VYHRAJ IPHONE X PRÁVĚ TY! CHCI VYHRÁT IPHONE X >

Šestiprstý pes a další zajímavosti

Sdílej článek:

Klenot mezi originály – tak se dá charakterizovat pětiletá fenka Elle. Je totiž oficiálně nejhezčím psem unikátní rasy Norský lundehund, plemena, jehož specifikum spočívá v tom, že má na každé tlapce šest prstů!

Těchto hafanů je na světě jen asi 1200 a patří k vůbec nejstarším plemenům domácích psů. Jako jediní psi na světě navíc mají i klíční kost, tudíž dokážou – stejně jako lidé – úplně rozpažit přední tlapky. Elle navíc triumfovala na světovém šampionátu v Mexiku a její panička Kay Dahlingerová na ni může být právem pyšná.

Stroj budoucnosti poprvé vzlétl

Letadlo, které má změnit budoucnost, se poprvé odlepilo od země. Čím je stroj Dreamliner společnosti Boeing tak jedinečný? Na jeho výrobu se místo hliníku používají uhlíková vlákna a letoun je tak mnohonásobně lehčí než klasická „éra“. Díky tomu má daleko nižší spotřebu paliva, je odolnější a jeho provoz a údržba je levnější. Dreamliner, jehož premiéra byla avizována už před několika lety, by měl do tří let přistát i na pražském letišti.

#nahled|https://g.denik.cz/56/23/pe1_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/56/23/pe1.jpg|Stroj budoucnosti poprvé vzlétl#

Našli „sousedku“ Země

Nedaleko od Země („pouhých“ 40 světelných let) objevili astronomové planetu, na níž se vyskytuje voda! Vesmírné těleso s názvem GJ 1214b je zhruba šestkrát těžší než Země a vědci věří, že zanedlouho budou moci prozkoumat jeho atmosféru, kterou prý nejspíš tvoří vodík a helium. Naděje, že by na planetě existoval život, je však mizivá. Teploty tu totiž neklesnou pod 200 stupňů a rovněž tlak je příliš velký na to, aby tu lidé v budoucnosti objevili „ufouny“.

#nahled|https://g.denik.cz/56/23/pe2_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/56/23/pe2.jpg|Našli sousedku Země#

Umění z prachu

Umělecká díla se dají vytvářet z kdečeho. Ale Američan Paul Hazelton si vybral vskutku originální materiál: předměty vyrábí z prachu! „Všechno to začalo, už když jsem byl malý, vyrůstal jsem totiž v extrémně čistém, sterilním prostředí a prach a špína mě fascinovaly,“ popisuje Paul, který chuchvalce prachu vybírá z vysavače a špínu mu dokonce nosí i jeho známí. „Je to vlastně forma recyklace,“ přemýšlí muž, jenž z prachu dokáže vyrobit brašnu, lidské tělo nebo třeba celý obývák.

#nahled|https://g.denik.cz/56/23/pe3_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/56/23/pe3.jpg|Umění z prachu#

Kráva skáče po střechách!

Skáče téměř dva metry nad zem a rádo leze po střechách. Co je to za zvíře? Kráva! Tedy alespoň dojnice z anglického Blagdonu, která si našla zajímavou kratochvíli – skákání na střechu. Přímo „při činu“ ji vyfotil jistý William de Cothi (17). „Myslel jsem, že je to nějaká iluze, že stojí za domem. Ale pak jsem si všiml, že je fakt na střeše,“ kroutí hlavou mladík.

#nahled|https://g.denik.cz/56/23/pe4_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/56/23/pe4.jpg|Kráva skáče po střechách!#

Zábava Thajců? Bitky s kobrou

Hodně národů má své specifické sporty. Ten thajský je však jen pro silné nátury: bitky s kobrou! S plazy, jejichž jed dokáže během patnácti minut zabít i slona, se tu neohrožení bojovníci rvou tváří v tvář – kdo první kousne, vyhrál! Během zápasů navíc není poblíž žádný doktor, jediná medicína pro ty, které kobra „rafne“, jsou drcené lístky citronu. Není divu, že letos při tomto sportu zemřeli v Thajsku už tři lidé.

#nahled|https://g.denik.cz/56/23/pe5_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/56/23/pe5.jpg|Zábava Thajců? Bitky s kobrou#

Upil se k smrti a je národním hrdinou

Číňané si vskutku dokážou vážit strážců zákona. Jak jinak si vysvětlit fakt, že titulem Národní hrdina vyznamenali notorického alkoholika? Policista Chen Lusheng (+38), o němž lidé z jeho okolí už dlouho tvrdili, že si rád „přihne“, se na firemním večírku upil k smrti a pouhý týden poté vydala čínská vláda prohlášení, že „zemřel při plnění národních povinností“, a prohlásila ho mučedníkem a hrdinou. Díky tomu si alespoň přivydělají Lushengovi příbuzní – v Číně totiž mají pozůstalí po národních hrdinech nárok na vyplacení mnohonásobně vyšší částky než běžní smrtelníci.

Přistání na Hudsonu

V lednu fascinovala svět zpráva o letounu Airbus, který musel přistát na řece Hudson v New Yorku. Obrovský stroj (na palubě bylo 155 lidí) se brzy po startu střetnul s husím hejnem a pilot neměl jinou možnost než „zaparkovat“ v ledové vodě. Všichni pasažéři, k nimž okamžitě dorazila pomoc, jako zázrakem přežili, jediný člověk utrpěl drobné zranění.

#nahled|https://g.denik.cz/56/23/pe6_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/56/23/pe6.jpg|Přistání na Hudsonu#

Růžový delfín

Vědci si doteď lámou hlavu nad záhadou růžového delfína, který byl spatřen v březnu na americkém jezeře Calcasieu. Unikátní mořský savec má krom nezvyklé barvy těla navíc i červené oči! To by naznačovalo, že jde o albína – jenže tuto teorii vyvrací fakt, že albín by měl vlivem slunečních paprsků popraskanou kůži, což tenhle „růžovák“ nemá. Nejspíš tedy jde o jediného „mutanta“ svého druhu na Zemi.

#nahled|https://g.denik.cz/56/23/pe7_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/56/23/pe7.jpg|Růžový delfín#

Ufouni nad Moskvou?

Scéna jak vystřižená z filmu Den nezávislosti byla k vidění v říjnu nad Moskvou. Na obloze se tu zjevil zvláštní mrak kruhového tvaru, evokující pocit, že se z něj každou chvíli „vyloupne“ létající talíř. Ufounské teorie však vědci vyvraceli. „Je to jen optický efekt. Nad městem se střetlo několik front, do nichž pronikal ledový arktický vzduch, a Slunce navíc svítilo ze západu,“ prohlásil jeden z moskevských meteorologů.

#nahled|https://g.denik.cz/56/23/pe8_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/56/23/pe8.jpg|Ufouni nad Moskvou#

Oceán vyvrhl neznámou obludu

V květnu obletěla svět zpráva o prapodivném zvířeti, které vyvrhl Atlantický oceán. Odborníci tvrdili, že by mohlo být dalším důkazem existence tzv. monstra z Montauku (tohle záhadné stvoření bylo totiž už v roce 2008 objeveno poblíž destinace Montauk). Zvíře, vypadající jako praso-pso-pták, bylo okamžitě převezeno do nedaleké laboratoře k bližšímu zkoumání. Podle některých může být monstrum z Montauku výsledkem genetických pokusů, podle jiných je to jen atrapa, vytvořená neznámými vtipálky. Záhadu se dodnes nepodařilo vysvětlit.

Nejmenší máma: Má už třetí dítě

Měří pouhých 71 cm a na začátku prosince porodila už třetího potomka! A to i přesto, že lékaři Stacey Heraldovou (35) z Kentucky opakovaně varovali, že těhotenstvím riskuje vlastní život. „Tvrdili to už před tím, než jsem čekala první dceru Kateri. Dítě by prý mohlo dorůst do takových rozměrů, že by mi umačkalo orgány,“ prozrazuje Stacey. Na rady felčarů však nedala a krom Kateri přivedla před rokem a půl na svět i další zdravou dceru, Makayu. Před pár týdny se jí navíc narodil první syn – Malachi. Všechny děti jsou na rozdíl od mámy normálního vzrůstu.

#nahled|https://g.denik.cz/56/23/pe9_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/56/23/pe9.jpg|Nejmenší máma: Má už třetí dítě#

Nejvyšší muž: Ženy se ho bojí

Bez tří „čísel“ dva a půl metru. Přesně do takové výšky narostl Turek Sultan Kosen (26), který je nově zapsán v Guinnessově knize rekordů jako nejvyšší člověk planety. Překonal tak Číňana Čaa Langa (246 cm). Krom gigantické výšky se Kosen pyšní i rekordní velikostí rukou a nohou: jeho chodidlo měří 36,5 centimetru a dlaň 27,5 centimetru! Přestože si Kosen nikdy nenašel partnerku – ženy z něho prý mají strach, megalomanské rozměry si pochvaluje. „Můžu doma bez problémů měnit žárovky, věšet záclony a tak. A baví mě koukat na lidi z výšky,“ tvrdí muž, který zatím nenašel žádnou partnerku. „Ženy se mě bojí,“ krčí rameny.

#nahled|https://g.denik.cz/56/23/pe10_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/56/23/pe10.jpg|Nejvyšší muž světa#
Sdílej článek:
annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Dělnické profese - Stabilní zahr. firma Wet Wipes Int. 17 500 Kč

Stabilní zahraniční firma Wet Wipes Int. vyrábějící vlhčené ubrousky hledá pracovníky do výroby v Noutonicích: baličky/baliče (17.500 Kč + odměny), techniky (23.000 Kč + odměny), pomocný dělník (19.000 Kč + odměny), technik jakosti (nástupní plat 20.000 Kč + odměny). Dvousměnný provoz po–pá, 5 týdnů dovolené. Zastávka busu č. 350 před firmou (Kladno – Praha). Kontakt: Wet Wipes International s. r. o. Noutonice 57, Lichoceves

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 7 200 Kč

Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) Vychovatel/ka ve školní družině. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 7200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Makarenkova č.p. 23/2, Bystrovany - Olomouc., Požadováno vzdělání pedagogické směru (vychovatelství, učitelství). Pracovní doba: 13.30 - 16.30 hod., Kontakt je možný POUZE e-mailem nebo telefonicky.. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola bystrovany, okres olomouc, příspěvková organizace, Makarenkova, č.p. 23, 779 00 Olomouc 9. Informace: Radmila Klásková, +420 734 325 193.

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 22 000 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Z:3.4.2017.A:19.3.2018. Praxe min. 5let, spolehlivost, samostatnost, zodpovědnost, řidičský průkaz sk. B výhodou. K základní mzdě poskytujeme odměny z obratu dle vnitřního mzdového předpisu. Telefonní kontakt v pracovní dny od 8:00 do 17:00 na tel:604 591 771. Osobní schůzka po předchozí telefonické domluvě.E-mail:kamenstav@seznam.cz.. Pracoviště: Jiří červinka kamenstav - sídlo, 742 81 Bravantice. Informace: Jiří Červinka, +420 604 591 771.

Gastronomie - Kuchař/ka HPP do školní jídelny 15 000 Kč

Přijmeme do školní jídelny kuchaře/ku s praxí. CV zasílejte na níže uvedou e-mailovou adresu.


Doporučené články

Rubriky

Celebrity Nejčtenější celebrity Oblíbené celebrity Cestování Oblíbené destinace Láska a vztahy Zdravý vztah Lechtivé články Příběhy slavných Události slavných Vztahy slavných Recepty Kuchyně pro labužníky Zdravý jídelníček Zajímavosti Zábava a video Pro zasmání Vtipné videa

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Vážení čtenáři,

náš web ŠÍP přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění našich novinek - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr novinek i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT