nešťastné období právě proto, že venku není co dělat. No, s námi si nejdepresivnější roční období rozhodně užijete, vybrali jsme pro vás seriály a filmy, které z deštivého podzimu vytvoří příjemný zážitek.

1 / 8
Podzim na Netflixu

Nekonečná studnice nápadů s názvem Netflix má mnoho specifických kategorií. Cítíte se osamělí? Jste zamilovaní? Jste smutní? Šťastní? Toužíte se bát? Hledáte kulisu při uklízení? Na streamovací službě vždycky najdete přesně to, co hledáte. To samé platí o ročních obdobích. K podzimu a s ním spojeným Halloweenem se nejvíce hodí horory, my vám ale ukážeme, že navodit podzimní atmosféru se dá i jinak. A ano, budou tu i Gilmorky.

Gilmorova Děvčata

Gilmorova DěvčataZdroj: profimedia

Žánr: Rodinný/Drama/Komedie
Rok: 2000-2007, 2016
Hrají:  Lauren Graham, Alexis Bledel, Melissa McCarthy, Milo Ventimiglia

Gilmorky asi nemusíme dlouho představovat. Holky z malého městečka Stars Hollow se staly synonymem podzimní nálady a miliony fanoušků se celý rok třese na to, až přijde září, aby si mohli pustit ukecanou Lorelai a její přehnaně vyspělou dceru Rory. Seriál sleduje příběhy i vedlejších postav a každý si v městečku najde svého oblíbence. Například Kirka. Seriál se po 9 letech vrátil s čtyřdílným pokračováním, kde každá epizoda zachycuje jedno roční období. Redakce Šípu vřele doporučuje a pro pány, kteří si myslí, že jde o "ženský" seriál… jde, ale co na tom, je to sranda.

Vřískot

VřískotZdroj: profimedia

Žánr: Horor
Rok: 1996
Délka: 111 min
Režie: Wes Craven
Hrají: Neve Campbell, Courteney Cox, David Arquette,

Co by to bylo za podzim bez takové klasiky jako je horor Vřískot? Děsivá hra po telefonu se zvrtla v první z mnoha vražd psychopatického sériového vraha s maskou "vřískotu". Není podzimnější horor než tenhle. Ok, možná film Halloween. Ten si pusťte v říjnu.  

Notting Hill

Notting HillZdroj: profimedia

Žánr: Romantická komedie
Rok: 1999
Délka: 119 min
Režie: Roger Michell
Hrají: Julia Roberts, Hugh Grant, Rhys Ifans

I podzim může být obdobím lásky. Slavná herečka Anna Scottová, v podání okouzlující Julie Roberts, náhodou zapadne do malého obchodu s knihami obyčejného podnikatele Williama, aka Hugha Granta. A tak se zrodí nečekaný vztah mezi půvabnou hvězdou, jíž zná celý svět, a nenápadným chlapíkem z Notting Hillu.

Ospalá díra

Ospalá DíraZdroj: profimedia

Žánr:Fantasy / Horor
Rok: 1999
Délka: 105 min
Režie: Tim Burton
Hrají: Johnny Depp, Christina Ricci, Michael Gambon

Podzim je ospalý měsíc a Ospalá díra je… vážně ospalá. Mysteriózní historický film z dílny mistra Burtona vás přesune do podzimní vesnice, kde údajně vraždí bezhlavý jezdec. Spustíte se společně s Ichabodem Cranem po stopě tajemného vraha, nebo máte lepší plány na podzimní večer?

Casper

CasperZdroj: profimedia

Žánr: Rodinný / Komedie / Fantasy
Rok:1995
Délka: 100 min
Režie: Brad Silberling
Hrají: Bill Pullman, Christina Ricci, Cathy Moriarty

Myslíme i na děti. Casper je ale příjemná podzimní oddechovka nejen pro ně. Přátelský duch, který nevypadá jako prostěradlo a neřinčí řetězy, se spřátelí s Christinou Ricci a společně zažívají různá dobrodružství, bojují proti padouchům a zlým duchům a tak dále. Je to klasika, která nesmí na žádném podzimním seznamu chybět… něco jako Tři oříšky pro popelku v zimě.

Co se děje u nás?

Zdroj: Soňa Broulíková
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů